Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár minek levelezik a...

Egy tanár minek levelezik a facebookon az iskolába már nem járó onnan kirúgott diákokkal?

Figyelt kérdés

Egy tanár minek levelezik a facebookon az iskolából fegyelmi okokból eltávolított diákokkal? rendszeresen napi szinten?


Eleve az kérdés hogy egy 40+-os tanár minek levelezik bármely diákkal is, lévén a diákok kor 14-18 között, ő meg 40+-os....

Én is tanár vagyok és volt már face üzenetváltás köztem meg diák közt de abszolút alkalmi „vészhelyzet“ esetére. Rendszeresen levelezgetés diák meg tanár közt? Khm... furcsa?


2019. márc. 15. 17:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Értem mire célzol; azt akarod hangsúlyozni, egy tanár ne legyen olyat, amit nem szabadna, "


Így van. Egy tanárnak az a diák tetszik aki tetszik senkinek köze hozzá semmi.


DE!!!!

Egy tanár sem szóbeli pláne nem tettbeli kifejezését ennek nem adhatja. Soha.


És ugye felmerül mégis mi a lótúrótól dumálgatnak ezek?

Milyen közös témája lehet egy 40+os se gyereke se felesége pasinak és a tizenéves diákjának?


Hát én sok közös témát nem tudok csak egyet. ÉS az se büntetendő 14 felett csak súlyosan etikátlan.

2019. márc. 15. 19:09
 12/21 A kérdező kommentje:

"Akkor mi van, ha csak puszta jó szándékból segíteni akar nekik?"


Amikor a naivitást osztották te 10x álltál sorba ennyi.

2019. márc. 15. 19:09
 13/21 anonim ***** válasza:
"ÉS az se büntetendő 14 felett csak súlyosan etikátlan." - jelezd az igazgató vagy a hatóságok felé, ha ez zavar és szeretnéd, ha ennek utána járnának, Balu. Szerintem ez a legjobb megoldás. Kitartást!
2019. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

" jelezd az igazgató vagy a hatóságok felé, ha ez zavar és szeretnéd,"


Etikátlan dolog a hatóságra nem tartozik. Nem törvénytelen és ezzel ez a része zárva.


Igazgatóra addig tartozik amíg az iskola diákjai. de már nem azok.

2019. márc. 15. 19:30
 15/21 anonim ***** válasza:

És meg is van a válasz


"Igazgatóra addig tartozik amíg az iskola diákjai. de már nem azok"


Ergo nem is a tanár diákjai. Csak ismerősei. Egy tanár pedig az ismerőseivel csak cseveghet, lehet jó viszonyban; ez nem etikátlan.

2019. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem magánügy.
2019. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%

Foglaljuk tehát össze;


Van egy csapat diák 14 és 18 év között. Az iskolában, ahova nem járnak már, van egy 40 év feletti tanár, aki levelezik velük Facebook-on.


Úgy véled, hogy a tanár vonzódik a diákokhoz és a levelei ezt tartalmazzák, de ennek nem vagy hajlandó utána járni; tudod és kész.


Az, hogy, mint ember aggódik a gyerekekért, akiknek esetleg magánéleti gondjaik lehetnek és jó szándék vezérli, segíteni szeretne, szerinted ki van zárva.


(Ha szerinted nem vonzódik a diákokhoz, akkor is a szimpla haverkodás is etikátlan elgondolásodban, mert ekkora korkülönbség nem ideális egy barátságban, ami szerintem szamárság; hol etikátlan az, ha a jóbaráti viszony keretein belül egy 40+ ember egy 14-18 év közötti gyerekkel levelezik - aki mellesleg nem a tanítványa; nem azon iskola tanulója, ahol ő tanít?)


Az igazgatót nem értesítheted, mert a szóbanforgó gyerekek nem az iskola tanulói.


Az, hogy valaki etikátlanul viselkedik, nem a hatósáhokra tartozik.


***


Tömören;


Van egy kollégád, aki folytat egy tevékenységet, ami szúrja a szemed.



***


Nem igazán értem, miért született meg ez a kérdés. Mit szeretnél megtudni?


Neked van egy megmásíthatatlan elképzelésed, aminek hangot adtál, nem pedig információra, tanácsra lenne szükséged.


Így megkérlek, írd meg, pontosan mire volnál kíváncsi; miben segíthetünk, mi az, amire választ szeretnél kapni?


Mert így csak


- "Az ő magánügye"

- "És, ha a jó szándék vezérli?"

- "Balázska megint alkotott"

- "Beszélj a tanárral erről"


válaszokat fogsz kapni, amik látszólag nem hasznosak számodra.

2019. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

A kedves kérdező kezdi közelíteni az alapítványi iskolás balfék értelmi színvonalát. (Tudjátok ahol piás üveg van a tanáriban, télen hidegben ülnek a gyerekek, az igazgató a protkós diákot visszaveszi a suliba, a takinéni többet kap, mint a dolgozó...)


Mint írtad, nem látsz bele a beszélgetésbe. Leírok egy példát:

T: Mi Újság édesanyáddal?

D: Köszönöm meg van, éppen a nyári osztálytalálkozóra készül.

T: Már én is várom, mert édesanyád padtársa voltam négy évig.

D: Bulizzanak egy jót, mert ráfér anyára! Amúgy mi van a suliban?

T: Semmi, csak az ügyeletes balfék kollégám irkál ki megint hülyébbnél hülyébb kérdéseket a gyakorira. De sebaj, mert legalább megint röhögünk egy jót a szánalmas viselkedésén.


Gondolom Te kedves kérdező szintén rajta vagy a facebookon és biztosan 18 alatti ismerősöd ott akivel levelezel (akár családtag is). Nem ismerve a levelezésed tartalmát, de rosszat gondolva rólad (mert Te vagy alapítványi iskolás kérdező) fel vagyok háborodva, hogy egy kiskorúval chatelsz nap, mint nap. Ez erkölcsi fertő, majdhogynem pedofília...

Na kábé ilyen ember vagy kérdező. Bizonyítékok nélkül vádaskodsz.

2019. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Bizonyítékok nélkül vádaskodsz."


nekem akárki akármit mondhat de egy 40 feletti pocakos egyedülálló "se kutyája se macskája" pasi feltűnő érdeklődést mutat jó kiállású tizenéves fiúcskák iránt .... és privátban levelezget velük....


khm


Aki ebben nem látja az iszonyat durvát az ... az egy hülye.


Azt elvakítja a saját naivsága.

2019. márc. 16. 09:58
 20/21 anonim ***** válasza:
Zavar, hogy nem veled beszélget vagy miért háborogsz ezen.
2019. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!