Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kollégiumban nem fognak...

Kollégiumban nem fognak hagyni este 9kor aludni?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, kollégiumba tervezek menni, viszont koránalvó vagyok, este 9 óra körül szeretek lefeküdni aludni. Ott nem fognak hagyni, nem lesznek rám tekintettel?
2019. júl. 7. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Egy egyetemi kollégiumi szobában este 11 előtt ritkán van lekapcsolva a mennyezeti villany. 9-kor általában még nagy élet van.

A legjobb, amit el tudok képzelni, hogy ha már lefeküdtél, csöndben tesznek-vesznek, keveset beszélnek a szobatársaid.

2019. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én 6 évig voltam kolis, sajnos nehezen lehetett elaludni 10-11 előtt. Én is korán fekszek, ott sajnos égett a villany, ment a nevetés még 10 környékén. Reggel meg én nem tudtam készülődni mert ők aludtak háromnegyed 8ig
2019. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom, az előző válaszokat tudom csak megerősíteni, 11 előtt nem igen lehet aludni.

Amúgy lehet, hogy ott te is változtatsz kicsit az élet módodon. Elsőben úgy képzeltem 10kor fekszem, fél7kor kelek. Na ebből az lett, hogy az éjfélkor fekvők és 8kor kelők táborát erősítem. 😅

Ha szerencséd van olyan szobatársaid lesznek/ ha tudod kérni olyanokkal költözz össze akinek hasonló az életritmusuk.

2019. júl. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én laktam, ott inkább 1-ig volt élet, normál napokról beszélek, nem valami kolesz buliról. Én 10-11 körül alszok, de ott nem tudtam.
2019. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Füldugó + szemtakaró és le tudsz feküdni 9 -kor.
2019. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Megerősítem. Éjfél előtt esélytelen volt elaludni. Még ha a szobatársaid bele is egyeznének, attól még a folyosón javában szólni fog a zene, hangos beszélgetés, ajtócsapkodás.
2019. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Én eddig két egyetemi koliban laktam, illetve ideiglenesen (pár hónapig) egy harmadikban is. Egyikben sem volt hangos zene vagy zaj, csapkodás stb., a bulik is inkább mindig külső helyszíneken zajlottak, normál szórakozóhelyeken (a koliban max haverok összeültek inni-enni-dumálni buli címén, de az azért nem jár nem tudom mekkora hangzavarral). Nyilván van egy alap zaj, hiszen ott emberek laknak, élnek és beszélnek, mászkálnak, pakolnak, főznek, tornáznak, tanulnak, filmeznek, osztogatnak stb., stb., de szerintem ez az a kategória, ami nem zavaró és az ember megszokja. Nálunk is vékonyak voltak a falak, konkrétan azt is hallottam, ha a szomszéd telefonjára üzenet érkezett :D viszont nem zavart és nekem ebből sosem volt problémám. Szerintem inkább a szobatárson múlik a dolog, mert nem mindegy, hogy mennyire hasonló a napirendetek. Én pl. laktam együtt egy szaktársammal, akivel szinte mindig együtt jártunk órákra és így általában együtt keltünk, együtt értünk haza. Viszont laktam együtt más szakossal is és teljesen más órarendünk volt, emiatt rendre felébresztettük egymást reggelente. Ugyanígy az egyéni szokások is bezavarhatnak, én pl. a sokáig fennmaradós, este tanulók típus vagyok, míg más ennek az ellentéte. Nyilván meg lehet beszélni és alkalmazkodni kell, kompromisszumokat kell kötni. Ha van rá lehetőséged, akkor válassz olyan szobatársat, akivel már ismeritek egymást és tudod, hogy valószínűleg kijöttök majd egymással.
2019. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Van aki korán kel? Én keveset alszom. Lefeküdni kb. Éjfél-fel egy és már fél hatkor- hatkor kelek. Ősztől én is egyetemre járok majd és koleszos leszek. Félek, hogy ezt nehezen toleráljak a szobatarsak. Bár tudok halk lenni, szóval nem keltem majd fel őket, meg este összepakolok h reggel ne kelljen ezzel zajongani.


Amúgy a kérdésre válaszolva, úgy hallom en is, hogy nagyon ritka egy koleszban a nyugalom este kilenckor. Tizenegyig minimum nagy a társasági élet. Próbálj olyannal egy szobába összeköltözni, aki szinten korán megy aludni. Nincs ezzel semmi baj, hiszem mindenki más és elméletileg ezt tiszteletben kellene tartani, de azért azt sajnos ne várd h miattad lábujjhegyen fognak mászkálni a többiek. Lehet idovel megszokod és könnyebben alszol akkor is ha a szomszéd szobában zaj van.

2019. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!