Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mitől lett ennyire "menő"...

Mitől lett ennyire "menő" dolog depressziósnak lenni?

Figyelt kérdés

Lehet csak nekem tűnk így, de mostanában egyre több ilyen típusú embert látok a 18 év alatti korosztályban. A közösségi oldalak is tele vannak az ilyen: ne lájkold a crushom, mert törlöm kaliberű csoportokkal akik fél óránként odaböfögnek valami értelmetlen dolgot az internetre, amit nem tudok hová tenni.

Most ez lett a menő? MErt hogy mindenki tudja, hogy ezek nem depressziósak az biztos.


2020. febr. 3. 10:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%

Hát ezek szerint neked fogalmad sincs arol, mi a depresszió, a kérdésed alapján akikröl írsz, azok simán bunkók, de te sem vagy különb.

Meg igazán az sem derül ki, mit akarsz kérdezni!

2020. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Mert az érzelmeket betegségként akarják feltüntetni. Pl. A félelmet fóbiaként,a szomorúságot depresszióként. Aztán megy is a pszichológushoz és "kezelteti" az érzelmeit. Ami már betegségnek számít!
2020. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
DE azoknak sincs fogalma, akiket a kérdésemben említek. Arról nem tehetek, hogy nem tudsz értelmezni egy kérdést. Nem a ténylegsen depressziós emberekről van szó, hanem azokról akik, reklámozzák hogy ők azok.
2020. febr. 3. 10:23
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
popkultúra?
2020. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Billie Ellish-re gondolsz? Mert Ő most nagyon felkapott és detto ezt az "életvitelt" képviseli. LEhet, hogy ezért ennyire népszerű? Azonosulni tudnak vele a tinik?
2020. febr. 3. 10:26
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként a szerelem érzését is betegségként akarják feltüntetni.(már az is.) A kérdésben említett viselkedés. Most úgy hívják kódependencia vagy társfüggőség.
2020. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem menő. Most jobban "látható", mint régen. Egyrészt több olyan felület van, ahol látható, pl. neten. Ez régen nem volt. Másrészt egyre kevésbé ciki róla beszélni, hogy valami gond van.

Persze nem biztos, hogy mindenki orvosi értelemben véve depressziós. De ha belegondolok, nekem is tök hülye gondolataim voltak tiniként. Írtam naplót. Visszaolvastam felnőttként. Sokat röhögtem rajta, hogy milyen kis hülye "problémáim" voltak. Meg fura volt, mert azóta sokat változtam. De akkor ugye ezt nem látta más. Nem volt net, max. a legjobb barátaival beszélte meg az ember a legbelsőbb gondolatait.

Nem kell mindent ennyire komolyan venned. Lehet, hogy 13 évesen igenis az a legnagyobb gondja valakinek, hogy x ránézett az ő szívszerelmére.

2020. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
#7 Egy normális embernek az nem probléma ha rá néz a szerelmére. Persze. Nem kell komolyan venni.
2020. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem veszem ennyire komolyan csak sokszor már idegesít ez a önsajnálat. Persze, mindenkinek voltak tini korában "hatalmas problémái" - nekem is -, de ezeket már túlzásnak érzem.

Köszi az értelmes válaszokat!

2020. febr. 3. 10:50
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

#1 Te nem vagy tisztában azzal, hogy miről írt a kérdező, csak idebüffögtél valamit.


Nem tudom amúgy, hogy miért lett felkapott, azt meg pláne nem, hogy miért hiszik azt magukról, hogy ezzel menők. Nekem egy személyes tapasztalatom van egy ilyen defektes emberrel, ő azt mondta, hogy azért tetteti magát ilyennek, mert ezzel könnyebb csajozni az olyan csajoknál, akik szintén ennek a f@...ságnak hódolnak. Egyébként mindig felkapnak valamit, ami egy normális ember számára hülyeség, ők meg menőnek gondolják magukat. Egyébként ez nem új keletű, régebben emosnak hívták őket, most csak a formátuma változott.

2020. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!