Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha mesélek vmit és nem reagálj...

Ha mesélek vmit és nem reagálják le, mit jelenthet? Maradjak csendben?

Figyelt kérdés

Amikor pl megkérdezik hogy telik a hétvége, hogy vagytok, mit csinàltok, pàr mondatban elmesèlem vagy küldök àt képet, pl vizisieltünk ma vagy szabadugràson voltunk, vagy tanulgattunk löni, vagy akàr szorakoztunk a mobil effektekkel, vagy pl beszélgettem a külföldi kapcsolatokkal lehet kimegyünk lehet nem, tenyleg nem untato litàniàkkal traktàlom a màsikat hanem csak pàr szoban, egy kép vagy ilyesmi. Es visszakerdezek nàlatok mi ujsàg es veled mi van.


Semmiféle reakciokat nem kapok pl visszakerdes es ez hol volt, nem volt veszèlyes, meddig voltatok vagy bàrmi lezàro, pl bizti jo lehetett vagy akarmi.


Valaki annyit reagàlt jo a felsöm a kêpen. Aminek köze nincs mondjuk magàhoz a képhez. Szoval pl egy allatkerti fenykepen sem fontos az hogy pl ki volt a penztaros szoval a kettönek köze nincs valahol egymashoz.


Es irnak magukrol jobb esetben pàr szot.


Most akkor kb ott tartunk mint az angolok? Hogy a hogy vagy mit csinalsz kerdesekre illik inkabb annyit valaszolni semmi különös minden okes es veled?


2019. szept. 1. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:

Es erre itt sincs reakcio.

Valaki megtenné, hogy elmagyaràzza a "csendet"?

Hogy ilyenkor mi van?

Csak mert ha nekem mesél vki es tovabbszoktam vezetni a témàt. Pl ha vki külföldre készül megkerdeznem hova mi motivalja meddig tervezi hogyhogy eszebe jutott ez milyen apropobol stb.

Ha mégha nem is erdekelne de legalabb témàba vagoan fogom rövidre. Pl okes most mennem kell majd irj mit sikerült intezni. Szia

Legalabb ennyi

2019. szept. 1. 13:38
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem hogy benned lenne a hiba...sajnos én is tapasztalok ilyet. Egyszerűen nem tudnak a másik fele őszintén érdeklődni..mindenki magáról szeret beszélni..pszichológusok ès tarsadolmkutatók is megallapitottak hogy az egoizmus nagyobb mint valaha barmikor. Evekig sulykoltak a reklamok/musorok mindenkibe hogy mindenki milyen csodás,es az emberek erre rendezkettek be. Sajnalom hogy ilyen emberek vesznek korul teged is.merem remelni hogy meg vannak akik oszinten erdeklodnek a masik irant. Amugy szerintem nagyon jó programjaid vannak,orakat lehetne beszelni rola olyannal akit tényleg érdekel
2019. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy néhányan csak később reagálnának :) Mert itt most pl 18 kemény perc válasz nélküliséget csendnek érzékeltél :) Szóval várj olyankor kicsit, addig csinálj valami mást, valaki csak fog bővebben reagálni. De lehet hogy nekik unalmasabb napjuk volt és nem tudnak átkapcsolni az izgalmasabb témáidra hirtelen.
2019. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Erre en is gondolok hogy a màsikat nem érdekli esetleg, direkt ezèrt is tényleg 1, max 2 mondatban foglalom össze.

Visszakérdezek, valaki megnyilik tényleg magàrol mesèlni. Èn szivesen hallgatom, reagalom.


Csak amikor rolam lenne szo, tényleg olyan mintha maradnék csendben inkàbb, mert a fallal beszélgetek joformàn.


Kezd kicsit elnyomott èrzésem lenni, mintha engem semmibe néznének. Hogy kb az se hatna meg senkit ha elüt egy auto. Kb megdicsérnék a gipszem szerintem hogy jol all.

2019. szept. 1. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibad. Udvariassagbol megkerdeznek, de lehet h csak azert h utana te is visszakerdezz es ok pl. dicsekedhessenel. Vagy egyszeruen feluletesek.
2019. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En akkor vagyok ilyen mikor kenyszerbol kell beszelgessek. Mikor mar kinos a csend.. persze ez inkabb a baratokkal van vagy a parom rokonaival. A csaladommal sose ilyen uncsi max ha faradtak. Egyebkent ezert nem baratkozok senkivel mert nemtudok kenyszerbol beszelgetni stb. Egyebkent tok jo amiket csinaltal :)
2019. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*dicsekedhessenek
2019. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valljuk be, és te is kérdező magadnak, hogy sokkal jobban szeretünk magunkról beszélni, mint másokat hallgatni.
2019. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# a magad neveben...ha izgalmas dolgok tortennek a masikkal en szivesen hallgatok inkabb..nem igazan szeretem magamrol beszelni
2019. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!