Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ilyen erős ellentéte...

Miért van ilyen erős ellentétes kontraszt a való élet (valóság) közt, és a közösségi oldalak kínálta világból? Melyik az igaz?

Figyelt kérdés
Pl Aki Facen mindig,gyakran lájkol az a való életben figyelembe sem vesz, vagy néha köszön, de ennek a fordítottja is igaz, amikor valakit gyerek korod óta ismersz,nem vagytok haragba és le se xarja a jelölésed, vagy pedig aki másokat mindig felköszönt,lájkol téged meg soha,az utcán meg jópofozik veled! Vajon miért van ez? És melyik az emberek valódi énje ahogy a kérdésemben is megfogamaztam fent!
2019. szept. 19. 01:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a valóság az igazi.

Amit ott látsz, az egy virtuális, elképzelt, idealizált világ, kb. annyira hiteles, mint a World of Warcraft.

2019. szept. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de nekem a FB ismeröseim mind hiteles..kvázi 100%-ban ismerek személyesen mindenkit! A facebook is u.olyan mintha a valóságban lennék. Én beszélőviszonyba vagyok a 90%-ával.
2019. szept. 19. 01:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül az ottani világnak köze nincs a valódihoz.
2019. szept. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélve,hogy a facebook már rengeteg embert hozott össze egy kaland kedvéért, vagy pedig nagyon hosszú távra!

Tehát annyira mégsem lehet egy fantázia világ.

2019. szept. 19. 01:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké..nyilván a személyes kontaktust semmi nem pótolhatja. De a face az egy nagyon jó index,hogy kiket kedvelünk,kik szimpatikusak,és akiket állandóan lájkolunk az sem véletlen. Az a szimpátia jele, egy táncra hivás. Nekem is volt hasonlóban részem.. egy adott trlepülésen élzünk egy hölggyel, de szinte soha nem beszéltünk. Aztán a FB által elkezdtünk beszélni valamiről..,idővel kiismertük egymás személyiségét lelkivilágát amennyire lehetett, és 7 évig egy párt alkottunk. Összeköltöztünk stb..
2019. szept. 19. 02:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem téged lájkol, hanem amit megosztottál.

Nekem is van olyan, akivel évente egyszer futok össze élőben, de hasonló az érdeklődési körünk, tök jó hobbis linkeket szokott osztani.

Mással meg naponta beszélek, egyik legjobb haverom, de mit làjkolgassak azon, ha minden nap megoszt egy képet bikinis csajokról meg drága kocsikról?

A FB nem a valóság, a valóság a valóság.

Komoly probléma, hogy ezt kérdezni kell.

2019. szept. 19. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De itt nem csak a tárgyilagos posztok lájkolásáról van szó. Hanem amikor valaki saját magáról oszt meg valamit,arcfotók,selfiek stb..profilképek.

Ott nyílván már az embert lájkoljuk nem de? Azért mert jól néz ki, magyarul tetszik,szimpatikus nekünk a fotón is,és az életben is.

2019. szept. 19. 05:45
 8/14 A kérdező kommentje:

Amúgy meg a lájkolás flört becsomagolva! Egy felhivás,hogy haho itt vagyok és szimpinek talállak. Itt most beszéljünk a klasszikus ffi-nő felállásrol. Ha egy csajnak tetszik egy csávó, bármit posztolhat az ürge, ha csak egy A betűt fog írni,akkor is lájkolni fogja az a személy.

De ezzel szerintem nem mondtam meglepőt. Ha pl nem tetszik neked valaki, lehet az a közvetlen szomszédod is,akkor sem fogod lájkolni semmijét amit megoszt.

2019. szept. 19. 06:04
 9/14 anonim ***** válasza:

"Beszálltál" az internetbe és most nem tudod hogy merre vagy arccal?

Vágási Feri 2.0

2019. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Értem mire szeretnél választ kapni. Igen, nyilván nagyot nyom a lattban, hogy szimpatikus-e valaki.

Pl, ha egy volt gimis osztálytárs megoszt valamit, mondjuk egy kirándulós albumot, de (tegyük fel) sosem volt szimpatikus az embereknek, akkor valószínűleg, kevesebb like-ot fog kapni.

Aki sokat kap, az vagy szimpatikus vagy érdekes posztokat oszt meg.


Van egy ismerősöm, nem írom ki a nevét, de eléggé elismerésre vágyik.

Viszont olyan arrogáns stílusa van, és annyi gyűlölet van benne. Nem örvend nagy népszerűségnek a Facebookon sem.


Tehát igen, a szimpátián sok múlik.

2019. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!