Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez normális vagy rosszul...

Ez normális vagy rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Nyáron kezdtem el edzeni saját testsúllyal és súlyokkal, mert zavart, hogy vékony és gyenge vagyok (16 év, 189 centi és 63 kiló). A kajára nagyjából figyelek (a fehérje és zsírszükségletem bőven megvan, szénhidrátból úgy számoltam, hogy kb. 600 gramm kéne, viszont ez nem sikerül általában. 400 grammnál már érzem, hogy ha még eszek, akkor viszont látom..) és van edzéstervem. Erőben haladok, jelenleg 68,5 kiló vagyok. Nagyon nehezen hízó vagyok, zsír nem nagyon jöhetett fel, mert az erek olyan helyeken is látszódnak, ahol eddig nem (persze ez lehet, hogy nem nagyon függ össze, nem tudom.). Az lenne a problémám, hogy most ugye felszedtem kb. 5 kilót, viszont alig látok bármi változást kinézetben. Persze, tudom, hogy fél év az semmi, én is olyan 1,5-2 évben gondolkozok, hogy kb. olyan szinten leszek erőben és kinézetben, mint amilyet akarok egyenlőre (nyilván nem akarnék ott megállni, de azzal már elégedett lennék bőven), de akkor is. Valahogy nagyobb változást vártam. Erőben viszonylag szépen fejlődtem eddig. Képet csináltam a kezdéskor, ahhoz nézem, nem csak úgy mondom. Kiegészítők közül fehérje koncentrátumot és vitaminokat iszok. Tömegnövelőt a magas cukortartalom miatt nem szeretnék inni, mert a családban így is van cukorbeteg, szóval fenn állhat pár 10 év múlva (persze nagyon reménykedek, hogy nem fog). Ez miatt a cukrot próbálom lecsökkenteni annyira, hogy a zabpehelyhez teszek cukrozott kakaóport plussz szénhidrátnak, de ennyi.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!



2019. jan. 19. 19:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam bele, hogy a térdem miatt a lábamat nem igazán tudom edzeni, amit nagyon sajnálok. Általában úgy nézett ki eddig, hogy 1 hónapig edzettem rá (csak saját testsúllyal, mert ha súllyal csináltam, akkor már guggolás közben fájt, ez miatt alig nőtt), aztán 2 hét pihenő, és így tovább. Izületvédőt szedek, de segíteni nem nagyon fog ezen már sajnos. Az évek alatt más sporttól elkopott. A vádlim meg alapból, genetikából adódóan kicsi, 34,5 centit mértem, valamint fentebb van a vádlim nagy része (nem tudom elmondani rendesen, remélem értitek.), így még kisebbnek látszik. Próbálom edzeni, hogy legalább az normális méretű legyen, ne pedig olyan kicsi, mint a combom.
2019. jan. 19. 19:34
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Zsírból vidd be a kcal nagy részét.
2019. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1-1.5 kg full kezdokent jo eredmeny. Nem tudom hogy szamoltad ki ezt a 600 g szenhidratot, de az neked nagyon sok.

5-6g/testsuly kg boven eleg, tehat 350 g eleg. Ahogy latom az alapokkal nagyjabol tisztaban vagy. Ne legyel turelmetlen. Kaja, edzes, pihenes. Es jonni fog az etedmeny.

2019. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy mindent jól csinálok. A 600 gramm pedig úgy jött ki, hogy sok helyen napi 8-10 grammot írnak, de akkor jó, hogy csak 5-6 gramm kell. Az még megy is rendesen. Ment a zöld!
2019. jan. 20. 00:08
 5/5 A§Vi válasza:

Én 5 kilóval több vagyok mint az edzőtársaim, mégis vékonyabb.. vagyis legalább nem tűnik fel ez a különbség. Elméletileg rajtam kb 10-13% zsír van,rajtuk 20-25

18/L

2019. jan. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!