Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok vele személyes...

Miért nem tudok vele személyesen beszélgetni?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársammal nagyon jóban vagyunk és sokat beszélünk messengeren, de a való életben nem is szólunk egymáshoz. Amikor beszélgetünk az is ilyen maximum fél perces és valami miatt nem tudunk egymással normális beszélgetést folytatni. Ez csak vele van. És ő egyébként mindenkivel nagyon jól elvan és beszélget, még idegeneket is oda megy barátkozni! Fura érzésem van amikor vele beszélek és valami miatt nem megy Egyébként amúgy nincs bajom a való életben történő beszélgetéssel másokkal. Miért nem tudok vele beszélgetni? És hogyan tudnék?

2020. jan. 12. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Jaj ilyen velem is sokszor előfordul. Egy idő után ezt már be is beszéli magának az ember és akkor még rosszabb lesz. Szóval ki kell törni ebből az állapotból, igazolni kell magadnak hogy igenis tudsz vele beszélgetni, és fokozatosan mindig kicsit több ideig beszélni vele. Kezdésképp úgy menj oda hozzá hogy konkrét sztorid van, és arra is felkészülsz, mit fogsz utána mondani vagy a lehetséges kérdéseire válaszolni. Valószínűleg ő is olyan bizonytalan mint te, de örülni fog annak hogy átvetted a kezdeményezést, hiszen biztos kedvel ha már ennyit beszéltek. És ez neki is jelzés lesz hogy igyekezzen jobban és legközelebb meg ő keresse élőben a társaságodat.
2020. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én egy kicsit még bátortalan vagyok vele kapcsolatban...
2020. jan. 13. 15:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Még várom a válaszokat! 😁
2020. jan. 15. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Azóta helyzet? :)
2020. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Alap kommunikációd nem fejlődött ki gyerekkorban s ennek hiánya, külső személyes ingerek kimaradtak.


Ez miatt nyomi a legtöbb ember.

Íráskor a 4 fal közül az én és fiatalabb generációink:


A kommunikáció verbàlis (része csak 7%-a a teljes kommunikációnak) részét tapasztaljátok meg... Azon belül is csak írásban.


A személyes jelenlét, hang, egymásra nézés stb... Azaz a nonverbàlis kommunikációs ingerek nincsenek.


Mintha csak a papírral "beszélne a toll".


De sok minden másra is igaz a gyerekkori neveltetés hibái:

-kommunikàció

-ismerkedés

-illem, tisztelet egymás felé (ha haver ha idősebbről is van szó)

-dolgok, helyzetek megbecsülése

-probléma megoldó készség...


s lehetne még sorolni.


A korombelieknél is vannak Gondok...

25-35éves korosztály...

Egyik srác nagyon szimpatikus volt...

De úgy elásta magát ilyen alapvető hiányosságaival, hogy elillant a rózsaszín köd kialakulása is 🙃


A 25év alattiakról ne is beszéljünk, csak fogom a fejem "hova jut az emberiség, egyre életképtelenebbek minden téren"


Zombik, agyhalottak , önállósàg, sajàt eszmék, gondolataik, kreativításuk..stb nincs.


(tisztelet a kivételnek, de eddig csak 2 kivétellel találkoztam, remélem vannak még)


Sok gyereknél, embernél látom:

Nyomják az elektronikát...ott baszélnek...

Az helyett, hogy annyit írna:

-szia , tali?

-okés , merre?

-félúton?

-rendben, indulok.


S személyesen beszélik meg mindazt amit lepötyögnének.


+kimozdul, levegőzik, mozog, komfortzónából kimozdulva más ingerek érik, amivel fejlődik s ki is kapcsol.


Ne érts félre:

Nincs bajom az elektronikai cuccokkal.


Csak nem mindegy milyen elméjű ember használja, mint pl lőfegyver.

Nem mindegy ki mire s hogyan használja.


Egy fegyverrel, lehet ölni , de védekezni is, s biztonság érzetet ad.


Ez igaz a netre is:

Lehet rossz, primitív marhaságokat nézni, olvasni, tanulni, vagy csak agyhalottan nézni.

Viszont, a tudásodat is fejlesztheted, képességeidet. Informálódhatsz, pénzt kereshetsz és karriert is építhetsz.


Idegennyelvtől kezdve vállalkozásig minden.


De az igaz emberi kapcsolatokhoz kell a személyes találkozás.

Ezt feledik az emberek.


Nagyon szánalmas példa volt egy ismerősöm:


Találkoztam vele, mert ritkán tudunk...

Felvette a telefont, mert haverja hívta.

40percen át dumáltak én meg már fel voltam háborodva ...oda utaztam és ezt csinálja.


Kimutattam, hogy kezd zavarni, hogy lassan 1 órája dumálnak, ÚGY!!!!!

Hogy az illetőhöz mentünk volna a mi összefutás, beszélgetésünk után....


Lecsesztem rendesen.


Tudod mi a szégyen?!


Oda értünk a 3. félhez... Alig 15percet beszéltek (legjobb barátnak tartja azt a haverját)...

Abban a pár percben, újra elmondták rövidebben a 40perces telefon témájukat és csak voltak egymás mellett az asztalnál....

Ha a srác anyja nem jön ki s beszél a 3. féllel...


No comment...


Csak voltak egymás mellett, mint a befőtt.


Majd elmentem haverral tollasozni és elmondtam véleményem, hogy ez baromi gáz volt, hogy nem a meghívott vendégre (rám figyelt aki oda utazott), majd a "legjobb barátjával" értelemesen beszélgetni se tudott.


Kifogás: de már felnőttünk és nincs miről beszélni nagyon....


Képen röhögtem s megmondtam:

"Lehet jobb ha csendbe maradsz, mert ez még cikibb szituáció"


Ebből is látszik semmi hobbijuk nincs, semmi ötletük vagy program pl általam a tollas, tenisz, röpi, bicikli, szalonna sütés, grillezés, barkácsolás, szobrászat...stb.


Mozdulj ki valami progira ismiddel, találkozzatok többet személyesen, ne neten beszéljétek ki magatokat levelezés formábn!

2020. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy önbizalomhiányotok van, és "arc nélkül" könnyebb ráírni a másikra. Meg, ha pl ott van előtted az internet megnyitva, lehet, hogy több témát is találsz, amiről tudtok beszélgetni, míg a való életben, iskolában , ingerszegény környezetben esetleg, nem annyira.
2020. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Az illuminati/háttérhatalom célja az emberiség elbutulása,a népességcsökkentés céljából.
2020. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 Erre rá segít az hogy egyre felszínesebbek a kapcsolatok és ritkán vannak mélyebb kapcsolatok. Igyekeznek egy olyan társadalmat létrehozni ahol senki se civil és kulturált,ez később pedig népességcsökkentéshez vezet.
2020. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!