Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell társaságban...

Hogyan kell társaságban viselkedni?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam meghívva egy születésnapi buliba, ahol többen összeültek beszélgetni. Ismertem egy két embert, viszont olyan szerencsétlenül éreztem magamat, hogy nem tudtam semmihez sem hozzászólni. Csak ott gubbasztottam a sarokban, és csak néztem a folyó társalgást. Belső monológokat tudtam csak hozzáfűzni a témákhoz. Valamint ittam egy kis alkoholt, és annyi volt a tevékenységem.


Többször is megkérdezték, hogy jól vagyok-e annyira elvonultnak látszottam. Az ünnepelt is aggódott kicsit, pedig semmi gond sem volt azon kívül, hogy nem tudtam beszélgetni.


Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan lehetne jobban társasági ember lenni nagyobb társaságban is? Olyan rossz, hogy most lehet, hogy lehúztam a többiek hangulatát, holott nem akartam volna.


2019. aug. 11. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt legyél önmagad!

Nagyon úgy néz ki, hogy introvertált vagy, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell jól érezned magad az ilyen társasági eseményeken az emberek között. Nyugodtan hátramehetsz gubbasztani, MEGFIGYELNI, vagy esetleg mindig csak egy-egy emberrel beszélhetsz. Ezek sokkal inkább feltöltenek téged, míg a felszínes csacsogós társaság már kimerítő.


Nagyon fontos, hogy tudd irányítani a beszélgetést. Tehát tudj feltenni nyitott végű kérdéseket (ezek azok, amiket nem lehet egyetlen szóval megválaszolni, azaz kifejtősek).

Ezekből mindig kerekebb dolgok jönnek ki, nagyobb lehetőség van asszociálni az egyes részekből, így sokkal gördülékenyebben mehet tovább a beszélgetés.

Szóval nyugodtan várhatsz a partner kezdeményezésére is, lehet hagyni, hogy úgy érződjön, ő irányít. De aztán amikor elakadnak a dolgok, akkor jöhet tőled egy jó kérdés. Ha nem jut eszedbe semmi, akkor meg kellenek általános betanult sablon kérdések is (suli, munka, család, hobbi...)

2019. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!