Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ismétlődik ez folyton?

Miért ismétlődik ez folyton?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rengeteg elutasítást kapok mindenkitől. Folyton ellöknek maguktól az emberek. Akiket megkedvelek általában csak rövid ideig részei az életemnek. Vagy azért mert úgy hozza a sors hogy elköltöznek és elfelejtenek vagy csak szimplán egy idő után már nem érdeklem őket. Ilyenkor mindig újra és újra azt érzem amit buszon évvel ezelőtt amikor apámhoz szerettem volna közeledni, szerettem volna a figyelmét, hogy szeresse a fiát és törődjön vele, de folyton elutasított. Hideg volt és kegyetlen. Én kötődtem hozzá de ő hozzám sosem.

Jelen korunkban folyton ezen események ismétlődnek az életemben azokkal akik fontossá válnak nekem. Mindig a végén egyedül érzem magam és azt hogy senki sem szeret. Miért jön elő újra és újra ez a forgatókönyv? Teljesen tehetetlen vagyok ezzel szemben.


2020. ápr. 24. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Manapság az embereknek nem fontos a barátság. Én is ezt tapasztalom. 10 év alatt is be tud következni olyan esemény ami miatt egyik pillanatról a másikra tönkremegy. Pedig ennek nem így kéne lennie. De sajnos ez van.
2020. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: tudat alatt sajnos az olyan embereket keresed, mint az apád. Neked az a normális, ebben nőttél fel.

Nem vagy egyedül, én is ugyanezt élem meg, csak nekem anyám volt pont ugyanilyen szemét. Újra és újra olyan embereket halászok ki, mint amilyen ő volt. A többiek még csak nem is szimpatikusak, csak az idióták. Bár már ők sem :D

2020. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rá se ránts, gyere velünk játszani, úgyis csomó szaréletű itthagyta a baráti körünk, kell a vérfrissítés.
2020. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2# pedig mindig nagyon odafigyelek hogy normális értékrendű és értelmes emberekkel legyen dolgom... De mindig utólag jövök rá hogy tévedtem. Az elején sosem tudom illetve sosem gondolom hogy később majd hatalmasat fogok csalódni az illetőkben mert annyira jó minden aztán később nem vagyok már annyira jó valamiért...
2020. ápr. 24. 16:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy gyanús volt egy ideje már hogy lehet a gyerekkori elutasítás miatt van ez most.

Arról nem is beszélve hogy idén 32 leszek és sosem volt barátnőm. Folyton elutasított az összes nő akinél próbálkoztam. Rengeteg viszonzatlan szerelmet is átéltem de viszont sosem szeretett egyik nő sem, csak barátként de aztán már úgy sem. Szépen mindenki akiért az életem adtam volna annyira fontos volt nekem, mára a múltba vesztek...

2020. ápr. 24. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert tudat alatt a gyerekkori problémát szeretnéd megoldani felnőttként. Keresed tudat alatt azokat a helyzeteket amik a gyerekkori traumára emlékeztetnek,azért, hogy most meg tudd oldani, felül zudj kerekedni ezen és kontrollálni tudd. Jártam ebben a cipőben.Egy jó pszichológus sokat segíthet.
2020. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Emlékszem sokszor egésznap egyedül voltam otthon mert apám a kocsmában volt és amikor anyám hazajött a munkából a szomszéd rögtön jött és mesélte neki hogy egésznap rám figyeltek mert az ura egyedül hagyta a gyereket.... Inkább a pohár volt fontosabb mint én....

Nagyon nagyon ivott. Ez az egy ami nem kísért engem. Én nem iszom mert tudom hogy mit tesz az emberrel. Soha semmilyen körülmények között nem ittam egy probléma megoldása gyanánt használva az alkoholt. Erre büszke vagyok. Az ilyen szülők gyerekei általában ugyanúgy lezüllenek fiatalon de én nem tettem. Bár a többi fájdalmas emléket is így tudnám kezelni... Akkor nem lennék ilyen boldogtalan és lehetett volna már talán párkapcsolatom is... Tönkretette az életem az a szemét köcsög... Hiába 10 éve halott, sajnos máshogy nem tudok róla beszélni. Hihetetlen szenvedés és rengeteg méltatlan helyzet volt miatta az életünkben... Tartozik nekem egy egész élettel...

2020. ápr. 24. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én idősebb vagyok nálad és azt mondom sosem késő. Találhatsz még valakit. Próbáld megoldani, feldolgozni a problémát. Nekem is sok gondom volt párkeresés terén, de a második terápiám után rendbe jött az életemnek ez a része. Sokaknak volt rossz szülője. A múltat nem tudod megváltoztatni. Kezdj onnan, ahol most vagy. Mit veszíthetsz?
2020. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!