Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti nem unjátok, hogy mindig...

Ti nem unjátok, hogy mindig újabb és újabb társaságokkal kell/kéne jóban lennetek, ahogy egyre idősebbek lesztek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. arra, hogy van gyereke az embernek és ott az ovi, a suli, a gyerek újabb és újabb barátai és ezzel ugye mindig jönnek az újabb és újabb szülők, én meg mégsem lehetek egy bunkó antiszoc, aki nem beszélget senkivel, meg leráz mindenkit. Pedig annyira untat, hogy mindenkivel bájologni kell meg közös témát keresni meg hasonlók. Utálom, hogy minden új embernek ugyanazokat a dolgokat újra el kell mesélni.

De ilyen az új munkahely is. Ott is megint lehet kezdeni mesélni magadról mindent, amit már annyiszor elmondtál annyi más embernek. Olyan rettentően unalmas. A közös témák is mindig csak kompromisszumosak, ha tehetném, nem azokról beszélgetnék, nem azokkal tölteném az időmet.

Az egészben a legrosszabb az, hogy általában a többség szereti a társaságomat, én meg nem tudom lepattintani az embereket. Pedig nagyon lemerítenek már az új ismeretségek, nincs kedvem új embereket megismerni, sokszor emiatt a régi barátaimmal sincs kedvem beszélgetni.

Aki hasonlóan van ezzel, az hogy oldja meg, hogy ne fárasszák le az új emberek?

Mert azért az nem pálya, hogy a gyerek barátainak a szüleivel ne legyek legalább minimálisan jóban. De olyan kiba... nehéz, még ha kívülről nem is tűnik úgy.


2020. febr. 9. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem unom, mivel nem avatom be őket az életembe, a felszínes semmiről “beszélgetés” meg nem különösebben izzaszt, ha mégis akkor ráutaló magatartással minimálisra tudom csökkenteni a kommunikációt.


Viszont, mióta nem félek az emberektől (emberismeret) azóta nem is esik nehezemre dumálni idegenekkel. Nálad is max ez lehet a bibi. Dolgozz rajta és megszűnik ez az érzés amivel nap mint nap küzdesz ezekszerint.

2020. febr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene mindenféle társasággal jóban lenni? Én tök remete életet élek, nem közeledek senkihez sem, de ők sem hozzám, és nem is jönnek, hogy "Csatlakozz hozzánl". Minden rajtunk múlik.
2020. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon megválogatom kivel bájcsevegek. Az oviban pl. nincsenek sokan. A gyerek 2 barátjának a szüleivel szoktam. Érdekes, hogy a gyerekek is ráéreznek erre. Fura de nálunk pont olyan barátokat választott a lányom, akiknek a szüleivel mi is baráti kapcsolatot tudtunk építeni. Lekezelően hangzik, de nekem nagyon érdekes, hogy nem a c típusú Rafaellóval barátkozott össze, akinek a szülei sajnos a szülőin csak óbégatni tudnak, értelmesen megnyilvánulni nem, hanem a hozzánk hasonló értékrenddel bíró párok gyermekeivel.

Őszintén szólva még jól is jönnek sokszor. Összejárunk, a gyerekek eljátszanak, mi felnőttek addig simítgathatjuk a ráncainkat. Előfordul, hogy valamelyikünk nem jut oda zárásig az oviba, másikunk hazaviszi a gyereket és fél óra múlva megy érte a szülő.

Rajtuk kívül nem igen kommunikálok senkivel. A munkahelyem a régi, nem igazán bájcsevegünk már, másokkal meg nem is igen találkozom, így tök jó, hogy vannak barátaink.

2020. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!