Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudom bejelenteni a...

Hogyan tudom bejelenteni a gyerekemet magántanulónak?

Figyelt kérdés

(Bocsánat, nem igazán tudtam melyik kategóriába tegyem.)

Kisvárosban élünk ahol egy iskola van (mármint egy általános és egy középiskola, de 4. osztályig csak egy lehetőség van). Ez az iskola alsóhangon borzalom. Nem megyek bele a részletekbe, de én is ide jártam tizenéve, és nincs az az isten hogy a fiamat ide járassam majd. Még messze van az iskola, mert 2 éves, de nem tudom mi tévő legyek. Tapasztalataim szerint sokkal jobbat tesz a gyereknek ha magántanuló lesz, mert sokszor a tanuló stressz szintje a felére csökkenne, ha néhány tanár és osztálytárs nem egy idegbeteg, magát kontrollálni nem tudó jelenség lenne. Lehet változik még a véleményem mire eljön a beíratás ideje, de szeretném tudni hogy mi a magántanulóvá válás menete. Kihez kell menni? Csak akkor engedélyezik, ha a gyereknek van valami speciális gondja, vagy a szülő dönt? Külön tanárt kell felvenni, vagy a szülő taníthatja a saját gyerekét?

Minden választ nagyon köszönök!



2019. máj. 2. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam magántanuló. Szintén egy borzalom iskolába jártam, a többi messze volt, tehát nekünk sem volt sok lehetőségünk. Anyu orvostól orvosig vitt, nem csak mert a stressz miatt folyamatosan beteg voltam (a szorongós hasfájás, hányás, szerintem a stresszes emberkék ismerik), hanem először háziorvostól, majd pszichológustól, pszichiátertől szeretett volna egy orvosi indokló papírt kérni. Mindnehonnan elhajtottak, mondván nincs bajom. A gyámügynél is voltunk, azt mondták ha nem vagyok profi sportoló, ami miatt nem tudok bejárni, vagy mondjuk rákos, akkor felejtsem el. Az iskolában az igazgató üvöltve küldte ki édesanyámat az irodából, mondván, mégis mit képzel, ilyet nem lehet, ugyanaz jár nekem, mint a többinek. Végül felhívtunk egy ügyvédet, aki azt mondta, hogy az iskolának engednie kell, ha a szülő így dönt és tudják biztosítani a feltételeket. Elvitt hát egy messzebbi iskolába, ahol az első találkozás alkalmával minden probléma nélkül felvettek magántanulónak. Sokszor kívánom, bárcsak az elejétől lehettem volna az. Úgy tudom azóta ez nem változott, tehat
2019. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, véletlen elküldtem xd

*tehát meg kell engedniük, de azt javaslom először próbáltasd ki a kölyökkel, mert ha eleve így kezdené később nehogy gond legyen neki, hogy sosem próbálta ki, és mi van, ha élvezte volna.

2019. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy alapítványi iskola, a báró Wesselényi Miklós Alapítvány Általános Iskola és Szakgimnázium, balatonfelvideki-iskola.com a honlapja. Tanulnak náluk külföldön élő családok gyerekei is, és időnként vizsgázni be kell menni hozzájuk. Részleteket nem tudok, lehet, hogy fizetős.

De biztos van máshol is.

2019. máj. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az iskola nemcsak tanulásra van. A gyerek ott szocializálódik, ott szokja meg, hogy vannak más emberek, ott kap olyan betegségeket, amitől felnőtt korára immunis lesz. Ott lel barátokat, ott tanulja meg, hogy megvédje magát, ott lesz közösségi tag. Te nem fogod tudni tanítani. A tanítás komplex folyamat, nem véletlen tanulnak a tanárok négy évig módszertant, pszichológiát, járnak gyakorló iskolába tanítani. Ha nem vagy tanár, nem vagy tisztában az alakvető módszerekkel és metódusokkal, a gyermeked nem lesz kényszerítve, hogy tanuljon, mert anya úgysem szigorú. Ha emellett döntesz, akkor biztos, hogy egy életre elvágod a gyermeked életét. Nem lesz elegendő tudása a továbbtanuláshoz. Te csak a direkt módszert használhatod, vagyis a szájába rágod, amit te is tudsz. De a te tudásod biztosan hiányos, mert nem vagy otthon a biológia, a földrajz, a matematika tantárgyakban. Az, hogy mesélsz neki, meg "tanulgattok", az nem tanulás. Nem fog testnevelést tanulni, mert biztosan nincs otthon távolugró gödröd meg nem tudsz kiállítani egy focicsapatot neki, amelyből megtanul csapatként dolgozni. Biztos kudarc lesz az élete. De hajrá.
2019. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Talán nem olvastad el a kérdést egészében. A kérdező NEM óhajtja gyermeke "szocializálódását" az egyetlen rendelkezésre álló iskolához. Biztos megvan az oka.

Járhat a gyerek később távolabbi iskolába, vagy el is költözhetnek, amikor jobb helyzetben lesznek.

Alsó tagozatban semmi nincs, amit egy átlagos szülővel nem tanulhatna egy gyerek.


Valahogy a magántanulás pozitív oldalát sikerült kihagyni.

2019. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!