Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha a tanár nem...

Mit tegyek ha a tanár nem akarja megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés

8. osztályos tanuló vagyok, és csak egyetlen egy tantárgyból állok négyesre. Ettől az egy jegytől függ a Vuk-diplomám, mivel nyolc éven keresztül színötös tanuló voltam, de a tanár nem akarja megadni nekem az ötöst. Mikor megkérdeztem, hogy javíthatok-e azt felelte, hogy igen, de semmi fèleképp ne gondoljak arra, hogy megadja az ötöst. Ami leginkább dühít az az, hogy azt mondta, hogy az én tudásom nem elég a Vuk-diplomához. Pedig nem szeretnék egósnak tűnni, de szerintem igenis megérdemelnèm. Valamiért úgy érzem, hogy azért szeretné elvenni tőlem a Vuk-diplomát, mert a fia egy osztályba jár velem, és ő is úgy àll mint én. Neki még több tantárgy is van amiből négyesre áll, de neki több mint valószínű, hogy megadják az ötöst, mert az apján kívül kb. mindegyik tanár rendes. Azt gondolom, hogy így próbálja a fiát okosabbnak mutatni mint engem. Mert igazából evvel a fiúval mindig is utáltuk egymást.

Egyébként ez a tanár folyamatosan szidja az osztályom, a lányokat lekövérezi, lehülyéz minket, magát és a gyerekét pedig okosnak titulálja.

Azt szeretném tehát kérdezni, erre mi lenne a megoldás? Úgy érzem, én már sokat azon kívül, hogy az utolsó dolgozatomat megpróbálom ötösre megírni nem tudok mást tenni, csakis az maradt, hogy a szüleimnek kell beszélniük az osztályfőnökömmel, majd a tanárral.

Mert tényleg, nyolc éven keresztül folyamatosan tanultam, és ez az egy tanár miatt ne legyek Vuk-diplomás? Úgy gondolom, úgysem fogom soha többet keresi sem őt, sem a családját, legalább jó akaratból megadhatná nekem az ötöst, hisz minden évben ha van ilyen tanuló mint én, felemelik neki az osztályzatot. Nagyon félek, és úgy gondolom, örök életre sikerült megutáltatnia velem ez a tanár a matematikát, pedig mielőtt nem ő tanította ezt a tantárgyat, matematikai középiskolâban szerettem volna továbbtanulni.



#jegy #tanár #matematika #iskola #Vuk-diploma #jegyemelés
2017. máj. 7. 17:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%

Megértem, hogy ebben a korban ez a legfontosabb problémád, de az életben ennél nagyobb igazságtalanságok is fognak érni és jobb, ha mihamarabb hozzászoksz.

Ha ennyire fontos, akkor az a megoldás, hogy a szüleid bemennek és beszélnek az igazgatóval.

2017. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom igazán kifelyezni írásban a haragomat és a helyzetemet.

A tanárról csak annyit kell tudni, hogy matekot tanít, a fia az osztálytársam, mindenkiben talál hibát csak magában nem. Mellesleg vallásos ember. Minden évben van valamilyen baj màs szülök, diákok és ő közte, pont azért, mert másokra sértő megjegyzèseket tesz.

2017. máj. 7. 17:20
 3/34 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Valószínűleg be is fognak menni, csak az a baj, hogy van 2 testvérem, akiket színtén ő fogja tanítani valószínűleg. Apukám szerint a tanárral olyan hangnemben kell beszélni mint ahogy ő beszél a diákokkal, csak attól félünk, hogy még rosszabbúl fog bánni a testvèreimmel.

2017. máj. 7. 17:23
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor alaposan meg kell fontolni a hangnemet. Vagy az is lehet, hogy az igazgató melléd áll és nem a tanár mellé majd. Tanárgyerekekről úgyis tudja mindenki, hogy miért ötösök. Az igazgató is...
2017. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tanulsz és 5-eid vannak, akkor mi okból ne adná meg az 5-t?
2017. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés van. Mennyi az átlagod matekból? Azt valahogy elfelejtetted leírni
2017. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Évvégén minden tanàr összeül egy megbeszélèsre, és álítólag nem csak az adott tanártól függ, hogy jegyet emel-e vagy nem évvégén. Annyi még a baj, hogy szerbiai iskolába járok, ès az igazgató szerb,vagyis nem mindig áll a magyar diàkok felére. Az osztályfőnököm meg nem igazán az a fajta, hogy veszekedjen másokkal, így nem biztos, hogy kifog állni értem, akármennyire is jó a viszonyom vele.
2017. máj. 7. 17:30
 8/34 A kérdező kommentje:

Az átlagom matekból erős négyes.

Azért nem akarja megadni a tanár a jegyet, hiába vagyok és voltam eddig mindig mindenből ötös, mert szerinte én nem vagyok olyan szinten, hogy megkaphassam a Vuk-diplomát.

Eleve, minden tanár àltalában segítene a diâkoknak a jobb jegyet megszerezni, de ez a tanár nem, ő inkább mégjobban elakarja venni a kedvemet mindentől az ilyen beszólásaival.

2017. máj. 7. 17:33
 9/34 anonim ***** válasza:
45%
Erős négyesre nem biztos, hogy ötöst kapsz. Én is így jártam, nekem kémiából nem adták meg végül, de nem is érdemeltem volna meg.
2017. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Amikor egy tanuló olyan helyzetben van mint amilyenben most én, sokszor megadják a magasabb osztályzatot. De ennek a tanárnak esze ágában sincs felemeltetni.
2017. máj. 7. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!