Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok sehova sem...

Miért nem tudok sehova sem beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.:) Vázolom a helyzetet. Már évek óta úgy érzem, mintha sehová sem tartoznék. Azt hittem ez csak amolyan kamaszkori dolog, és el fog múlni,megtalálom majd a helyem, azokat az embereket, akik mellett igazán önmagam lehetek, csak idő kell. De már 19 éves vagyok, a kamasz éveimen lassan túljutottam és nem javult a helyzet, sőt, egyre gyakrabban tör elő bennem a sehovásetartozás érzése.


Annyi ember jár a gimnáziumba, annyi "klikk" van és annyi csoport. Próbáltam sok embert megismerni, főleg az első két évben, abban a reményben, hogy majd megtalálom azt a csoportot vagy inkább azt az embert, akik/aki mellett igazán önmagam lehetek.



Alapvetően nyitott vagyok és szeretek ismerkedni, beszélgetni, ezzel nincs baj. Viszont amilyen lelkes vagyok kezdetben, ez a lelkesedés olyan gyorsan elillan. Olyankor már szinte tehernek érzem a másikat. Nem a személyét, nem az illető ellen irányul ez. Hanem inkább maga a tény ,hogy beszélgetnem kell, és jópofizni...szóval az "ismerjük meg az illetőt" hamar átcsap abba hogy oké, még pár perc de aztan legyen már vége és hadd vonulhassak el, hallgathassam a zenéimet.



Volt egy időszak, amikor így is tettem amikor ezt éreztem, nem foglalkoztam a többiekkel, bedugtam a fülhallgatót, hallgattam a zenéimet és csak voltam. Akkor nekem úgy volt a legjobb, emberek nélkül. Teljesen viszont sosem tudtam kizárni őket, miközben begubóztam ott volt mindig az érzés, hogy már megint bezárkózok, és csak néztem a többieket akik beszélgettek és nevetgéltek körülöttem és arra gondoltam, hogy én miért vagyok ilyen, miért kell bedugni a fülemet, miért nem tudok rendesen szocializálódni és velük együtt lenni.

Emiatt aztán mostanában magamra erőltetem, hogy nem hallgathatok zenét társaságban, osztályban, bármennyire is szeretnék, nem. Próbálok bekapcsolódni hozzájuk, tényleg próbálkozom. Ők szeretnek engem, illetve azt hiszem és én is szeretem őket, 3 embert nagyon jó barátomnak tekintek, de mégsem érzem magam teljesen jól. Nem illek bele a képbe, valahogy nem tudok ellazulni és ténylegesen érdeklődést mutatni. Ők ezt persze nem veszik észre, mert nem látni rajtam és nem is mondom nekik. Egyszer beszéltem erről egyik barátnőmnek, ő kinevetett, hogy ne vicceljek már, hogy lennék már introvertált, nálam nyitottabb és lazább embert nem ismer. Az tény, hogy simán odamegyek bárkihez, meg tényleg sokat ismerkedek, ahogy már mondtam is. De nagyon meglepett, hogy barátnőm mennyire nem lát ezen át, és nem veszi észre hogy valójában csak próbálkozok, és sosem tartós az ismeretség, barátság nem nagyon szövődik belőle.



Ez a lazaság csak egyéni beszélgetéseknél megy, társaságban nagyon de nagyon nyomin tudok viselkedni. Mint egy szociális analfabéta. Annyira kettős az egész. A felszínen extrovertált vagyok, valójában viszont erősen introvertált. Nem értem amúgy, miért nem tud átbillenni a mérleg az egyik oldalra. Középen egyensúlyoz, egyszer erre dől, egyszer arra. Mármint mennyivel egyszerűbb lenne, ha el tudnám fogadni hogy én ilyen vagyok és amikor begúbozóm nem gondolkodnék azon, hogy a többiekkel kéne lennem és vajon ők mit gondolnak.


