Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rossznak kell lennem, ha...

Rossznak kell lennem, ha jóként nem feleltem meg eddig? 21/F

Figyelt kérdés
Te milyen vagy? Azt vettem észre hogy ebben mai világban sok a rossz ember.

2020. márc. 5. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Részlegesen lehet alkalmazkodni és csak azzal jó lenni, aki meg is érdemli. Nem kell naívan jónak lenni mindenkivel. Ez meg nem újkeletű dolog, mindig is ilyen arányokban oszlott el, hogy ki jó és ki rossz ember.
2020. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom magam rossz embernek, valahogy még is elboldogulok.
2020. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom magam jó embernek. Soha nem is akartam az lenni. Teszek néha jó dolgokat, de ugy vagyok vele, hogy rajtam aztán senki ne kérjen számon semmit. Nem vagyok jó. Ha jót teszek, az legyen meglepetés, nem elvárás.


Ugyanakkor rossznak sem tartom magam. Hiszen ártani másoknak idő és energia és gyakran még vissza is csap. Inkább úgy mondanám, hogy nagyon kevés emberre tekintettel élem az életem. Nem akarok megfelelni. Nem zavar, ha bunkónak tartanak egy praktikus döntésem miatt. Nem zavar, ha nem tetszem mindenkinek vagy nem szeret mindenki. Nem zavar, ha elítélnek, mert megvan a szabadságom leszarni őket. Nem tartozom senkinek semmilyen íratlan szarral és ezt általában ki is használom

2020. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régen nagyon jó voltam. Mindenkihez. Aztán rájöttem, hogy csak egyetlen olyan emberhez nem voltam sohasem igazán jó, aki mindig is a legközelebb állt hozzám: saját magamhoz. Mióta erre rájöttem, próbálom az arany középutat megtalálni, s nem naivan lesni mások óhaját, ahogy előttem is írták. Igaz, neveltetésemből adódóan roppant nehéz leküzdeni a “túlzó jósághoz” tartozó gátlásokat, de nem adom fel, és rengeteg kihívással is találom szembe magam - de most már mondhatni élvezem, mert látom, hogy fejlődöm.

Azt tűztem ki célul, hogy ne csak az agyamban, hanem a szívemben létezzen az a fajta felfogás, amit a #3-mas válaszoló jellemzett. :)

2020. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem nincs több rossz ember, mint régen, csak modernebb eszközök állnak rendelkezésre. (#4 voltam)
2020. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rossznak nem kell lenni, jónak sem, normálisnak kell lenni és akkor nem lesz gond :D

Én is a naiv, lelkes, kedves, segítőkész emberek táborát gyarapítottam régebben, mindenki lenézett, hülyének nézett, kihasznált. Egyszerűen megtanultam nemet mondani és azt, hogy ne jelentkezzek semmire önként, ne ajánlkozzak, ne adakozzak. Rossz vagyok ettől? Nem. Csak azok szemében, akik eddig hülyének néztek. Ha valamire normálisan megkérnek és jogos, nem "kihasználós" dolog, szó nélkül megteszem. Ellenben ha hülyének akarnak nézni, keményen elmondom a véleményem. Ha segítséget kérnek, segítek. Magamtól viszont passzív vagyok, a saját dolgommal foglalkozom. Azóta tisztelnek az emberek. Csak ennyit kellett változtatni, nem rögtön megromlani :)

2020. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy, és rossz lennél, akkor nem magadat adnád. Maradj az, aki. Egyszer majd úgyis összehoz a sors egy olyan személlyel, aki önmadért szeret.
2020. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!