Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 40 lettem és annyira szeretnék...

40 lettem és annyira szeretnék 20 lenni higy már szinte fáj. Tudom ez lehetetlen, másban nincs ez az érzés? Ha igen, hogy lehet ezt ellensúlyozni?

Figyelt kérdés
Nem 20 évesnek szeretnék kinézni. :) Nem ez a probléma. Hanem azt az életet élni. Mikor bulizni jártam, nagy társaságban, ismerkedtem és úgy ereztem még előttem van az élet. Nincs családom és nem is vágyom gyermekere. Fizikailag pedig már nagyon érzem a kort nem tudnék hajnalig fentmaradni és a régi baratok már vagy a munkájuknak élnek vagy a családjuknak. 20 évvel fiatalabbakkal meg nem érezném jól magam. Magyarán már nem élhetem azt az életet. Csak minden más olyan semmilyen ahhoz képest mint ami az volt. Azt hiszem ezt hívják életközepi válságnak. :) Akinek nincs családja hogy vészeli ezt át?
2019. szept. 14. 22:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok.....de nem értettek meg teljesen. Nekem az életérzés hiányzik nem a rajzszakkör. :( Azt nem találom bárkivel megyek bárhova. A korosztájomból eltűnt az élet és sajnos már belőlem is kezd emiatt. Sok mindent kipróbáltam. Túrazni jártam pár évig. Barlangásztam de attól eléggé féltem, higy megsérülök. Mások a párbeszédek. 30 felett ne őszinté az emberek és az érzéseket is visszafogják vagy nincs is nekik. Felületes társalgásra meg nincs igényem. Annál többre értékelek egy könyvet.
2019. szept. 15. 12:31
 12/13 anonim ***** válasza:

A rajzszakkört nem is azért javasoltam, mert az önmagában milyen jó. Az csak egy eszköz, egy tevékenység a sok közül, amelynek űzésével lehetőség nyílik olyan emberek megismerésére, akiknek szintén hasonló az érdeklődése. Lehet, hogy nem a közös alkotás, hanem a közös túrázás vagy barlangászat adja vissza az életérzést. Azt hiszem, jól értelmezem a leírtakból, hogy a társaság fontos lenne.

A barlangászat, mint felhozott példa nekem azért tetszik, mert szerintem egy ember egyéniségét nagyban tükrözi a hobbija, és a barlangászat annyira már nem szokványos, mint mondjuk a túrázás (persze az is remek időtöltés és lehetőség emberek megismerésére). De a barlangászaton még kisebbre szűkül a kör, olyan emberekre, akik talán hasonló okból "kutatják a mélységet". Szerintem érdemes lenne újra megpróbálni, vállalva a vele járó veszélyt.

Azért az tévedés, hogy a 40-es korosztályból eltűnt az élet. Én például a szakkörön látom az ellenkezőjét. Persze nem könnyű megtalálni azokat akik húsz éve tapossák húszas éveiket, és az sem biztos, hogy mindegyik a társaság kedvéért űzi az adott tevékenységet (igazából én sem). De egy hobbi, egy érdeklődési kör kiváló szűrő, ezért gondolom (és ahogy olvasom, más válaszolók is), hogy fontos eszköz az életérzés megtalálásához. Lehet az az olvasás is, és mellé egy fórum, mint pl. a moly.hu, ahol beszélnek a könyvekről, és akkor otthonról sem kell elmenni. Sokféle lehetőség van, és mindenkinek más válik be. De próbálkozni érdemes, mert magától aligha jön vissza az életérzés.

2019. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Már tudok rajzolni. Festek gyerekkorom óta. 16 evesen sem akartam szakkörre járni. Nem akarok barlangaszni. Majd össze fostam magam minden alkalommal. Mindegy majd lesz valami......
2019. szept. 16. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!