A múltkor elhívtak egy házibuliba, ahol csak a házigazdát ismertem. Nagyon meglepődtem, hogy hívtak mert - bár a házigazda régi ismerősöm - nem tartozom abba a társaságba és vele sem vagyok annyira közeli viszonyban, hogy a meghívás indokolt lett volna. De ennek ellenére örültem nagyon. Új emberek, új esélyek, hátha, gyerünk, csináld. Nagy reményekkel vágtam neki az estének, amolyan most vagy soha érzéssel...de nem sikerült. Egyrészt, már az elején leesett, hogy kerítő szerepet játszanak, és azért hívtak meg, mert össze akartak hozni egy fiúval. (akit egyébként látásból ismerek csak) Ettől már az elején nagyon frusztrált lettem és nem tudtam egyáltalán ellazulni. Iszogattam, de az sem segített. Társasoztunk, abban rendesen részt vettem, jó volt végülis, de az utána lévő beszélgetős rész nem ment. Jófejek voltak, nem velük volt a baj, persze láttam hogy a kezdeti érdeklődést pár óra után el is vesztették irántam, de ez természetes, mivel nem mutattam magamból szinte semmit, mert nem tudtam felvenni a fonalat. Egész végig az járt a fejemben hogy mit keresek én itt. Volt egy lány, aki annyira laza volt és jófej, beszélgetett, poénkodott mindenféle. Csak néztem hogy én miért nem tudom ezt megcsinálni? Pedig bennem is megfordultak azok a poénok, azok a dolgok amiket mondott. De valahogy nem éreztem azt hogy meg kellett volna osszam, vagyis inkább mem tudtam hogyan. Egyszerűen nem értem ezt. Meg ha én is mondtam volna, nem tudtam volna olyan felszabadultan mondani és biztosan nem ütött volna akkorát. Udvariasan elnevetgéltek volna és ennyi.



Sokat járok koncertekre. A zene miatt megyek nyilván, de közben mindig ott van a háttérben az is, hogy hátha most sikerül megismernem valakit, aki úgy gondolkozik mint én. De sosem sikerül, ebből a szempontból mindig eredménytelenül térek haza.



A másik nagy alkalom az osztálykirándulás volt tavaly, de azt is elrontottam, csak ültem mint egy kummancs. Utána mondtam egyik barátnőmnek, hogy sajnálom, hogy ilyen hülyén viselkedtem, és nem beszélgettem, de valami miatt nem megy a beszéd társaságban. Nem tudom egyszerűen mit kellenne mondanom. Órákon át beszélgettem vele erről, ő azt mondta hogy nem is gondolta volna hogy így érzek, ő mindig azt látta rajtam, hogy független vagyok más emberektől, és teljesen kiegyensúlyozott és ezt mindig is csodálta. Érdekes, hogy így látja, nem gondoltam volna hogy így tűnik kívülről.



Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett és kusza. Érdekelnek a gondolataitok és hogy mit tudnék tenni, hogy ne legyek ilyen/hogyan tudnám elfogadni hogy ilyen vagyok. Valamint szerintetek találok majd egy olyan társaságot ahol fel tudok oldódni? Ti is éreztek így?



2019. okt. 13. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj most nézem hogy rossz kategóriába raktam. Sajnálom,nem is néztem! Bocsánat, akit nem érdekel, az hagyja figyelmen kívül. Át tudom valahogy rakni a jó helyre?
2019. okt. 13. 12:32
 2/10 zol56 ***** válasza:
100%

Szia.

19 éves korod ellenére egészen szépen megfogalmaztad a problémádat. Írásodat mézve előbbre jársz jónéhány kortársadnál.

Én úgy gondolom, hogy ez igazán mem is probléma amit érzel. Ha jársz társaságba és vannak barátaid akkor főleg nem. Nem kell úgy viselkedni, mit a többiek

2019. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zol56 ***** válasza:
100%

Bocs, nem fejeztem be. Véletlen elküldtem csak.

Szóval nem kell úgy viselkedni mert Te nem a többiek vagy. Sokan vagyunk sokfélék és ebben ez a jó. Lehet nem úgy gondolnak rád, hogy "nézd ott a Laci, de jó fej" hanem " nézd ott a Laci olyan megfontolt beszélnem kell vele",

Lehet sokféle tulajdonság az emberben amit értékelhetnek társaink. És nem feltétlenűl az a barátság ha órákat napokat vagytok együtt. Gondold át. És hidd el azért lesz még változás is. :-)

2019. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :-)


Szokták mondani, hogy komolyabb vagyok a kortársaimnál. Ezt én is érzem, de nem szeretem. Néha olyan jó lenne elhülyéskedni velük, tényleg annyira szeretném. Persze, sokan sokfélék vagyunk, rengeteg értékelni való tulajdonság van, de mégis, ha hiányzik az alap közvetlenség a társaságban, akkor nem titokzatosnak fogok tűnni, hanem nyominak és unalmasnak, akit nem akarnak megismerni. Vagy ha meg is akarnak, egy idő után feladják.

