Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen az első év egyetemen?

Milyen az első év egyetemen?

Figyelt kérdés
Most végeztem a gimnáziummal és (remélhetőleg) hamarosan kezdem az egyetemet. Tudnátok esetleg tippeket adni,hogy hogyan is történik úgy az első félév vagy mi az ami újdonság és fura lesz? És mégis hogyan szokás ott ismerkedni? Írhattok személyes élményeket is, megköszönném.

2019. júl. 20. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Menj el gólyatáborba azt ennyi... Ott tudsz ismerkedni meg egyéb infókat összeszedni.
2019. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Az első-második félév még jó. Még csak az újdonságot látod. Még az ismerkedésé a szerep. Még motivált vagy a tanulnivalóddal kapcsolatban.


Aztán jönnek a klikkesedések, itt is kibeszél mindenki mindenkit. A tananyag egy rakat fos lexikális tudásra építő, de valóságban használhatatlan megfoghatatlan dolog lesz.

Szóval ja, elég hamar megunod. Se pihenni nem tudsz, se jó jegyeid nem lesznek, se értékelhető társasági életed. Max csak a képmutatás...


De aztán majd jól mutat az önéletrajzban a diploma, szóval nem szar. Meg megismerhetsz pár arcot, akikkel később is lehet valami. Időhúzásnak meg végképp ideális, főleg ha állami támogatotton vagy, és még szoctámra is jogosult vagy

2019. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
A másodiknak csak akkor nn igaza, ha ilyen emberekkel veszed körbe magad. Én soha nem voltam tanúja klikkesedésnek. Mindenki nagyon közvetlen volt. Legalábbis a saját karomon. Az tény h a karok közt vannak néha nézeteltérések, de ezekben nem kell részt venni. Az viszont igaz h menj el gólyatáborba. Ott köttetnek az első barátságok és kezdéskor nem fogsz ott állni értetlenül, aki senkit nem ismer.
2019. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%

A másodiknak igaza van, óra előtti felületes csevegések, mindenki csak azért barátkozik, hogy ne egyedül kelljen kocsmába vagy buliba mennie, esetleg legyen jegyzete. És nagyon megy a klikkesedés, pláne a gólyatáborosok között. A jegyeid és a tudásod között nem sok összefüggés lesz, nagyon szubjektív az osztályzás, pofára megy, legtöbb tanárnak vannak kiskedvencei, pláne szemináriumon. Nem feltétlenül a legokoskodóbb diákok.


Sok inger fog érni, egy csomó szart kell majd kinyomtatni, magad intézni, viszegetni x helyre, ahonnan majd átküldenek egy megint másikra, sokan nem fognak emberszámba se venni.


De alapjában véve jó buli az egyetem nekem eddig. Sok szabadidőd lesz, mert akármennyit kell tanulni, azt úgyis megtanulod hétvégéd, órák között pedig rengeteg a hézag.

2019. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem es szakfuggo, na meg hogy mennyire vagy szorgalmas.

Elso korben nehany jo tanacs, amit jo, ha eszben tartasz, sok kellemetlen helyzettol ovod meg magad. Nezd meg, mennyi az allamilag meghatarozott minimum atlag a szakodon. A sulyozott atlagodnak ezt minimum el kell ernie, plusz meg kell lennie 2 felev alatt 36 kreditnek, kulonben atraknak fizetosre. A vizsgaidoszakban egy targybol ket vizsga ingyenes, viszont a harmadikert mar fizetni kell, nalunk 2500 Ft-ot. Ezt a Neptunon a gyujtoszamlarol tudod befizetni (ahogy sok minden mast is). Erre igyekezz a szorgalmi idoszak alatt utalni mondjuk 2 vizsgara valot, ne az utolso pillanatra maradjon, mert nem fog idoben megerkezni az osszeg.

En nem mentem golyataborba, nem kulonosebben erzem hatranyat. Osszeismerkedtem egy lannyal, az bemutatott egy masiknak, stb stb, igy tudtam ismerkedni. Hasznosak az ismerettsegek, foleg olyanoke, akik joban vannak felsobb evesekkel, mert igy hozzajuthatsz vizsgakerdesekhez, jegyzetekhez, kulonbozo hasznos informaciokhoz.

Nekem abszolut nem volt szellos az orarendem, es ha csak hetvegen tanultam volna, akkor eleg szarul teljesitettem volna. :D de ez megint csak szakfuggo.

