Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha gyűlölöm a...

Mit tegyek, ha gyűlölöm a nevem és cikiznek is érte?

Figyelt kérdés

Antal vagyok, Most már (gimiben) Anti nak szólítanak (ezt is utálom) De általánosban végig anyám miatt toncsi volt a becenevem.


A tanárok viccelődve tóninak szólítottak, de a gyerekek toncsinak. Anyám valamiért kitalálta, hogy antal legyek és abból toncsi. Borzalmasan gyűlölöm a nevemet.


Nagyon sokszor volt olyan, hogy régi osztálytársaim toncsinak neveztek az újak előtt. Azok meg vagy röhögtek ,vagy szidták anyámat, hogy szegény gyereknek ilyen nevet adni. Úgy égett a képem..


Ha elmúlok 18 (2 év múlva) azonnal nevet változtatok. Márkra vagy Attilára. vagy Mittudomén csak ne ez a borzalom legyen. (amúgy ezt hogyan lehet elintézni?)


Szerintetek? Borzalmas név egy majdnem felnőtt gyereknek a Toncsi? Általánosban folyton Tócsni nak csúfoltak.


Nekem miért nem elhetett normális nevem? Mint pl márk vagy bence. vagy norbert. vagy jános. Péter laci vagy akár kende. Meg sokszor úgy is csúfolnak, hogy antiterrorista vagy anti-ez anti-az. Ami ugye jó, mert az anti az valamilyen ellenes. pl anti blocking system (ABS) blokkolás gátló rendszer. De akkor is rossznak szánják.


2020. ápr. 12. 12:00
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Úristen most visszagondolva hányszor kellett tagadnom, hogy nem én vagyok csak, hogy legalább egy napra elkerüljem a "támadásokat" vagy, hogy ne kelljen használnom a nevemet.


De anyám... Anyám mindenki előtt toncsinak hív. ezerszer megmondtam neki, már kiabáltam is vele, hogy fejezze be, vagy megtagadom ,hogy az anyám, de nem, akkor is toncsinak szólít. Vendégek jönnek. Egy elég jó csaj is jön, mint valakiknek a gyereke, ráadásul egyidősek vagyunk. Erre hogy szól anyám nekem az emeletre, hogy jöjjek le???? Hát persze, hogy TOOoooooncsiii gyereeee. Azonnal elfordult tőlem a csaj.


GYŰLÖLÖM A NEVEMET!!!!

2020. ápr. 12. 12:03
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem a név miatt gubyolnak egy embert hanem az ember miatt a nevét.


En ismerek sracokat olyan nevekkel hogy Ariel, a masik Guido, harmadik Jànos, negyedik Jenö. Csupa tré nevek es a legnagyobb bandatagok. Oké a Jenö az egy csicska de amugy jofej. De egyiküket sem csufoljàk a nevük miatt. Laza màjer fejek, amolyan kemény sracok es nyal nekik mindenki.

2020. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

*gunyolnak

Engem is anyam cuki idetlen neveken hiv megsem röhögnek ki ez miatt a spanok

2020. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de nem gondolom, hogy a neveddel barmi baj lenne. Nekem eszembe sem jutni egy ilyen nevu embert cikizni.

A helyzet az, hogy a te korosztalyodban mindenkit cikiznek, akit nem a neve miatt azt a kinezete miatt, dagadek, gebe, streber, hulye, b...zi, ribizli, luzer, csoro, budos stb stb.

A, hogy a neveddel , azt jelenti semmi massal nem tudnak oltogatni, ami valamilyen szinten pozitivum :D


De hogy a kerdesedre valaszoljak, ha elmultal 18 eves megvaltoztathatod a neved, de mint mondtam, szerintem erre szukseg nincs.

2020. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%

A, hogy a neveddel , azt jelenti semmi massal nem tudnak oltogatni, ami valamilyen szinten pozitivum :D



Az, hogy csak a neveddel tudnak cikizni, az azt jelenti semmi massal nem tudnak oltogatni, ami valamilyen szinten pozitivum :D

2020. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

“Nekem miért nem elhetett normális nevem? Mint pl márk vagy bence. vagy norbert. vagy jános. Péter laci vagy akár kende. Meg sokszor úgy is csúfolnak, hogy antiterrorista vagy anti-ez anti-az.”


Mark - mák, mákosguba

Bence - kemence,

Janos - Jancsi

Laszlo - Zaszlo

Kende - hahaha na ezt inkabb nem is ragoznam.


