Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tegeznek le vadidegen,...

Miért tegeznek le vadidegen, ismeretlen emberek csak úgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 27 és férfi vagyok,és a tapasztalatom az,hogy bárhová megyek,mindenhol letegeznek kapásból. A banki ügyintézőn keresztül,a postásig,a bolti eladóig,mindenki.Kévés az olyan ember,aki interakcióba lép azzal,ha én magázódással indítok egy beszélgetést.A munkám során szintén (Kereskedelem) ugyanez a felállás. Szívesen segítek minden vásárlónak,és szeretem a munkámat,továbbá állok rendelkezésükre mindenben,ami a munkámhoz tartozik,csak nem tudom hova tenni ezt a bizalmaskodást. Még mielőtt bárki is azzal jönne,hogy a tiszteletért sipákolok,hát akkor ki kell,hogy ábrándítsam az ilyesfajta hozzászólókat,hogy nem. Nekem a tisztelet megadják az ismerőseim,barátaim,és a családtagjaim is. Idegenektől nem várom el,és ne is adják meg. Tudom,másik alternatíva válaszként,hogy a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni.Az állítás igaz,az érv viszont nem. Mégiscsak sosem látott,vadidegen emberek vagyunk egymás számára,és nem értem,hogy miért kellene nekem bizalmaskodnom olyan emberekkel,akikkel sosem találkoztam,és egymás nevét sem tudjuk. Arra is volt már precedens,hogy valakit következetesen magáztam,és ő akkor is tegezett. Tegeződni lehet az erre alkalmas helyeken. Szórakozóhelyeken,vagy ahová az ember ismerkedés céljából megy,de az átlagos hétköznapi életben szerintem ez egy prosztó megnyilvánulás. Ha én bemegyek egy boltba,vagy bárhová,és azt látom,hogy egy fiatal eladó áll a pult mögött,nem tegezem le. De lehet velem van a probléma.
2019. okt. 23. 22:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Miért nem normális? Tudnál erre valami érdemleges narratívát adni?
2019. okt. 23. 23:06
 12/27 A kérdező kommentje:
De akkor leírom újra,hogy érthetőbb legyen. ISMERETLEN EMBEREK,SOSEM LÁTOTT EMBEREK,VADIDEGENEK. Nem ismerősök,nem barátok,nem családtagok,nem osztálytársak,és nem is kollégákról van most szó.
2019. okt. 23. 23:08
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

Azt nem értem hogy miért kell olyan távolságtartó lenni.

Nem szeretem az ilyeneket.

De ha engem (23 vagyok) magáznál akkor nagyon mérges lennék. :D

2019. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hogy megválaszoljam a kérdésedre a választ. Egyszerűen csak azért,mert belőlem az nem tud kijönni olyan természetesen egy idegen ember felé irányulóan,kortól,és nemtől függetlenül,hogy "Szia. Ne haragudj" ,mint más emberekből.
2019. okt. 23. 23:18
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

Akkor meg kell változnod.

Nem a 90-es években élünk.

Változik a világ.

2019. okt. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én szintén azért szoktam véletlenül letegezni embereket, mert megszoktam. Sokáig minden nyári szünetben a mekiben dolgoztam szinte minden nap, és a legtöbbször kasszás voltam, tehát jópár ezer embernek kellett köszönnöm. Az volt a szokás, hogy egy Sziával letudtuk, hacsak nem volt nagyon öreg a vendég. És ez kicsit még mindig bennem van, sokszor van hogy elmegy mellettem valaki a lépcsőházban, és 2 mp alatt nem tudom eldönteni, hogy mit köszönjek, és csak annyi csúszik ki, hogy szia. Nekem is változó, ahogy az emberek köszönnek, a középkorúak fele magáz, a másik fele tegez, azzal meg az a baj hogy én nem merem kapásból visszategezni, már a kamaszgyerekek is elkezdtek csókolomozni... bonyolult ez
2019. okt. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék megváltozni csak azért,mert ez a trendi,vagy mert futótűzként terjed. Mindenki egy különálló karakter,és egyéniség. Akik ismernek,ők tudják milyen vagyok,és így is fogadtak el. Ez igazából ennyi.
2019. okt. 23. 23:24
 18/27 anonim ***** válasza:

#16

Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?

2019. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
27
2019. okt. 23. 23:31
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem te , hanem a 16-os válaszoló
2019. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!