Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg helyes volna a "bullyi...

Tényleg helyes volna a "bullying" kifejezést használni kisgyerekek esetében?

Figyelt kérdés
Nekem ez annyira furcsa. Miért repkednek ilyen súlyos szavak óvódásokra, kisikolás gyerekekre? Akik ezt mondják, láttak már gyerek harcot? Valamelyik "visszaüt" aztán a másik is visszaüt, és 2 perc alatt kész a hangos, drámai sírás. Tanítónéni rájuk szól, 5 percig még áll az "örök harag" aztán már együtt játszanak. Szóval ez volna a bullying?
2019. máj. 14. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont erre használnám ezt a szót, mert ez csak vita.

De engem zaklattak óvodás meg kisiskolás koromban is a társaim. És az már tényleg örökre bennem marad az már tényleg az a rendes, kemény, megalázó “bullying” volt. Szóval lehet nyugodtan használni ezt a szót kisgyerekekre is.

2019. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem helyes. Mondd magyarul.
2019. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Remélem troll kérdés.


"Valamelyik "visszaüt" aztán a másik is visszaüt, és 2 perc alatt kész a hangos, drámai sírás."

Biztos ilyen is van, de nem ez a jellemző amikor azt mondják, hogy valaki terrorizál valaki mást.

Egészen extrém esetek is vannak, amikor aztán a bántalmazott évek múlva vagy talán soha nem heveri ki amit elszenvedett, akár nap mint nap.

Mert ne legyenek illúzióid, a kisgyerekek elképesztően gonoszak tudnak lenni, és hiányzik belőlük az empátia. Életveszélyes.

Ha te még komolyabb esetet nem éltél át vagy nem láttál akkor szerencsés vagy, de létező problémáról beszélünk, amivel egyébként sokkal többet kéne foglalkozni.

2019. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az, amit példaként hozol.

Viszont a gyerekek rettenetesen gonoszak tudnak lenni, képesek igazi vérbeli bullying-ra. Igen, a cuki anykedvence gyerekek is, engem főleg ők vertek anno napi szinten. :D

2019. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen alkalmazható óvodásokra is. Unokaöcsém kis pajtására is ráillik ez, aki kvázi terrorizálta. Pont olyan kapcsolatban vannak, mint az egyszeri feleség a férje mellett, aki nagyon szereti őt, ennek ellenére hetente kioszt neki pár pofont. Az egyik pillanatban eljátszanak, aztán már üti. Utána megint normálisan bánik vele és elvannak, aztán megint üti. A szülők is tisztában vannak a helyzettel, ezért került másik csoportba a gyerek. Ez óvodások között sem volt soha normális viselkedés, csak régebben ráhagyták, hogy kicsik még. Ma már odafigyelnek erre is szerencsére, mert a lelki sérülések itt kezdődnek.
2019. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne, ha tényleg arról van szó és nem gyerekharcról.

Általános alsóban volt egy barátnőm, örökbefogadott, két alkoholista "szülővel" - hogy hogy a fenébe, az számomra mai napig rejtély... Mindenki szekálta emiatt, suli után többször megverték, sőt, engem is fenyegettek folyton, csak mert voltam olyan karakán, hogy kiálltam mellette. Más kérdés, hogy engem nem mertek bántani.

Ha ez nem "bullying", akkor nem tudom, hogy mi. A különbség annyi, hogy míg a kamaszok már a saját értékítéletük alapján "válogatnak", én azt látom, a kisgyerekekre a szülők vannak hatással. Nyilván nem egy 8 éves gyerek találja ki, hogy utálni kell a másikat, mert alkoholista a szülője, tán azt se tudja, az mit jelent. A szüleitől hallja, aszerint sorolja be a jó és rossz dolgokat, amiket otthon hall. Az ilyen problémás, verekedős gyerek szüleinek erősen a körmére néznék a tanárok helyében.

2019. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem kéne, hogy létezzen a bully-ing kifejezés, mert az "áldozatokkal" elhiteti, hogy nem kell semmit tenniük, a társadalom majd megvédi őket. Ez nincs így, és ezek ellen a zaklatók ellen neki ki kell állnia, különben nem szállnak le róla. Ezt kéne gyakorolni szerintem, nem azt, hogy a tanár megbünteti a zaklatót, aki ezentúl iskola helyett kerülőúton okoz fájdalmat a célpontjának.
2019. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Elég egyhangúak válaszok. Mégis még mindig erősnek érzem. A legtöbb tökmag elég önérzetes. Sokkal jobban kiállnak magukért, mint idősebb korban, ha feltűnik közöttük egy agresszív pukkancs. Az meg hamar letesz arról hogy bántsa a többit. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2019. máj. 14. 11:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű ellenállásra buzdítani valakit, akit egy nála erősebb, nagyobb, idősebb terrorizál. Az áldozathibáztatás sosem fog kihalni.
2019. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én meg azt tapasztaltam, hogy végig vertek és cikiztek, aláztak ovi illetve alsó alatt. Mégse állítom, hogy minden gyerek ilyen. Neked fordítva miért nem megy, és miért nem tudod elfogadni, hogy létezhet ilyen? :D

2019. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!