Ha tudod ki az a par ember aki cs*szeget miert nem talalsz ki valami frappans visszaszolast a nevukre? Akarhanyszol beszolnak, te viccesen visszaszolsz. NINCS olyan nev amit ne lehetne kigunyolni, ez 💯

2020. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Semmi ördöngős nincs benne. De javaslom, hogy még az érettségi előtt változtasd meg a nevedet, hogy azon már az új szerepeljen, különben örökre veled marad az Antal név, hiszen az érettségit mindenhol kérni fogják.


Ha a szüleid eé állsz, és kerek-perec megmondo, hogy 18 után úgyis megváltoztatod (és jogod van hozzá, mert a tiéd!) akkor úgyis belátják majd, hogy kár addig is szivatniuk téged az Antal névvel.

Amúgy meg, akinek ez nem tetszik azt kezdd el folyamatosan valami ritka ronda néven szólitgatni. Akkor majd rájön, milyen érzés is amikor az ember utálja, ahogyan nevezik.


A Márk nagyon jó választás, gyönyörű név. Az Attila nekem személy szerint nem annyira tetszik, de ez a te döntésed.

Én is megváltoztattam a nevemet, pedig az enyém szokványos név volt, csakhogy nem illett hozzám. Mióta passzol hozzám a nevem, jobban érzem magam a bőrömben, több önbizalmam van, kerek egésznek érzem magamat. Előtte én is gyűlöltem a nevemet. Sajnos én már túl voltam az érettségin, mire megléptem, igy sosem fogok tudni nyom nélkül megszabadulni tőle. De az egyéb okmányaimban legalább nem szerepel (születési névként sem fog, sőt, kapsz majd egy új anyakönyvi kivonatot, amiben már csak az új neved lesz feltüntetve, mintha soha nem is hivtak volna másként. Már csak ezért sem praktikus a régi neveddel érettségizned, mert utána majd folyton magyarázkodnod kell, hogy a tiéd a bizonyitvány, és hogy miért változtattál nevet.

Elsőre a névváltoztatás pár ezer forint, az okiratok kiállitási költsége. Másoik névváltoztatástól kezdve 30.000.- (volt anno, má biztos több). 5 évente változtatható újra.


Ha esetleg második, nem használt keresztnévként meg tudnál békélni az Antallal, az talán kompromisszumot jelenthetne a szüleid szemében is, tehát egyszerűen csak felvennéd elé a Márkot, és onnantól kezdve azt használnád, de a szüleid által adott név is megmaradna.


Amúgy az Antal valamikor kb. száz éve, az 1920-as évek táján nagy divatnévnek számitott. Én is ismertem több idős bácsit is ezzel a névvel, illetve a becézéseivel. De értem, ha ma avittnak érzed. És az anti pedig tényleg áthallásos. A toncsi meg... eléggé kutyanév szerű. Kisgyereknek lehet, hogy mókás, de értesd meg anyukáddal, hogy már lassan felnőtt férfivá válsz.


Minden jót, Márk, és ne hagyd magad! ;)

2020. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
az Antallal nincs bajom, meg úgy igazából az antival se csak olyan fura ahogy a tanárok mondják... Mindig olyan érzésem van, hogy az é nevem más mint a többieké. Folyton szorongok emiatt...
2020. ápr. 12. 12:32
 9/22 anonim ***** válasza:

A szülők egyébként az ilyen dolgokban jellemzően rettenetesen korlátoltak, akkor is, ha amúgy jófej, intelligens emberek.

Valamiért meghaladja a felfogóképességüket, hogy a fiuk már túl van a gyerekkoron, és ciki neki, ha idióta neveken becézve kiabálnak utánuk. Mintha ők sosem lettek volna fiatalok... Nem értem, ez miért van amúgy. Ahogy azt sem, hogy a gyerek nevét miért tekintik a saját tulajdonuknak. Ne tudd meg, kemény harc volt, és névváltotatás után 3-4-be telt, amig beletörődtek, és az új néven kezdtek már hivni. Pedig én már jócskán nagykorú voltam ekkor. Kollégák, ismersök eközben teljesen jóindulatúan első perctől tudomásul vették a döntésemet, és ha időnként mégis megbotlott a nyelvük, azonnal bocsánatot kértek.

2020. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
7-es. ez nem így van. "normális" neveket észre sem veszik. A tócsni (étel) gúnynév 3. osztályig volt menő, aztán elfelejtették. de azzal az első 3 évvel elintézték,h ogy utáljam az egész iskolát mindörökké. Nem tudom mit csinálni egyszeren ki nem állhatom. És ez ennek tudható be.
2020. ápr. 12. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!