Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mások visszajelzései alapján...

Mások visszajelzései alapján flegma/bunk0 vagyok, de én ebből semmit nem érzékelek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lényegében mióta az eszemet tudom, másoktól olyan visszajelzéseket kapok, hogy bunkón beszélek az emberekkel, flegma vagyok, szálljak le a magas lóról, stb.

Én pedig ezeket azóta nem tudom hova tenni, én mindig mindenkivel igyekszem kedves, de minimum normálisan semleges, udvarias lenni, őszintén nem értem, miért érzik így az emberek. :( Legrosszabb, hogy néhány embert kérdeztem, hogy pontosan miből érzik ezt, és senki nem tudott konkrét választ adni, 1-2 ember említette a hangsúlyt, de 99% azt mondta, hogy nem tudja, egyszerűen "olyan, mintha bunkó lennél"...

Természetesen igyekszem odafigyelni, hogy mit mondok és hogyan, de így se tudom ezt elkerülni, számomra tökéletesen semleges vagy akár barátságos hangvételű mondataim robbantják ki a balhét sokszor.

Két nyom van, amin el tudok indulni:

1. Nálunk a családban nem volt soha lényege, hogy ki milyen hangon beszél a másikkal. Nálunk eléggé mindennapos volt a "most húztalak ki a fenekemből" hangnem, de engem mindig is nagyon zavart, nem tudom, hogy ennek ellenére eltanulhattam-e a szüleimtől.

2. Mindig is problémáim voltak a beszélt nyelvvel, úgy értem a hallott szöveget nehezen értelmezem, és a beszéddel is vannak gondjaim, sokáig jártam logopédushoz is, lehet hogy ennek van köze a nem megfelelő hangsúlyozáshoz.

Nem tudom, hogy ennek a kettőnek, vagy akár csak az egyiknek van-e köze a dologhoz.... de ha mindenáron kellene valamit mondanom, ezekre tudnék gyanakodni esetleg.


Hogyan jöhetnék rá, hogy honnan ered ez a probléma, és mit tehetnék ellene? Én tényleg soha nem akartam megbántani senkit, mégis lényegében napi rendszerességgel megtörténik, nagyon zavar. :(

Mi a teendő ilyenkor?


2019. szept. 2. 11:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, ha ez számít: más emberek hangsúlyozását, arckifejezését is nehezen tudom értelmezni, sokszor rosszul tippelem meg ezekből az illető hangulatát.
2019. szept. 2. 11:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha vannak barátaid akkor kérd meg öket, hogy egy beszélgetést vegyetek videora. ELég pár párperces rész is.


Majd mikor vissza nézed akkor látod milyen voltál.

A másik fontos, hogy beszélgess a tükörrel.

Aztán a szavak használata.

Kéremszépen, szeretném, köszönöm, nagyon kedves vagy, örülök neki... Vagy is a pozitív érzéseidet kifejezni.

2019. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire általános a viselkedésszakértő vagy hasonló foglalkozás, de pszichoterapeuta is segíthet.

Szerintem eltanultad e viselkedést, a minták, melyek születésétől fogva érik az embert, rögződnek. Illetve sok minta. Ezen viszont lehet változtatni...

Csoportos pszichodráma is nagyon sokat tud segíteni, ahol mások úgymond "tükröt tartanak", visszajelzik azonnal viselkedésedet, játszhatsz bizonyos szerepeket meg ők is szerepeket vehetnek fel, stb. Nagyon sokat tud adni.

2019. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En a mondatalkotasra ügyelnék inkabb. Szohasznàlat stb


Peldaul nekem volt egy olyan problemam hogy mindig felidegesitek valakit azzal ha vmit màr egyszer elmondott es ujra meg kell kerdezzem mert nem emlekszem

Erre a baratom javasolt egy oriasi es jol bevàlt tippet:


Ne csak megkerdezzem az infot hanem tegyem bele a kerdesbe azt is:"mit is mondtàl?"


Szoval ha elmondtàk pl 5-en lesz valami megbeszélés, arra ugy kerdezek rà ha elfelejtettem a datumot

Helytelenül: "hanyadikan lesz a megbeszélés?"erre reakcio az idegeskedes h mar elmondtam


Helyesen:"mit is mondtal hanyadikan lesz a megbeszeles?"

Reakcio: 5-én



Szoval ilyen kommunikacios trükköket fogalmazz eg

2019. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Masik peldam:

Volt hogy a penztarostol nem ugy kertem szatyrot natur hogy "és kérek egy szatyrot", hanem: "Megtenné lenne szives hogy ad egy szatyrot?" A penztaroson feltünöen latszott hogy mennyire jol esett neki hogy "megtiszteltem" öt es olyan örömmel kaptam szatyrot mintmég soha :)

2019. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Szia, nekem a leírásodról egyből az asperger-szindróma ugrott be! Esetleg ennek nézz utána, nem bántásból írom!
2019. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem érzed a helyeden magad, nem érzed jól magad. Én is megkaptam, hogy "múmú MÚÚ" valami hasonló, mogorva, színtelen, lelketlen hang (bunkó), de senki sem tette fel magának a kérdést, nem szeretem megjátszani a kedvességet--az jőjjön tisztán vagy sehogy.
2019. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!