Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is szokta rosszul érezni...

Más is szokta rosszul érezni magát azért mert visszavisz a boltba valamit?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy még 4-5 hónappal ezelőtt vásároltam egy autó emelőt. Nem a legolcsóbbat vettem direkt, mert úgy voltam vele hogyha veszek egyet akkor az már évekig jó legyen. Viszont nemrég olyan kopás jelek jelentkeztek rajta amiknek nem szabadott volna kijönni, és ránézésre nem merném már autó alá tenni, mert több helyen is meghajlott. A terhelési határ alatt volt mindig bőven egy tonnával, és minden előírást betartva használtam. Így nagyon rosszul esett mikor megláttam hogy ez gyakorlatilag szinte kuka, mikor hosszú évekre terveztem mikor vettem. Így visszavittem a boltba kellékszavatossági jogra hivatkozva.

A probléma hogy egy kis helyi család által üzemeltetett boltból vettem. És bár a boltos először 3 napra hivatkozva nem akarta visszavenni vagy cserélni. Mondtam neki hogy kellékszavatossági jogom van, amire először azt mondta ő nem tud ilyenről, így megegyeztünk hogy utánakérdez ennek és felhív. Ami meg is történt és tegnap hoztam el az új terméket. De hazafele már azon járt az agyam hogy lehet neki és a családjának ez az összeg hiányozni fog. Főleg most hogy valószínűleg a forgalmuk is esett a vírus miatt. Hiszen több tízezer forintról van szó, amit most neki veszteségbe le kell írnia, míg én egy teljesen újat hoztam el tőle egy olyanért cserébe amit eddig használtam. És bár betartottam minden előírást, nagyon oda volt rá több okból is figyelve, de azt el kell ismernem hogy 2 hetente minimum használva volt. Nem a szezononként egyszeri kerékcsere használtam, hanem dolgoztam vele az autómon bőven. (Mondjuk pont ezért sem olcsó kategóriát vettem)


A lényeg hogy bár az úr nagyon kedves volt, láttam rajta hogy rosszul esik neki, és bajusz alatt egy-két "Ez se tegnap volt" megjegyzést is eleresztett, amiket ott próbáltam ignorálni. És jó hogy jogom van az egészhez meg minden, de egy kicsit úgy éreztem mintha lenyúlnám őt. Csak ha meg én nyeltem volna le akkor amiatt érezném rosszul magam.


Voltatok már hasonló helyzetben? Mit gondoltok?


2020. márc. 26. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A pénztáros, én nem.
2020. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyik karira kaptam ajcsiba egy kroki emelőt, egy évig nem használtam, sértetlen dobozba várt reám Kilyukadt a kerekem, emelem fel, épp a kerék csavar a kocsi alá gurult, amikor meglazúlt az emelő és lehuppant, rám, igen, majdnem, mert én alá tettem a rossz kereket. Majdnem kinyírt mert pont a fejem szorult volna be a lengőkarhoz. Úgy voltam vele, hogy visszaviszem, de a blokkot nem találtam.


Rossz lehet meg minden, de aki boltot nyit az ezzel számol.

2020. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!