Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertált huszonévesek,...

Introvertált huszonévesek, hogyan éltek társasági életet?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. Hosszú ideje boldog párkapcsolatban élek. Páromon kívül azonban kikoptak mellőlem a régi jó barátaim,szinte csak az ő baráti társaságával mozgok. Személyiségemből adódóan nehezen veszem a bátorságom arra, hogy megnyíljak és barátkozzak. Ha mégis találok egy-egy embert valahogy idővel eltávolodunk egymástól, másmerre visz az élet tovább. Próbálkoztam interneten is, de a a legtöbb ilyen online felületet párkeresésre használnak,páromat sem szeretném megtéveszteni azzal,hogy mást keresnék.


Mit javasoltok?



2018. nov. 7. 14:16
 1/8 Metionin ***** válasza:
Nekem vannak extrovertált barátaim, akiket közös hobbi meg ilyenek alapján szedtem össze, és ők rávesznek hogy menjek velük, aztán ha jól érzem magam akkor jó, ha nem akkor lelépek. De ők felfogják azt is amikor épp antiszoc vagyok és nem megyek sehova, hanem inkább otthon rajzolok.
2018. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg igazi introvertált vagy nem keresel társaságot. Mellőlem is kikopott az az egy két volt osztálytárs mint barát de nekem nem is hiányzik senki. Itt van a párom neki sincs egy barátja se jól elvagyunk ketten is és nem is hiányoznak a barátok. Ő is intj.
2018. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan azt akarom írni, mint előző. Ha introvertált lennél, akkor nem keresnél barátoknak. Egy introvertáltnak elég, ha van az életében 1-2 ember, tehát párkapcsolat, és egy-két osztálytárs, munkatárs.
2018. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2


Jó, de írod, hogy a párod/szerelmed "melletted áll" szóval így könnyebb azért. Egyéb "barátokra" nekem se volt szükségem soha, elég a szerelmen kívül a pár "párhavonta kávézós-gyömbérezős-sörözős" haverság.


De egy erős kapcsolat még a legintrovertáltabbaknak is kell, mert ha abszolút magányos vagy, akkor bekattansz. Nem az egyedüllétre gondolok itt, azzal semmi baj nincs, én is elszórakoztatom magam. De a magány az szörnyű, különösn társaságban (munkában, képzésen stb.)


Én infj vagyok, szóval "ritka madár". Sajnos.

2018. nov. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyan élek társasági életet? Sehogy. Barátok kikoptak mellőlem, munkatársaimmal nem szoros a kapcsolatom, jól kijövök velük de ennyi, többet nem akarok tőlük.

Ezzel igazából csak annyi a baj, hogy így kb lehetetlen ismerkedni. Mármint az ellenkező nemmel. Egy baráti körben hamarabb talá magának az ember társat, xy bemutat ennek xy bemutat annak stb. De így elég nehéz :) Nincs baráthiányom vagy ilyesmi, nagyon jól elvagyok egyedül de egy barátnő azért jó lenne..


24F

2018. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy ténylegesen introvertált vagyok -e nem tudom. Lehet csak arra vágyok hogy társasági ember legyek,nem magára a társaságra. De az emberi kapcsolatok az élet során nagyon fontosak. Nagy társaságban feszültnek érzem magam,amin csak az alkohol segít. Egy pohár bor után viszont a társaság középpontjává szoktam válni (beszélgetés és humor szempontjából). A hétköznapokban viszont inkább elvonulok magam,komfortosabb számomra. Barátszerzésnél is ott szokott gond lenni ha plusz emberek jönnek,olyankor passzívvá válok. Utólag megbánom,vágynék arra a társaságra de nem tudnék feloldódni.
2018. nov. 7. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:

#5


Ilyenkor sajnálom, hogy immunis vagyok az alkoholra. Így nem tudok olyan lenni, mint te, én mindig a "jobb híján" beszélgetőpartner maradok, aki akkor kell, mikor nincs jobb. Amint van, én nem számítok.


De ezt el kellett fogadnom. Ez a helyem a világban úgy tűnik.

2018. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

És ilyenkor sajnálom azt is, hogy nem születtem nőnek. Egy introvertált nő sokkal könnyebben (nem könnyen, csak könnyebben) talál szerelmet, mint egy introverált férfi. Mivel tőlünk "elvárt" az indokolatlan keménykedés, okoskodás, harsánykodás... És ez az amire én pl. képtelen vagyok.


"Járom a my wayt, a macskakövés my wayt..."

2018. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!