2019. okt. 13. 13:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek a környezetemben van "legjobb barátja". Nekem nincs, soha nem is volt, legalábbis amióta elkezdtem komolyodni, olyan 14 éves korom óta. Azóta érzem ezt, hogy valahogy senki sem olyan, amilyenre vágyom. De az a gond, hogy nem is tudom mire vágyom. Olyan jó embereket ismerek, szeretem is őket, de mégis magányos vagyok, és úgy érzem egyedül tudok a legjobban önmagam lenni. Társaságba járok, de ha folyton leégetem magam, akkor nem tudom meddig fognak hívni.
2019. okt. 13. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Normálisabban elgondolkodnék, hogy miért van ez. Szerintem van benned egy nagyobb láng, amit, csak fel kellene gyújtani. Te egy tüzes természetű vagy és olyan társaságra vágynál, ami a szikráidat meggyújtja, ha kialszik a tüzed újra és újra és ez nem okoz nekik fáradságot és ezt szivesen csinálják.

Gondolkozz, hogy most egy olyan emberrel beszélsz-e, aki ezt meg tudja csinálni. Nekem mindig lejön valamiféleképp az ember személyisége valaki írásából. Én szintén extrovertált vagyok és lány. Pacsi

2019. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zol56 ***** válasza:
26%
Nem kell akarnod túlzottan megfelelni és akkor nem égeted magad. Nekem is volt legjobb barátom de egy idő után jöttek másik barátok. Az akkori legjobb barát szép lassan elmaradt. Jöttek újak. És nem azért maradt el mert nem a legjobb barát volt. Az akkori életciklusba Ő volt a legjobb. Aztán változnak a körülmények változik a kor és változik minden. Barátság, kapcsolatok, minden. Ez jó. A változás az ami egyensúlyt hoz. Hogy nem marad minden rossz vagy jó. Tapasztalatot, élményt szerez az ember. Nem mindenkinek tizenéves korába jön a legjobb barát vagy társ. Ne feszülj rá nagyon erre. Főleg ha nem vagy annyira béna. :-) Lazulj és engedd el a feszültséget. Jó fej vagy. Erre gondolj...
2019. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
16:25 ös vagyok...jahh, igen azt elfelejtettem odaírni, hogy írhatsz is, de gondolom ez lejött
2019. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló!


Nagyon köszönöm a kedves kommentet, nagyon aranyos vagy. Elgondolkodtatott a válaszod, új megvilágítást adott. Nem igazán gondoltam még magamra úgy, hogy egy láng vagyok, akit fel kell éleszteni. De igazából lehet benne valami. Annyiban biztos, hogy alapból mozgalmas életet élek és szeretem a pörgést. Viszont kevés ember tudja felkelteni, illetve fenntartani az érdeklődésem. Nagyon hamar megunok mindent...hát, remélem, ha az elméleted igaz, akkor majd egyszer meglelem azokat az embereket, akik mellett "lángolhatok". :D


De addig azért én is szeretnék fejlődni, és tenni valamit, mert így nem érzem jól magam.


Kedves Zol56!


Köszönöm szépen a válaszod. Mostanában tényleg görcsösen meg akartam felelni, és olyan ént kialakítani, aki társaságibb és közvetlenebb, normálisabb és szerethetőbb...tudtam én, hogy ez nem jó, meg nem is volt sikeres ugye, de nagyon szerettem volna. De megpróbálom elfogadni a helyzetet, és nem erőltetni ami nem megy. De közben meg annyira hiányzik egy társaság, aminek igazán szerves tagja lehetek. Majd talán az egyetem más lesz...

2019. okt. 13. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

En ugy làtom nem te mozgatod magad hanem csak azt keresed kiket kövess kikhez csapodj ami ha ideig oraig is megy johogy rajössz hogy az nem te vagy. Es nincs egy belsö iranytüd hogy hozzad akarjanak csapodni.


Szoval mint amikor pl egy müvesz beall géprt szerelni hogy ne legyen egyedül de csak gépszerelöt làt mindenkiben es johogy nem erzi velük magat teljesnek.


Nincsenek meg a közös pontok nem vmiert csapodsz hozzajuk hanem csak követö akarsz lenni hogy ne logj ki.

2019. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!