Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Esetleg valaki segít, hogy mi...

Esetleg valaki segít, hogy mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv! Nekem csak az a kérdésem lenne, hogy mi az élethez a motiváció? Egy átlagos srác vagyok, de nem találom a helyemet kicsit sem. A suli nem megy, sehol nem tudom már jól érezni magam, és az élethez nincsen egyszerűen motivációm. Hiába próbálkozom (mondjuk suli, de más téren is) sose jön össze semmi, és el jutottam a szintre, hogy elég volt. Mi az élethez való motiváció? Egy barátnő? Sajnos akit szerettem az már nincs meg, csak nekem még a mai napig fontos. Eleve nem értem, hogy kötelező, hogy legyen barátnőd ahhoz, hogy egyben legyél. Mert anélkül nincs élet... Fogalmam sincs mit akarok, és csak telnek a napok, öregszenem, de csak repül minden kifelé az ablakon. Olyan érzésem van, mintha a tükörbe nézve már nem ismerném fel magamat. Gyakran gondolkodom az öngyilkosságon is.

Aki idősebb, kérem fejtse ki egy kicsit, hogy átélt-e már ilyet, vagy, hogy mi a megoldás. Nem látom azt, hogy mit akarok az életben. Motiválatlanság. (16/F)



2020. jan. 20. 16:34
 1/4 anonim válasza:
100%

van valami hobbid? ha nem, szerintem kereshetnél valamit amivel elfoglalod magad


suliban vannak barátaid?


igaz nálam nem volt ennyire durva a helyzet, én azért éreztem szarul magam, mert egyedül voltam, és nem volt semmi hobbim


suli pszichológus van? lehet, hogy érdemes lenne felkeresned


egyébként pedig ha szeretnél írj privátban, szívesen beszélgetek :)

2020. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az emberek elsősorban maguk töltik meg tartalommal a saját életüket, - másodlagosan pedig a közeli hozzátartozóikét. Sajnos te abban a nem túl szerencsés helyzetben vagy, hogy ehhez még nincs meg a kellő élettapasztalatod, gyűjtögetni kellene még számos tapasztalatot, - emberismeretet, praktikákat az életből, és hasonlókat. Van egy olyan stratégia, hogy amíg nem érzed magadat stabil lábakon, addig nem erőlteted a barátnő kérdést. Meg kellene álmodnod azt, hogy mi az a foglalkozás, amelyet szívesen végeznél hosszabb távon, majd célszerű lenne elvégezned az általad kigondolt megélhetési formát támogató tanulmányokat. Amikor ezzel meg vagy, akkor elhelyezkedsz a munkakörben és megpróbálod előteremteni a jövőd legalapvetőbb kellékeit. Talán ez az a pillanat, amikor felmerülhet a barátnő kérdés - ennek a stratégiának az alkalmazása esetén, - de egyáltalán nincs sehol kőbe vésve, hogy neked kutya kötelességed bárkivel is közös háztartásban élned, ha esetleg jobb így neked vagy az emberekbe vetett bizalmad megingott volna menet közben. Menet közben nem butaság, ha sportolsz, túrázol - vagy hasonló, - esetleg keresel és művelsz valami komolyabb hobbit, mert ez lenne arra hivatott, hogy a lelki egyensúlyodat fenntartsa a monotonitást oldandó. Sajnos a "fogyasztói társadalomnak" titulált agyrémet manapság már szinte lehetetlen kikerülni - hacsak ki nem vándorolsz Szibériába vagy Alaszkába, - ez ellen saját belátásod szerint tudsz tenni különböző apróságokat (személyre szabott igényed szerint).
2020. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van hobbim, szeretek sportolni is. Illetve egy harcművészeti sportot is űzök. Gitározom is. Valahogy mégsem érzem teljesnek magamat. Vannak barátaim, de mintha még is külön lennék tőlük. Talán a zene az egyetlen, ami úgy kicsit ki tud emelni mindenből. A lányok szúrják a szemem, meg a lelkemet mindennél jobban...
2020. jan. 20. 22:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom titeket mennyit befolyásoltak az iskolai jegyek. Engem a padlóra küldenek rendszeresen.
2020. jan. 20. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!