Meg targyfelvetel elott baratkozz a Neptunnal, csinalj orarendtervezot, ugy majd a targyfelvetel napjan konnyebb lesz felvenni a jo idopontban levo targyakat. Nekunk anno azt mondtak a HOK-osok, hogy reggel 8tol van a targyfelvetel, de igazabol ejfelkor indul, csak gondolom azert kamuzzak ezt, hogy ne terhelje meg tobb ember a rendszert, telen pl egesz hajnalban ott ultem a gep elott, es vartam, hogy vegre beengedjen. Szoval en a helyedben olyan 5-6 korul felmennek, olyankor a felsobb evesek mar vegeztek, viszont az evfolyamod meg nem jelentkezett be.

Persze minden egyetem, meg minden egyeni tapasztalat mas, en leirtam a sajatjaimat, en orultem volna anno, ha ezeket tudom 😅

2019. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szaktól függ, hogy milyen. Ismerkedni ugyanúgy lehet, mint bárhol máshol. Nyitott vagy, beszélgetsz az emberekkel órák előtt, programokon. Inkább én is azt tanácsolnám, hogy a határidőkre, jelentkezésekre, papírokra figyelj nagyon oda (pl koli jelentkezés, ösztöndíj igénylés), ha szükséged van ilyesmire, mert itt nem fog 18-szor figyelmeztetni előtte az osztályfőnök, mint gimiben, hanem kiírják mindenki számára elérhető helyre az információkat és onnantól a te problémád, ha lemaradtál, nem tudtad, elfelejtetted, senkit nem fog érdekelni. Tudd, hogy mit hol lehet elintézni, ismerkedj a neptunnal, tervezd meg jó előre az órarended, igyekezz a mintatantervet követni. Figyelj, hogy mik a kritériumtárgyak, hogy mikre épülnek más tárgyak, legyen elég kötelezően választható és szabadon választható kredited.
2019. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

nekem klassz volt. Alapjáraton akkor kerültem külön anyámtól és élveztem az egyedüllétet. Akkor még kis gólyaként mindent halálosan komolyan vettünk. Sok tanulnivaló volt, de nem volt vészes. volt pár négyesem, a többi ötös lett, ha jól emlékszem. Lukasórákban együtt járkáltunk bandázni. :)


Aztán jött a második év és meg is utáltam az efyetemet. :D

2019. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Elmész gólyatáborba, jó arc leszel, megerőszakolnak, lebeszélnek arról, hogy elmondd bárkinek, aztán kezdődik a tanulás meg a könyvtárba járkálás. Szóval nagyszerű, csak ajánlani tudom
2019. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Írtak a gólyatáborról. Én elmentem rá és utána (azon kívül, hogy bejelölgettük egymást) csak egyszer beszélgettünk; mielőtt megismerhettük első órán a csoporttársainkat, körbe álltunk a campus egyik helyén és ott beszélgettünk.


Ennyi. Utána mindenki a saját csoporttársait megismerte, mi, akik g.t.-ban egy csapatban voltunk, soha nem beszélgettünk, nem köszöntünk, lekerültünk egymás fb ismerős listájáról.


Egy csapat lány volt, akik szerencsésebbek voltak; a tanszékünkről őket egy csapatba osztották be, tehát ők utána nem külön tanszékre mentek.


Nekem volt egy rövid szerelmi jelenetem egy fiúval (csókolózásig jutottunk), de ez lényegtelen, lévén ki is dobott a csók után és utána maga se tudta mihez kezdjen kettőnkkel (egyik nap idegen voltam, másik nap a pszichológusa, harmadik nap valaki, akivel össze akart jönni, de aztán mégsem, stb).


Visszatérve, a célja, hogy ismerkedj egyetem előtt; a valóság, hogy alkoss kapcsolatokat, ami el is hal azzal, hogy megkezded az egyetemet.


Volt, aki élvezte, én nem. Alapjáraton nem tetszett, hogy nap végén berángattak minket egy sátorba, hogy bemutassák videón, mit csináltunk aznap. Nem értettem, ezt miért nem lehetett a végén. Sok program volt sátorban, mindenki rosszul lett, ájuldozott. Unalmas játékok, amit mindenki véresen komolyan vett, nulla lehetőség pihenésre, éhezés, stb.

2019. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk (bme), akivel egy tankörben voltunk gólyatáborban első félévben az összes gyakorlatunk azzal volt, úgy osztották be a tanköröket plusz akik nem voltak ott a táborban azokat is szétosztották a tankörökbe

nyílván ez második félévtől lazult mert utána mindenki azt a gyakot vette fel amelyiket akarta, de jó kis csapat alakult ki első félévben, úgyhogy szerintwm ez egy jó módszer

én mindenképp azt mondm legyél nyitott, mert akár felületes csevegések, akár mélyebb barátságok, a munkaerőpiacon még bármelyik ismertség jól jöhet

2019. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!