Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket is bosszant, mikor a...

Titeket is bosszant, mikor a huszonévesek a semmire odacsinálják a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért zavar annyira, de nagyon tud irritálni engem. Én közel vagyok a 30-hoz, nem sokára lesz esküvőm, bármikor lehetne gyerekem, nem erről van szó. Én nem akarok egyelőre. Viszont sok korombeli bizonytalan párkapcsolatban, a szülők nyakára szüli a gyerekeket sorban.

Az egyik ismerősöm fél éve még kirakta a barátnőjét, most meg játszák a boldog babaváró családot, miközben régen folyton vitatkoztak és nem voltak meg jól. Egy másik simán odaszül a szülők nyakára, nyíltan vállalva, hogy ő fél év után visszamegy dolgozni, és majd a nagymama marad otthon a gyerekkel. A harmadiknak még önálló élete sincs, de már teherbe esik az első jöttmenttől.

Csak engem irritál ez? Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de mikor meghallom, hogy valami közelebbi ismerősöm meggondolatlanul gyereket vállal, felmegy bennem a pumpa. Mások, mint mi, évekig készülünk rá: saját ház, önálló biztos kereset, rengeteg tapasztalat, teljes függetlenség a családtól. Mások meg csak úgy potyogtatnak, és a család majd kisegíti őket, hogy ők továbbra is bulizhassanak gyerek mellett.


2020. febr. 24. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem bosszant. Nem érzem magam felsőbbrendűnek, nem szeretek csámcsogni mások életén, hidegen hagy a többi ember. Általában azok szoktak valamin ennyire rúgózni, akik bánják a döntéseiket. Fiatal anyuka szerettél volna lenni? Bánod, hogy eddig húztad a házasságot? Idegesít, hogy mindjárt 30 vagy és bizonytalan vagy benne, hogy sikerül-e teherbe esni, úgy mint nekik?


Valami van a háttérben, ha ennyire idegesít, tarts önvizsgálatot.

2020. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%
Téged mos tpont ez irritál, mert te türelmesen vársz, ők emg már bleevágtak, ez van :D Nem érdekel, sokkal jobbna érdekel hogy vlakai még harmincasként sem elég érett a gyerekre, fingja nincs a gyerekpszicgológiáról és gravírozza a kölyök agyába hog y aifúk nem sírnak, vagy hogy a pénz nem fán terem, és nehéz megszerezni, és hasonló egész életre szóló korlátokat szerencsétlennek...
2020. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Van ez felnőttebbeknél is. Az előretervezés, ami sokunknál nincs meg.
2020. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Engem nem idegesít, mások döntése nem az én dolgom.

Öreg vagyok én már ahhoz, hogy olyan dolgokon idegeskedjek, amihez semmi közöm.

Mindenkinek másak a prioritásai, ennyi erővel ideges lehetnék akárkire.

2020. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!