Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Tudom, helyettem nem tud dönteni és cselekedni senki és lehet rossz témába raktam a kérdést, bocsánat. 21 éves lány vagyok érettségi nélkül és már több, mint egy éve dolgozok a helyi gyárban amit igazából nem is szeretek, de a pénz meg kell. Nem merek lépni. Nem merek lépni, hogy jobb legyen, hogy ne ugyanolyan monotonok legyenek a heteim, mint most. Nem merek változtatni. Még anyummal élek, apukám meghalt, segítek is neki amiben tudok, de nem akarok örök életemre gyárban dolgozni hisz több is van bennem. Persze, vannak barátaim, de nem nagyon szeretek/szoktam kimozdulni.. Irigykedem más fiatalokra, nem dolgoznak sőt még van aki nem is tanul mégis vígan el van.. Mit tennétek a helyemben?

2019. aug. 11. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha olyan a munkahely, válts inkább, hátha találsz egy jobbat. De jól gondold át, mielőtt cselekedsz. Próbálj meg ismerkedni, barátkozni, hátha találsz olyan hasonló érdeklődésű embert, akivel jól kijössz majd. Akár itt is lehet ismerkedni, nekem bevált. :)
2019. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem először is nincs mire irigykednek, mert csak a sablont látod a mögöttes dolgokat nem.


Ismerek olyan lányt aki mindennap utazik, körbe járja a világot de ha éppen nem teszi totál depressziós.


Minden embernek megvan a maga problémája.


Az hogy dolgozol az meg inkább dicséretre méltó...én 26 évesen a szüleimmel élek, nem dolgozok és rengeteg problémám van amit nem tud a környezetem (legalábbis nagy részét).


Szóval inkább büszke legyél magadra, hogy nő létedre ilyen kitartó vagy, biztos lesz valami lehetőség a jövőben amivel előrébb léphetsz.

2019. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg félretenni valamennyit, aztán később meg meglátod, hogy merre tovább :)
2019. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Van félretett pénzem a takarékszámlámon, még gyűjteni szeretnék.
2019. aug. 11. 22:00
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Iratkozz be egy suliba, ami gyorsan felkészít az érettségire, közben tudsz diákmunkázni. Nem olyan nehéz az érettségi, hogy ne férjen bele a munka, és így haladsz is. Aztán ha érdekel egy szakma, akkor mehetsz tovább. Szépen lassan, lépésenként lehet haladni, tűzz ki kisebb célokat.

Nekem pl. ilyenek voltak:

Érettségi

Nyelvvizsga

Jogosítvány

Megtanulni főzni

Egyetem


21/L

2019. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ennek segítségével szeretném megcsinálni a matek érettségit mert csak az kell: [link]

Oh, én az egyetemhez nem érzem magam annyira okosnak..

2019. aug. 11. 23:24
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
29 évesen kezdtem az egyetemet. Addig, gyárban dolgoztam. Meguntam, léptem. Viszont, ne hidd, hogy most könnyebb. Nagyobb a felelősség.
2019. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már tervezgetsz, ez nagyon jó dolog! :) Kitartást és sok sikert kívánok hozzá!


Szerencsére az internet tele van tanuláshoz való segédanyagokkal. Ott a wikipédia, sulinet, mateking, és még sorolhatnám. Jó kis mobilos alkalmazások is vannak, amik levezetéssel oldanak meg egyenleteket, függvényeket rajzolnak fel magyarázattal, szóval ha keresel, találsz is segítséget. :)

Egy négyjegyű függvénytáblázatot is szerezz be mindenképp, azt lehet használni érettségin, meg ugye tudományos számológép, körző, vonalzó, stb.


És nem kell egyetemre menned, ha nem akarsz. Rengeteg szép szakma van, amire mindig szükség lesz és hiány is van jó szakemberekből. Szóval próbálgasd, hogy mi érdekel téged és mi az erősséged, aztán hajrá. :)

2019. aug. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7/8 Nem semmi vagy, gratulálok és persze a többieknek is. Ki mit tanul? Én egyébként imádok olvasni, kiskoromtól kezdve, nem tudom ez milyen tanuláshoz lehetne kapcsolni..
2019. aug. 11. 23:44
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg korrektor, lektor lehetnél, akár papíralapú, akár online könyvek, cikkek szerkesztője. Ha megtanulsz jól egy (vagy több) idegen nyelvet, akkor le is fordíthatnád ezeket.


Én szeptembertől mérnöktanonc leszek.

2019. aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!