Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ilyen erős ellentéte...

Miért van ilyen erős ellentétes kontraszt a való élet (valóság) közt, és a közösségi oldalak kínálta világból? Melyik az igaz?

Figyelt kérdés
Pl Aki Facen mindig,gyakran lájkol az a való életben figyelembe sem vesz, vagy néha köszön, de ennek a fordítottja is igaz, amikor valakit gyerek korod óta ismersz,nem vagytok haragba és le se xarja a jelölésed, vagy pedig aki másokat mindig felköszönt,lájkol téged meg soha,az utcán meg jópofozik veled! Vajon miért van ez? És melyik az emberek valódi énje ahogy a kérdésemben is megfogamaztam fent!
2019. szept. 19. 01:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy a facebook egy álarc.Ha nem is rengeteg,de sok illető van akiröl tudom,hogy neagtiv ember..börtöntöltelékek, csalók..és most meg már ők osztják a bölcsességet nap mint nap mosolygós selfiek fúziójában.

És rengeteg embernek meg tetszik,de csak azért mert az illetö mondjuk egy viszonylag szép eüber. Tehát nem számit,hogy mit tettél.. ha embert öltél vagy egy utolsó csaló vagy, ha fültél fülig mosolyogsz mindig a képeken és bölcs idézeteket osztassz meg, az emberek,"föleg az ellenkezö nem köreiben" te akkor is szimpatikus maradsz mert jól nézel ki.

Ha egy átlagos kinézetü vagy, nem vagy nyáladzó nyálgép az életben és a facen akkor a kutya a kíváncsi rád. Azt se tudják,hogy élsz.

2019. szept. 19. 19:00
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez így van, a Failbook egy álarc, egy virtuális személyiség. Olyan, mint a Second Life.

Ezért írtam, hogy semmi köze a valósághoz. Aki ott rádmosolyog, az a való életben hátbaszúrna.

2019. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos szinteken nem áll élet, vagy fake-life. Aki úgy használja, amire kitalálták az a saját életének a szép pillanatait örökíti meg. Rengeteg pozitívuma van, és persze negatívuma is.


Az, hogy xy kitalál magának egy áll életet, az egy dolog. De sokan a saját emlékeiket albumozzák el saját maguknak, és azokkal ez emberekkel osztják meg akiket ismernek és kedvelnek (optimális esetben). De azt hangsúlyozom, hogy ez az egyik eredeti funkciója a kapcsolattartás és ismeretszerzés mellett.


A negatívitása az már más tészta. Mi az áll élet? Az hogy sz@r passzban van valaki, de Facebookon mosolygós képei vannak? Na és?


Szerencsére az ismerőseim zöme tud élni vele, tudja használni. Érdekes dolgokat posztolnak, hír értékű híreket, jó képeket, és szerintem még az utazásos posztok is motivációs erővel bírnak, hiszen kedvet ad hozzá. Jó találmány, innovatív.

Ha egy embert megszeretnél nagyjából ismerni, a facebookja sokat elárul, pszichológiai szempontból is.

2019. szept. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A #13 válaszadónak van igaza,tetszik, amit írt :)


"Mutasd a Facebookod, megmondom, ki vagy"

2019. szept. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!