Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak a gazdag embereknek éri...

Csak a gazdag embereknek éri meg élniük a mai világban? Több lenn

Figyelt kérdés

Tehát a szegény/középosztálybeli ember elmegy a melóhelyre, lehúzza a 3 műszakos gyári munkát, mire hazaér hulla fáradt, nincs ideje senkivel/semmivel foglalkozni, egy idő után pedig ki is ég... A mai fizetések mellett épphogy marad zabálnivalóra a rezsi/stb kifizetése után, ilyenekre, hogy autó, utazás már egyáltalán nem marad. Ha mégis akarna a szerencsétlen külföldre utazni, hónapokig, vagy évekig kell gyűjteni...

Ez egy igazságtalan világ, ahol a gazdagok habzsolják az életet, a szegény embert meg az ág is tovább húzza...

És most ne mondjátok, hogy ugyan már, a gazdagnak több a gondja, csak a pénzéért szeretik, stb stb, mert a szegény embernek is van gondja (sokszor még több is mint a gazdagnak), és ő nem tud a pénzzel, anyagi biztonsággal vigasztalódni mert egyszerűen NINCS neki...

Aki volt olyan szerencsétlen, és e két osztály valamelyikébe született, annak csak szólok, hogy még nagyon sokat fog szívni, és ez csak egyre rosszabb lesz...



2019. nov. 10. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Kösz, hogy szóltál.

Megyek szívni...

2019. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Jol van akkor. Kersz egy zsepit miutan kisirtad magad?
2019. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Na, én meg pont a másik véglet vagyok. 40 évesen, ha nem csinálok semmit, akkor is van nettó 350ezer havi jövedelmem. Erre rájön a kb 500ezer havi nettó fizu, plusz egyéb jövedelmek. Viszont:


Feleségem elhagyott,

Gyerekem nincs,

Iszonyatos alvászavarom van,

Pszichiátriai betegségek gyötörnek.

Utazásra, bármi luxusra semmi igényem,

Gyógyszerfüggő vagyok.

Úgy érzem, semmi értelme az életemnek.


Magyarán kinyitom bármelyik fiókot, tele van lóvéval, és akkor belegondolok, hogy kb kitörölhetem vele a seggem...

2019. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a mai világban rossz a szegényeknek, mindig rossz volt és mindig rossz lesz.

Az, hogy mi a szegény és hogy mennyi a szegény az pedig nagyban azon is múlik, hogy milyen vezetőt választ meg magának egy ország (pl. a velünk együtt "rendszerváltott" országok közül Lengyelország 10%-kal, Szlovákia 50%-kal gazdagabb, mint mi, Csehország még többel). De a politikát félretéve is: nyugatabbra és északabbra tőlünk egy gyári munkás kényelmesen megél a fizetéséből. Nem él luxusban, de megengedhet magának egy autót, egy lakást, stb.

Az is fontos, hogy sokan próbálnak is tenni a szegénységük ellen: tanulnak, képzik magukat, magasabb pozícióba kerülnek így magasabb fizetéssel. Mások meg csak panaszkodnak, sajnáltatják magukat. Megintcsak mások próbálnak tenni, de nem tudnak kiszakadni a szegénységből, ezért spórolnak: nem vesznek 100ezer Ft-os telefont hitelre, meg hitelkártyát amivel aztán félmilliót költenek karácsonyi ajándékokra, nem vesznek autót, hanem bkv-val, biciklivel járnak, stb. és vannak, akik meg szórják a pénzt mert úgy akarnak élni, mint a gazdagok, aztán meg panaszkodnak, hogy nincs pénzük.

Szóval a szegények közül is vannak, akik tehetnek a szegénységükről és vannak akik nem.

Ez nem a középkor, amikor a születésed meghatározza, hogy melyik csoportba kerülsz: nemes leszel vagy paraszt.

Rengeteg példa van arra, hogy valaki szegénynek született és ma a világ egyik leggazdagabb embere.

