Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek volt már fanatikus...

Nektek volt már fanatikus rajongótok? Ha igen, hogyan szereltétetek le?

Figyelt kérdés

Az én történetem anélkül, hogy belemennék a részletekbe (nehogy magára ismerjen, ha ne adj' Isten látogatja ezt az oldalt): könyvtáros vagyok, kb. egy éve heti rendszerességgel a nyakamra jár egy olvasó, aki bár tudja, hogy párkapcsolatban élek, ajándékokat hoz (nem tudom lebeszélni róla, úgyhogy bedobom a közösbe), "figyel" engem (komolyan, néha ijesztő, mit számon nem tart rólam - és még el is árulja, hogy miket tudott meg), és látványosan össze van törve, amikor nem érek rá csevegni vele, és "elhajtom" (udvariasan, persze). A gond az, hogy nem erőszakos, csak fárasztó, én pedig nem akarok durva lenni vele, … és igaziból - mivel könyvajánlást is kér - nem is lenne ellenemre a beszélgetés (mondjuk havonta tíz perc), de az, hogy hetente jön, és monoton hangon hosszan beszél magáról (volt, hogy közel negyven percen át feltartott), eléggé bosszantó tud lenni. :( Ja, és a legszebb az egészben, hogy tökéletesnek gondol engem :D , és gyakorlatilag beleszeretett egy nemlétező nőbe. Én ugyanis köszönőviszonyban sem vagyok azzal, akinek/amilyennek látni próbál...

Nektek volt már dolgotok hasonlóan levakarhatatlan férfival? Mi a teendő, ha le akarom építeni, de nem durván, mert érzékeny lelkű, és alapvetően jóindulatú?



2019. aug. 10. 18:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést, mert még mindig tart a dolog... :D :/ Van itt olyan, akit szintén "zaklattak" hosszú időn keresztül, és aztán sikerült lekoptatnia az illetőt, de nem durván?

Most nem olyan zaklatóra gondolok, aki bunkó, és így könnyű elküldeni a francba - hanem olyanra, aki "lassú víz partot mos"-alapon jön, és ha kivágod az ajtón, az ablakon mászik vissza, de előtte kopog az ablaküvegen, és amikor padlót ér, lábat töröl... Szóval, tök udvarias. Csak nem érti azt, hogy "nem".

2020. márc. 7. 19:22
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt meg ilyen rajongom, de úgy tudnád leszerelni, ha azt mondanad neki, hogy a parod fulebe jutott az "udvarlasa", ami nem tetszik neki es nem is szeretned feltekennye tenni ot. Igy inkabb ne jarjon hozzad. Ha valoban konyvert jott, 5 percnel tobbet ne akarjon veled csevegni, es ne rolad vagy onmagarol beszeljen, csak a konyv temarol.
2020. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, és a párom (nemlétező) féltékenységével kellene távol tartanom... Csak az a baj, hogy ez a férfi mindent továbbgondol és a saját szája íze szerint alakít: ismerem annyira,hogy tudjam, ezután azt gondolja majd, hogy 1. egy beteg állat a barátom, 2. okkal féltékeny. (Pedig a barátom amúgy egyáltalán nem féltékeny, pontosan látja, hogy nincs rá oka.) Ez a férfi nagyon magas szintjére jutott az önámításnak. :o
2020. márc. 7. 21:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd azt, hogy a fonokod is szólt erte, hogy fejezzetek ezt be. Tehat teged is vadol a fonok. Szoval ezt nem csinalhatja. Es ajandekot sem szabad elfogadnod.
2020. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt...
2020. márc. 8. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!