Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen rendesebb emberek...

Régen rendesebb emberek voltak az animék nagy kedvelői?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy a mai harmincas, negyvenes korosztály kamasz éveiben nehezebben lehetett animékhez jutni. Nem tudom, mikor került képbe az A+ (később animax) csatorna, de ha valaki az ott vetített animéken is túl akart menni, akkor annak szüksége volt némi informatikai tudásra, meg angolra is.


Akkoriban nem lehetett túl penge az infó oktatás és kevés háztartásban volt számítógép, pláne internet, legalábbis gondolom. Aki animésnek mondhatta magát 2000 előtt vagy kevéssel utána, annak a szülei nyitott, korral haladó emberek lehetettek. Az elképzelésem az, hogy amikor én még csak az első osztályt éppen hogy elkezdtem, (2000) az értelmesebb kamaszok alkották az anime kedvelők nagyon kis csoportjait. Szóljatok, ha túlságosan idealizáltam a képet. Viszont manapság bárki hozzájuthat bármilyen animéhez és úgy látom, hogy nem az értelmes gyerekek/ fiatalok lettek a fő fogyasztók. :(


2019. dec. 21. 01:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Abszolút igen, és nem csak ezen a téren, hanem a nerd hobbik között úgy általában. Sokkal kisebb, összetartó közösségek voltak, amit az internet megnyitott casual jöttmenteknek, akik néhány hónapos fellángolással belevetik magukat, azt hiszik, hogy rögtön jobban tudnak mindent, mint aki évek óta foglalkozik a témával, aztán ráun, kikopik és átadja a helyét egy másik ugyanolyan casual jöttmentnek.


És ráadásul az a nagyságrendi ugrás az alacsony igényű fogyasztóban visszahat az iparra és nekik kezdik el gyártani a tartalmat, ami igencsak meglátszik a minőségen.


És mindegy, hogy amiről beszélünk az RP, képregény, anime vagy bármi egyéb.

2019. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!