2019. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Na, akkor most nekem jobb, mint annak, aki ugyan szegénységben, de összetartó családban, egészségben él? Túrót jobb. Szívesen cserélnék vele. . .
2019. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

#3vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy én havi 100, max 120 ezer forintot költök. Ebben minden benne van. Rezsi, kaja, ruházkodás, minimális szórakozás. Kocsim nincs, gyalog, bringával járok. Soha nem megyek nyaralni. Nekem a nyaralás annyi, hogy időnként nyáron reggelente letekerek a kb 20 kmre levő tóhoz, ott elvagyok, este meg hazatekerek. Na mindegy, nincs igazság ezen a világon.


Viszont mentségemre szóljon, hogy az utóbbi időben rengeteget költök jótékony célokra. Pl fogyatékosokat segítő szervezeteket rendszeresen támogatok nagyobb összegekkel.

2019. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

harmadik: képzeld, a szegényeknek is vannak ilyen problémájuk, sőt még több is, vagy legalábbis plusz egy, azaz nincs pénzük. Míg te el tudod terelni a figyelmedet akárcsak egy rövid időre is költekezéssel, addig a szegény nem... Nem sajnállak, bocsi


negyedik: de igenis fontos, hogy hova születsz, milyen családba, hogyan nevelnek, pl: egy indiai szegénynegyedben született gyerek soha nem lesz hollywoodi sztár, viszont aki USA-ban született, annak már van esélye...


ötödik: ne mondd már, hogy a szegények a pénzhiány miatt kompenzációt kapnak az "istenkétől", tehát boldog családban és egészségben élnek, nem lehetsz ennyire naiv

2019. nov. 11. 16:46
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

A mai fizetések mellett épphogy marad zabálnivalóra a rezsi/stb kifizetése után, ilyenekre, hogy autó, utazás már egyáltalán nem marad.

Aha. Azert nem kapok sokszor parkolohelyet. Tele van milliomosokkal a videk is.

2019. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
#3 vagyok. Nem is kértem én, hogy bárki is sajnáljion. Viszont főorvos szerint talán ha 100ezer emberből 1 van, akinek olyan súlyos az alvászavara, mint nekem. A többi problémám már szinte eltörpül e mellett. Tényleg olyan súlyos, hogy ez önmagában pokollá teszi az életemet.
2019. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kérdező: "de igenis fontos, hogy hova születsz, milyen családba, hogyan nevelnek, pl: egy indiai szegénynegyedben született gyerek soha nem lesz hollywoodi sztár, viszont aki USA-ban született, annak már van esélye..."

Képzeld: egy indiai szegénynegyedben született gyerek is lehet bolywoodi sztár, ami Indiában felér azzal, ami amerikában a hollywoodi sztárság. Nem mindenki akar holywoodi sztár lenni, ha a saját országában jómódú, gazdag az bőven elég. És elég sok olyan ember van, aki nagy szegénységben nőtt fel és nagyon gazdag lett.

Lásd pl. a patás ördögnek kikiáltott Sorost, aki Magyarországon született, szegényen menekült ki az USAba és most a világ egyik leggazdagabb embere, de sorolhatnám órákig a pakisztánból kivándorolt mosogatófiútól, aki most 7 millárd dolláros vagyonával sajátcége és a Fulham csapat tulajdonosa, a Whatsapp alapítója Ukrajnából vándorolt ki és takarított, a Chelsea tulajdonosa árvaként nőtt fel Oroszországban, India egyik leggazdagabb embere szintén szegény családban nőtt fel és két évtizedik egy raktáráruházban dolgozott, a 33 millárd dolláros vagyonnal rendelkező hongkongi üzletember Kínából menekült oda 15 évesen, családját hátrahagyva és egyedül jutott el oda, ahol most van.

Ezek az emberek a bizonyíték arra, hogy nem kell még csak jómódú családba se születni, szegényen, árván, egyetlen fillér kezdőtőke nélkül is lehet az emberből milliárdos tök mindegy, hogy Indiában, Magyarországon vagy USA-ban születik.

2019. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!