Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek meddig fog tartani...

Szerintetek meddig fog tartani ez a felvásárlási kedv?

Figyelt kérdés

Bár néhány élelmiszernél már nem olyan súlyos a helyzet, de még mindig előfordul, hogy mire bemegyek délre, már elfogyott a kenyér, az újságban meghirdetett hús, a sorok tele vannak kipakolatlan áruval, mert a dolgozóknak az összes kasszát ki kell nyitni (Lidl-be szoktam menni vásárolni) és stb. stb.


Eleinte talán még meg is értettem ezt a pánikot, de mostanra kezd frusztráló lenni, hisz gyaníthatóan nem esznek többet az emberek az átlagosnál egy nap.


Nektek mi a véleményetek?



2020. ápr. 9. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most húsvét jön, így ez egy picit megdobta az eladásokat.
2020. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Tegnap bementem az Auchanba, bevásároltam, aztán amikor megláttam, hogy 2 kassza működik (de miéééért?!), akkor visszapakoltam és kimentem a francba. Kígyózó sor állt az áruház közepéig, a felvágottas pult előtt szintén.


2 hónapja nem kapok bolognai szószt. Szóval igen, kezd marhára idegesíteni.

2020. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
R0hadtul idegesít, alig boldogulok így az étkezésünkkel, alig van miből főzni.
2020. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amíg el nem fogy az emberek pénze. De el fog, szóval türelem.
2020. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Enis nyitásra megyek és úgy talán tudok mindent venni.

Mef nem szándékos 2-3 boltot bejarni de ha egyszerűen nem lehet mindent kapni úgy kell össze vadaszni 3 helyről.


Igen vége lehetne már ennek 😀😀

2020. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Húsvét előtt, 4 napos hosszú hétvége előtt állunk, azért vannak ilyen sokan a boltokban. egyébként már szerintem normalizálódott a helyzet, sőt március 17-18 utáni két hétben szinte senki sem tartott olyan nagy bevásárlást, a többség pár naponta szükséges áruért ment boltba.

Én nem tapasztaltam semmiből sem hiányt tegnap, kivéve az élesztő, amit több nagyobb boltban sem kaptam. Egy kis falusi boltban viszont volt, sőt az eladó még pluszban tukmált rám pár darabot.

2020. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

A legtöbb helyen hetek óta hiány van alapvető élelmiszerekből. Biztos van pár hely, ahol nincs, de nem az a gyakori.

Estére pedig már tényleg alig kapni valamit.

2020. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Húsvét előtt, 4 napos hosszú hétvége előtt állunk, azért vannak ilyen sokan a boltokban."


Igen, elég rossz időzítéssel írtam ki ehhez képest a kérdésem, de csak reménykedni tudok, hogy utána meg nem az lesz a kifogás, hogy "4 napos hosszú hétvége után vagyunk". Szóval csak remélni tudom, hogy 2 hét múlva minden a régi kerékvágás szerint fog menni a boltokban.

2020. ápr. 9. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:

én együttérzek veled hidd el

Egy !! Húsvéti süteményhez 3 boltban tudtam bevásárolni 😡 pedig nem Mucsajröcsöge-alsón lakom.

2020. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Engem is nagyon idegesít. Többnyire a boltban kell újraterveznem mit is főzzek, mert a kigondolthoz nem kapok meg mindent. Húsvétra nem tudok kalácsot sütni, mint minden évben, mert egy darab élesztőt nem találtam... Lisztet is csak a második boltban. De pl. tarhonyát és rizst sem kaptam tegnap. A normál ember azért járja a boltokat fél este, mert a nem normálisak tonna szám vásárolják fel hetek óta a készleteket. Engem őszintén kiborít ez a raktározási, étel pocséklási kedv... Olyan mértékben fel is idegesítettem magamat tegnap, hogy eldöntöttem, akármilyen is lesz az idei húsvét, többet nem megyek boltba keddig. És csak remélni tudom, hogy mostmár mindenki elköltötte a fizetése/tartaléka legjavát. Az volt a vágyam, hogy főzzek a családnak néhány tál (átlagos) ételt és megsüssem a minden évben megszokott húsvéti kalácsot, hogy legalább ennyi "állandó" legyen az életünkben, az ünnepünkben, ha már a mamákat, unokatesókat nem ölelhetjük meg. Köszönhetően a sok gyökérnek, nekünk ez sem adatik meg.

Ezúton is köszönöm az embertársaimnak, akik önző módon ezt teszik másokkal és kívánom, hogy legalább nekik legyen szép, hagyományos ünnepük. Mi meg majd teremtünk új hagyományokat.

2020. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!