Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 22 évesen diploma után késő...

22 évesen diploma után késő lenne már elekzdeni szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

22 éves leszek,mire befejezem az egyetemet.Jó lenne ha elmehetnék szerezni egy szakmát,CNC forgácsolóra gondoltam.

De ciki lesz beülni 22 évesen a 16-18 évesek közé,akik érettségi vagy neadjisten tankötelezettség lejárta után mentek szakmát tanulni.Meg az akkor megint 2 év,leszek 24 ha befejezem.



2019. márc. 25. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
van értelme az egyetemnek vagy te is csak olyan vagy mint szerintem húgom, aki azért megy mert "húú de menő egyetemista vagyok"?
2019. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogy késő! 25 éves korig simán tanulhatsz nappalin is.

Nekem sok ismerősöm csinál szakmát diploma után, amióta ingyenes 2 szakma. Van, aki már a 2.-at végzi! Nyugi, nem te leszel az egyetlen idősebb.

2019. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez meg a másik...
2019. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
miért lenne késő? bármikor elkezdheted
2019. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem szerettem ezt az egyetemet.Nem érdekel,amit itt tanulok.

Szóval inkább tanulnék egy szakmát,amit szeretnék csinálni.Másik alapszakot már nem kezdek el.Amúgy meg még mindig nem tudom mit kezdjek az életemmel,nincsen semmi ami igazán érdekelne.

2019. márc. 25. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem már most hagyd ott az egyetemet.
2019. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogy késő. Én 24 évesen végeztem el egy egyetemet. Aztan 28 évesen tanultam szakmát. 32 évesen pedig másik egyetemet. Most 50 évesen van családom, házam, kocsim, biztos munkám.
2019. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már nem tudom itthagyni,vissza kell akkor fizetnem a félévek árát,ha nem végzem el.
2019. márc. 25. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem végezd el az egyetemet, ha tudod, ki tudja, később mire lesz jó, lehet hogy az ment majd meg a munkanélküliségtől. És ha maga a szak nem is tetszik most, rengetegféle munkahelyen el lehet helyezkedni, lehet hogy maga a munka már tetszene, ahova felvesznek.


Ezután persze nyugodtan tanuld a szakmát is, és ha az érdekel jobban, próbálj elsősorban azzal elhelyezkedni. Egyáltalán nem késő, rengetegen tanulnak különféle szakmákat ennél sokkal idősebben is. Van egy 42 éves tanárnő ismerősöm, aki besokallt az iskolától, és most fodrásznak és kozmetikusnak tanul. Úgy van vele, hogy még több mint 20 évig dolgoznia kell, miért ne válthatna?

Egy 35 éves ismerősöm nemrég fejezte be az asztalos képzést, neki közgazdasági diplomája van.


Szóval vágj bele nyugodtan, egyáltalán nem késő. De az egyetemet is végezd el, jó az, ha több lábon áll az ember.

2019. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!