Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tegeznek le vadidegen,...

Miért tegeznek le vadidegen, ismeretlen emberek csak úgy?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 27 és férfi vagyok,és a tapasztalatom az,hogy bárhová megyek,mindenhol letegeznek kapásból. A banki ügyintézőn keresztül,a postásig,a bolti eladóig,mindenki.Kévés az olyan ember,aki interakcióba lép azzal,ha én magázódással indítok egy beszélgetést.A munkám során szintén (Kereskedelem) ugyanez a felállás. Szívesen segítek minden vásárlónak,és szeretem a munkámat,továbbá állok rendelkezésükre mindenben,ami a munkámhoz tartozik,csak nem tudom hova tenni ezt a bizalmaskodást. Még mielőtt bárki is azzal jönne,hogy a tiszteletért sipákolok,hát akkor ki kell,hogy ábrándítsam az ilyesfajta hozzászólókat,hogy nem. Nekem a tisztelet megadják az ismerőseim,barátaim,és a családtagjaim is. Idegenektől nem várom el,és ne is adják meg. Tudom,másik alternatíva válaszként,hogy a tiszteletet tegeződve is meg lehet adni.Az állítás igaz,az érv viszont nem. Mégiscsak sosem látott,vadidegen emberek vagyunk egymás számára,és nem értem,hogy miért kellene nekem bizalmaskodnom olyan emberekkel,akikkel sosem találkoztam,és egymás nevét sem tudjuk. Arra is volt már precedens,hogy valakit következetesen magáztam,és ő akkor is tegezett. Tegeződni lehet az erre alkalmas helyeken. Szórakozóhelyeken,vagy ahová az ember ismerkedés céljából megy,de az átlagos hétköznapi életben szerintem ez egy prosztó megnyilvánulás. Ha én bemegyek egy boltba,vagy bárhová,és azt látom,hogy egy fiatal eladó áll a pult mögött,nem tegezem le. De lehet velem van a probléma.
2019. okt. 23. 22:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én értem mit akarsz írni, és bevallom hasonlóképpen gondolkodom jó magam is.

Idegen emberek esetében én is magázódom, és nagyon nehezen viselem el, ha csak úgy letegeznek. Magázódásnak is megvan a miértje. Mert ugye nem tegezzük le az orvosokat, rendőröket. Ha banki ügyeimet intázem, vagy az önkormányztanál kell intézni bármit akkor is megázódom. Volt rá példa, hogy a bankban a huszonéves ügyintéző csípőből letegezett, és úgy beszélt mintha barátnője lennék. Akkor bizony kedvesen megkérdeztem, hogy mióta vagyunk puszipajtások? De a tegeződés ha kedves tegeződés nem zavar, vagyis inkább kezdem elfogadni. Ami viszont nagyon zavar, és be is pipulok tőle rendesen a következő szitu.

Valakivel éppen sétálok, de közben beszélgetünk. Egy vadidiegen odapattan elénk, szavunkba vág-" Sziasztok! Utaztatok már wizzairrel? " - "Sziasztok! Érdekel X.Y bank ajánlata?" Na ezen kiakadok rendesen.

Erre én mindig megkérdezem, hogy nem látta, hogy éppen beszélgetünk? és mióta vagyunk tegező kapcsolatban??

2019. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Igen,jogos lenne a kérdés. De nem akarok konfliktushelyzetet generálni,inkább csak nyelek egy nagyot,és továbblépek. Sajnos a mostani társadalom eljutott arra a szintre,hogy ami régen elismerésreméltó volt,az mostanra csak nevetség tárgya lesz. Például: Ha nem tegeződsz valakivel,aki hasonló korú,mint te,akkor maradi vagy,vaskalapos,merev,stb...
2019. okt. 23. 23:41
 23/27 anonim ***** válasza:
Most a nyáron voltam valahol,vettem egy hamburger és 21 évesen le tegezett egy csaj,eléggé meg is lepődtem,hiszen elég sokszor még kérdezik vagy már 18?
2019. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Ez inkább a nőkre jellemző. Legalábbis 80%-os tapasztalatom ezt mutatja. Találkoztam már nem egy két olyan hasonló korú fiatalemberrel,akik körülbelül annyi idősek lehettek,mint én,és interakcióba léptek azzal a kommunikációs formával,amivel én indítottam a beszélgetést. A hölgyek tekintetében,nos 1000-ből talán egy ha volt ilyen,de erre sem vennék 100%-ig mérget.
2019. okt. 23. 23:58
 25/27 anonim ***** válasza:
19%

#15:

Figyu, kedves Mr. Lazaerkölcs, nem mindenki akkora árral úszó trendbirka, mint te. És mi az, hogy "mérges leszel"? Megütöd azt, aki le mer magázni vagy mi? Inkább neked kéne megváltoznod, de nagyon gyorsan.

2019. okt. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nézzük egyenként a szituációkat.


Én ennyi idősen, ha egy boltba bementem, általában magázva indítottam, kivéve, ha csinos, fiatal nő volt az eladó. ;-) De ha tegeztek, visszategeztem őket. Postán ugyanígy.

Hivatalban, bankban, ügyfélszolgálatoknál viszont nemigen viselném el az ilyet. Ott szerintem nyugodtan kérdezz vissza ilyenkor udvarias mosollyal, hogy "Elnézést, ismerjük egymást valahonnan?" (Finomabb, mint ha azt mondanád, hogy "nem őriztünk együtt disznót". :DDDD)


Ha viszont te vagy az eladó, akkor nemigen tehetsz mást, minthogy igazodsz a vásárló megszólításához. Ez abban az esetben lehet kínos, ha a kedves vásárló egy született ősbunkó, aki úgy beszél veled (is) mintha a segge lyukából húzkodott volna elő, netán ilyen stílusban reklamál. Az ilyen embereket aránytalanul könnyebb lenne magázva kezelni, mint tegezve, én úgy gondolom. Szerintem ebben a kérdésben nyugodtan kérj tanácsot idősebb vagy régebb óta ott dolgozó kollégáidtól, hogy ők hogyan reagálják le ezeket az alakokat.


Amúgy jelenleg 46 éves vagyok, és a sarki közértben jól ismernek az eladók, akik mindannyian nők. Egyvalaki van, aki következetesen tegez, szerintem legalább 10 évvel fiatalabb lehet nálam. Bevallom ez szokatlan, nem tartom udvarias dolognak, de nem foglalkozom vele. Visszategezem, ha el nem mélázom (mert akkor magázom). A többiekkel teljesen korrekt magázódás van.

2019. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én annyira hozzá vagyok szokva a tegeződéshez, hogy már észre sem veszem, csak a nagyon időseket magázom. Emlékszem, hogy sokáig magáztam mindenkit, adtam a formalitásra, de gimiben volt hogy rendesen leordított egy-egy barátnőm anyukája, hogy miért magázom őket, ők nem öregek (gondolom fájt nekik a koruk), és a végén már teljesen összezavarodtam. Egyetemen nyilván mindenki tegezett mindenkit a hallgatók között, később pedig egy multinál helyezkedtem el, ahol kötelező a tegeződés. Amúgy is angolul beszélünk nagyrészt, nem használjuk a magázódást. Itt vagyok 6 éve, nagyon megszoktam. Az itteni szupermarketben is van egy hozzád hasonló férfi, annyi lehet mint én és ő is magáz. Bevallom, mindig nagyon zavarba hoz, nagyon nem áll a számra és nagyon zavar hogy egy velem egyidős srácot magáznom kell.. annyira fura és idegen ez számomra. Ha lehet el is kerülöm, nem szívesen kérek tőle segítséget. 27/N
2019. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!