Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Ha van egy lány...

Tanárok! Ha van egy lány diák, félősebb és mindig "fapofával" köszön, akkor unszimpatikus lenne? És ha következő tanévtől mosolyogva köszönne, akkor mit gondolnátok róla?

Figyelt kérdés
2019. júl. 1. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Hogy végre megtöcskölte valaki.
2019. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

1# miert kell ilyen primitiven fogalmazni?

En is arra gondolnek h vegre TORODIK vele valaki. Megtocskolte...az.

2019. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha én tanár lennék és valaki mindig komoly lenne, azt gondolnám, mert ilyen a természete. Nem éreznék ellenszenvet.


Ha valaki mindig komoly lenne, de lenne benne némi keserűség, nála úgy érezném, lehet van valami, amit nehezen él meg, szomorkásabb. Nem lreznék ellenszenvet, inkább sajnálnám, esetleg a késztetést érezném, hogy kicsit utánajárjak, minden rendben van e, megkérdezzem az ofőjét.


Ha hirtelen következő évben mosolyogna, annyit gondolnék, jaj de jó, hogy mosolyogósabb lett, biztos jól van és valami öröm élte vagy feloldódott.

2019. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

(Bántóan) őszinte leszek. Van annyi tanítványom, hogy a visszahúzódó, fapofájú, akkor nem nagyon veszem észre... Nem ellenszenves, de teljesen semleges számomra, mivel rengeteg diákom van és sok olyan akad közöttük, aki kitűnik valamivel. Az meg, hogy a kamaszok fapofával járnak, egyáltalán nem szokatlan...

Ahogy az sem, hogy idővel változik a viselkedésük. Ez egy ilyen életszakasz. Nem biztos, hogy egyáltalán feltűnne, hogy változott, de ha mégis, akkor sem tulajdonítanék neki különösebb jelentőséget.

2019. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#2: "törődik" persze. :D :D :D
2019. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1-2 tanár miatt érdekel ez igazából. Bírom őket, és valamiért ők is engem, és tudatni akarom velük hogy kedvelem őket stb. Csak valamiért sosem merek mosolyogni ha meglátom őket, kicsit ideges leszek. 😅
2019. júl. 1. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt igazából soha nem értettem, hogy miért kell a tanárokkal való kommunikációtól tartani... Mi is emberből vagyunk, én a magam részéről még soha nem hárítottam el, ha egy diákom kedvesen közeledett, beszélgetést kezdeményezett, akár segítséget, tanácsot kért, bármilyen formában. Sokan írnak rám messengeren is kérdésekkel, kérésekkel. Tanítási időszakban, ha összefutunk a folyosón, udvaron, akkor szoktunk beszélgetni. Tanítás után szintén. Még azokat sem hárítom el, akik hajlamosak túlzásba vinni és "tapadni", mert van ilyen is... max. meghúzok náluk egy határt, hogy ennyi időt tudok rájuk szánni és nem többet.

Ha úgy érzed, hogy bizonyos tanáraid kedvelnek, akkor nem tartom valószínűnek, hogy elhárítanák a kommunikációs célú közeledésedet, nincs ebben semmi szokatlan és elítélendő. Egy tanárnak nem csak az a feladata, hogy leadja a tananyagot, hanem az is, hogy törődjön a diákjaival. Még ha nem is mindenki tesz így sajnos...

Ugyanakkor, ahogy fentebb is írtam: nagyon sok tanítványom van, nem mindenkire tudok egyformán figyelni, így aki nem hívja fel magára a figyelmet, az tényleg háttérbe szorul! Ha neked igényed van a tanáraid figyelmére, azt neked kell jelezned.

2019. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem már igazából az is elég lenne ha csak visszamosolyogna. Mert így ők sem szoktak (legtöbbször) rámmosolyogni ha találkozunk folyosón. Meg örülnék ha kezdeményeznének rövid beszélgetést, mert én nem merek az 100%. Nem azért mert tanár, hanem mert nem ismerem annyira.
2019. júl. 1. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nekem már igazából az is elég lenne ha csak visszamosolyogna. Mert így ők sem szoktak (legtöbbször) rámmosolyogni ha találkozunk folyosón."

Ha kicsit mosolygósabban köszönsz nekik, akkor ők is valószínűbb, hogy mosolygósan fognak visszaköszönni. De ha mégsem, ne vedd magadra: folyton tele van a fejük valami gondolkodnivalóval, úgyhogy sokszor eleve alig veszik észre a diákot. ;-)


"Meg örülnék ha kezdeményeznének rövid beszélgetést, mert én nem merek az 100%. Nem azért mert tanár, hanem mert nem ismerem annyira."

Ha te nem ismered őket annyira, akkor abból az következik, hogy ők se téged... Akkor meg miért kezdeményeznének beszélgetést?... Főleg azok közülük, akik ugyanolyan zárkózottak, nehezen barátkozósak, mint te - plusz még ugye tele is van a fejük mindenfélével, van ezer futkosnivalójuk, nem jellemző, hogy ráérnének...

2019. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én ezt igazából soha nem értettem, hogy miért kell a tanárokkal való kommunikációtól tartani... Mi is emberből vagyunk"

Pont ezért. :) Aki fél szóba elegyedni úgy általában bárkivel, az a tanárokkal is, nyilván. Főleg kamaszoknál nem olyan szokatlan jelenség.


"Egy tanárnak nem csak az a feladata, hogy leadja a tananyagot, hanem az is, hogy törődjön a diákjaival. ... nagyon sok tanítványom van, ... aki nem hívja fel magára a figyelmet, az tényleg háttérbe szorul! Ha neked igényed van a tanáraid figyelmére, azt neked kell jelezned."

Szerintem meg egy tanárnak nem csak az a feladata, hogy azokkal törődjön, akiket könnyű észrevenni, mert felhívják magukra a figyelmet, hanem az is, hogy ugyanannyira törődjön azokkal is, akik a háttérben vannak.

2019. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!