Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár lehúzhatja a szóbeli...

A tanár lehúzhatja a szóbeli vizsgám pontszámát csak azért, mert nem kedvel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vele túl jóban, a 4 év alatt nem sikerült kialakítanom vele jobb kapcsolatot. Ennek az egyik oka, hogy nem nyaltam ki a s*ggét soha sem. Az osztálytársaim viszont igen és emiatt olyanokkal is szinte haveri viszonyba van akik leszarják a tantárgyát és úgy kell belőlük kiszedni a dolgokat a kettesért.. Én több versenyt megnyertem neki vagy bejutottam dobogós helyre és mégis olyan flegma szemét velem, állandóan teszi a megjegyzéseit is, hogy háát nem biztos, hogy sikerülni fog aztán persze kiderül, hogy mégis.. Na de a lényeg, hogy tegnap elott volt tájékoztatás es amikor jött be csak elcsapta a fejét és vissza se köszönt nekem,(másoknak viszont igen). És attól félek, hogy hiába fogom a tételt hétfőn elmondani neki hibátlanra ő biztos valami miatt le fog pontozni. A legnagyobb baj pedig, hogy ehhez a tantárgyhoz a bizottság kozül senki se ért úgyhogy észre se vennek.. :c

#Érettségi-szóbeli-tantárgy-tanár-vizsga
2019. jún. 20. 09:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Hacsak nem idegen nyelv, akkor fogsz kapni fél órát a felkészülésre. Ekkor egy lapra leírhatod a feleletvázlatodat. A nevedet is fel kell írni természetesen. Ügyelj arra, hogy jó részletesen dolgozd ki erre a papírra a tételt! Ezt ugyanis be kell majd adnod, és az érettségi jegyzője őrzi. Ha a tanárod irreálisan lepontozza a feleletedet, akkor panasszal élhetsz. A legtöbb tárgyból sávok vannak. Ha pl. maximálisan dolgozod ki és adod elő a tételt, és a szóbelire kapott pontszámaid a legfelső sáv alsó határán vannak, akkor nem tehetsz semmit (ez kb. 4-5 pont veszteség neked, de ennyi szabadsága van). Viszont, ha berak a legalsó sávba, akkor jogosan élhetsz panasszal. Ezért fontos, hogy jó részletesen kidolgozz mindent a papírra, mert azt nem a tanárod őrzi, és feketén-fehéren bizonyítja a tudásod. Ha nem dolgozod ki, és a feleletedet sem rögzítik hangfelvevőre, akkor nem tehetsz utólag semmit. Azzal egyébként a tanárra is gyakorolsz valamelyes nyomást, ha látja, hogy kb. 1,5 oldalt teleírva kidolgoztad a tételt, nem mer majd annyira lepontozni.
2019. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!