Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy rákos vagyok egy éven belül meghalok?

Figyelt kérdés

Nem akarom hogy ők is sírjanak így is nagyon nehéz ezt feldolgoznom.

És nem akarom látni a a családomat sírni. Hibásnak érezném magam


2019. júl. 28. 17:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyu, apu! Voltam az orvosnál, és nem mondott semmi jót. Rákos beteg vagyok. Jövő ilyenkor már sajnos nem leszek veletek...


Kérdezőnek: kerül amibe kerül, de ne add fel! Próbálj ki minden lehetséges gyógymódot. Semmi mással ne törődj csak azzal, hogy ismét egészséges legyél. Nekem az egyik lány (27) ismerősöm ugyan ebben a helyzetben van. Ő azt mondja nem fél. Folyamatosan küzd a betegsége ellen. Sűrűn találkozunk, olyankor vidám, mosolygós. Nem esett depresszióba. Azt mondja: "nem elég, hogy rákos vagyok még depis is legyek...!"

2019. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ez aranyos♥ de én félek nagyon :( nincs a halal utan semmi. Mindtha orokre elaludnek :( nemtudom hogy tudjam elmondani nekik
2019. júl. 28. 18:35
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Mondd el nekik! Fájdalmas lesz ugyan, de ne egyedül próbálj ezzel megbírkózni. Hidd el, minden segítség jól jöhet.

Soha ne add fel! Szívből kívánom, hogy gyógyulj meg!

2019. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

szia! nagyon sajnálom, de kérlek ne add fel!! Gyerekként volt egy betegségem, nem rák, de nem volt komolytalan az sem. Intenzíven voltam hónapokat, nem emlékszem pontosan hány hónapot töltöttem összesen kórházban, eltemettem azt a korszakot mélyen, néha mikor eszembe jut meglepődök , hogy jéé tényleg ilyen is volt. Na de a lényeg, akkor elmúlt de sajnos visszajött...gimis voltam már, nem volt olyan súlyos, nem kellett bent maradnom a kórházban, de sokszor kellett bejárni, de azon is túl vagyok. Hogy mi segített? Soha egy percig nem gondoltam magamról, hogy beteg vagyok. De tényleg, emlékszem, hogy nem értettem miért kell ennyit kórházba járnom, hisz én egészséges vagyok, egyszerűen nem voltam hajlandó magam azonosítani a betegséggel...tudom, nem ennyin múlik, de sokat számít hidd el. Illetve akkortájt, mikor kialakult másodjára kezdtem kísérletezni a "vicces" cigivel. Olyan színtű javulást értem el, hogy azóta ( 15 éve) nem jött elő. Akkor nem tudtam, hogy a CBD az oka, szóval nem kell mindenképp betépni, de érdemes kísérletezgetni vele, egyik kigyógyult mellrákos ismerősöm is használta és ő is tünetmentes már 1 éve.

A lényeg...ne azonosítsd magad a betegségge, és nézz körül kicsit az alternatív gyógyászatban is. Kitartást kívánok<3

2019. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
...azt kifelejetettem, hogy azóta utána olvastam ennek a betegségnek és több helyen pár évet írtak, hogy annyi van hátra.(3-6 nem emlékszem már). 15 év telt el és itt vagyok :)
2019. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom elképzelni, hogy a szülőket nem értesítí az orvos vagy bárki (főleg ha kiskorú) eleve haza se mehetne egyedül a korházból egy gyerek se. Ha meg nem voltál korházban akkor nem venném készpénznek a dolgot. Körzeti orvosom már olyanokat mondott, hogy kb csak röhögni járok oda :D
2019. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
18 eves vagyok nem feltetlenul kell ertesitsek a szuleimet ha nem akarom. A tobbit tudod. A tobbieknek meg nagyon szepen koszonom nagyon kedvesek vagytok tok jol esik :) jo az mar biztos hogy ezt nem tudom tulelni de ahogy mo dtatok lehet hogy rudok vele meg egy kis idovel tovabb elni. :( vagy legalabbis remelem.
2019. júl. 28. 23:54
 18/23 A kérdező kommentje:
Elmondtam a szüleimnek. És pont úgy reagáltak ahogy sejtettem és ettől féltem
2019. júl. 31. 19:08
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát alternatívád lett volna még, hogy addig vársz, amíg már nem tudsz tovább hazudni és akkor még a tetejében kevesebb idejük is maradt volna, és még jobban kiborulnak.

Vagy elbújsz, nem szólsz, aztán egyszer csak a halálhíred majd utoléri őket, de az meg nem a te bajod lesz.


Nos? Még mindig olyan rossz döntés volt elmondani nekik?

2019. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem volt rossz döntés csak fáj.

Tudom hogy nem tehetek róla de olyan érzés mindtha kib@stam volna velük. Anyum egésznap sír.

2019. júl. 31. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!