Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudhatnék meg egy ismeret...

Hogy tudhatnék meg egy ismeretlen emberről dolgokat? Többi lent:

Figyelt kérdés
Nincs facebookja, cserélgeti a telefonját és titkosítja. A nevét tudom, meg hogy hogy néz ki. Nem tudja senki hol lakik, valakinél albérletben a szomszéd 5000 fős községben. Kocsmába nem jár. Valami nem stimmel a múltjával az tuti. Rámijesztett, ismer, de nem tudom honnét. Nem akarom hogy tudja, hogy kíváncsiskodok utána. Ismerősöknél már próbálkoztam kérdezősködni. Nem tudom mi baja van velem.

#idegen #ismeretlen #nyomozás;
2020. febr. 16. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehetőségek:


1. Átmész a szomszéd községbe. Bemész a boltba, kocsmába, beszélgetsz emberekkel, régóta ott lakókkal. Talán valaki valamit tud mondani. Viszont 95%, hogy visszajut hozzá, hogy kérdezősködtél róla.


2. Eléje állsz és megkérdezed honnét ismer és mi baja van veled. Ez esetben mutass jóindulatot. Ha azt mondja, nincs baja veled, akkor mondd neki azt, hogy te senkivel nem akarsz haragban lenni. Ha valamivel megbántottad vagy ártottál neki, akkor beszéljétek meg. Ha erre se mond semmit, akkor hagyd. Ésszerű kereteken belül légy óvatos. Esetleg mondd el ismerőseidnek, amit tudsz erről a fickóról, hogy ha bármi ér, akkor legyen támpont mindenkinek, hogy ez a fickó gyanúsan viselkedett veled.

2020. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Sajnos a 2. pontban leírt már az 1. pontban leírt miatt nem lenne kockázatmentes. Az ember az a "csendes őrült" kategória. Kérdezősködtem utána és pechemre pont olyan emberekbe futottam bele, akik nagyon valószínű hogy ismerik és a pártolják. Valószínű, hogy rosszul is adtam elő a dolgot, mert két helyen is visszakérdeztek hogy, "baj van"?
2020. febr. 17. 00:43
 3/11 Blade Bone ***** válasza:
Mivel ijesztett rád?
2020. febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Burkoltan megfenyegetett, hogy "jobban járok ha nem nagyon vagyok a környéken, mert az ő területe", persze nyilván ezt nem így fejezte ki. Mielőtt odajött vagy

negyed óràn keresztül figyelgetett, mert épp vártam valakit. 20 éve járok oda mert itt lakom, itt születtem, de ezt az embert csak egyszer láttam 3 éve messziről. Mégis valahonnan ismer, tudja hol lakom, mit csinálok.

2020. febr. 17. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Legközelebb, ha meglátnám, odamennék hozzá. Minden előzmény és köszönés nélkül rákezdenék a mondandómra:


Elmondanám neki, hogy itt születtem és itt lakom születésem óta. Senkinek nem keresztezem az útját, senkinek nem ártok. Ugyanúgy élek itt, mint bárki más a faluban. Ha el akarok menni boltba, postára, ismerősömhöz a faluban, akkor nincs más lehetőségem, mint a járdán vagy (járművel) az úttesten odamenni. Ha emiatt lát itt a faluban, ez természetes.

Meg azt mondanám el, hogy én őt nem ismerem, nem emlékszem, hogy bármikor is találkoztunk volna. Ha netán igen, kérem, mondja el hol és mikor. Ha bármiben úgy érzi, hogy korábban ellene tettem, mondja el, mert ilyenre sem emlékszem. Senkivel nem akarok haragban élni, mindenkivel békességre törekszem.


Aztán, ha erre mond valamit, akkor meghallgatnám. Aztán elköszönnék, és elballagnék.


Egyébként még az merült föl bennem, hogy összekever téged valakivel, akivel konfliktusa volt régebben.

2020. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves második válszoló! Nem nagyon mernék "face to face" konfrontálódni vele, mert nagyon agresszív volt, mint aki konkrétan bármire képes csak lefolytja magát. Be volt feszülve az idegtől. Annyi viszont eszembe jutott, hogy kb. két hete volt, hogy ugyan ezen a helyen üvöltöztem vagy fél örán keresztül magamból kikelve mert a baratnőm kisfiát elsodorta egy autós, mert képtelen normálisan a gyerekre figyelni, szerencsére a fiúnak semmi baja nem lett. Lehet akkor is ott volt valahol ez a fazon és az váltotta ki belőle.
2020. febr. 17. 21:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ő volt az autós?
2020. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nem ő volt az autós, de még a haverja/ ismerőse sem. Az autós kiszállt, nagyon meg volt ijedve, hívni akarta a mentőket és arra hivatkozott, hogy Szegedre tart, fáradt mert több órája vezet és nagyjából azt se tudta mi a pontos neve a településnek ahol épp van.
2020. febr. 17. 22:54
 9/11 anonim ***** válasza:

6

foJt. Nem a folyikból képzett szó, nem ly.


Csak 2 hete furcsa ez az ember? Honnan tudod, hogy nincs fb-ja, lehet, hogy más néven van, nem?


Szerintem, ha nem bánt, és nem is néz furcsán, hogy rossz érzésed lenne, akkor várhatsz türelmesen, hogy mi lesz. Ha félsz, okosabb a rendőrségre menni, mert ha tényleg valami nincs rendben vele, akkor ott tudják.

2020. márc. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Méghogy furcsán néz-e? Mint valami vadállat a leendő áldozatára, ennek ellenére a hangja nyugodt volt, mint aki direkt mesterkéli. Tuti nincs facebbookjaehhez értek.
2020. márc. 3. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!