Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az alábbi két lehetőség közül...

Az alábbi két lehetőség közül melyik a jobb viselkedés, ha utálunk valakit?

Figyelt kérdés

Első: Az illetőről a háta mögött elmondom, hogy utálom, a szemébe meg kedves vagyok vele, nyalikázok, mintha semmi bajom nem lenne vele.

Második: Tudják rólam, hogy utálom az illetőt, ha rákérdeznek nem nem titkolom, de csak akkor beszélek vele, ha muszáj, és akkor is udvariasan.


Vagy van egy harmadik lehetőség is a helyes viselkedésre?


Én a második példa vagyok, és legtöbbször megkapom, hogy mekkora egy szemét alak vagyok, meg hogy lehetek ilyen a másikkal. Az első viselkedésre mondják azt, hogy az a helyes. Szerintem meg az a jellemtelen. De lehet, tévedek. Azt még hozzá teszem, hogy általában kedves vagyok, és akit utálok, vagy inkább nem szeretek, annak oka van, az illető tett érte, hogy így legyen.


2020. febr. 12. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én udvarias, de hideg és kimért vagyok azokkal szemben, akiket nem kedvelek. Nem reklámozom, így az emberek nagy része nem tud róla, de ha valaki rákérdez, akkor őszinte vagyok. Az első opció, amit írtál, nettó képmutatás, amiben nem vagyok hajlandó részt venni, hányok az olyan emberektől, akik ezt csinálják. Nekem senki nem mondta a szemembe, hogy emiatt szemét lennék, de ha annak tartanak, tartsanak, inkább vagyok szemét, mint kétszínű :)
2020. febr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik lehetőség, hogy megtartod magadnak a véleményedet, és senkinek nem kell mondani, hogy utálod XY-t, sem a háta mögött, sem pedig a szemébe.

Hűvösen udvarias vagy vele, nem keresed a társaságát, és nem foglalkozol vele.

Szerintem felnőtt embereknek így illene ezt kezelni.

2020. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Udvariasan,de kissé gúnyosan beszélni az illetővel,érezze a törődést de csak egy kicsit.
2020. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszadóval totálisan egyet értek! Felnőtt és intellektuális emberek így reagálnak.
2020. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én általában udvarias, de távolságtartó vagyok az ilyen emberekkel.
2020. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég, ha te tudod, hogy utálsz valakit, miért kell azt nagydobra verni?

Mi köze másnak ahhoz, hogy kit miért utálsz.

Ha elmondod másnak, hogy utálsz valakit, könnyen bebizonyoshat, hogy benned van a hiba, ő szerethető, sőt, szeretnivaló és te vagy az utálatra méltó.

.

Ha utálsz valakit, nem keresed társaságát, ám ha ő megy hozzád, utálatodtól függetlenül, tisztességesen KELL bánnod vele!

Ezzel leszel tiszteletre méltó.

2020. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megtartanám én magamnak a véleményemet, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy fűnek-fának híresztelem. Ahogy írtátok is, én is hűvösen vagyok udvarias, és tényleg a lehető legkevesebbet beszélek vele, amit nyilván nem én kezdeményezek.

Viszont, mivel az "arcomra van írva", hogy utálom, ezért rákérdeznek. Nem tagadom. Mondhatnám, hogy nincs köze hozzá, de az nem kedves, ezért nem mondom.

2020. febr. 12. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Én több embert is utálok, én kimérten viselkedem velük, csak hűvösen, de egyébként tisztelettudóan. Nem hangoztatom, hogy utálom őket, maximum akiről tudom, hogy ő is utálja, és aki nagyon közeli családtag.
2020. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ne legyen az arcodra írva. Uralkodj magadon, nem vagy már gyerek.

A belső érzéseid és gondolataid csak a tieid, nem kell se mutatni, se mondani, ha nem szeretsz valakit.

2020. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kettessel értek egyet. Ha esetleg feltűnik neki, akkor megbeszélni vele, és csak vele a problémát.
2020. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!