Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Normális egy beszélgetésben ha?

Normális egy beszélgetésben ha?

Figyelt kérdés
a másik fél szinte csak a saját dolgairól beszél? elég lapos a szociális életem nincsenek és nem voltak szerintem még soha barátaim, közelebb álló néhány emberből van egy a valóságban is és egy másik neten, aki időről időre felkeres és "beszélgetünk", de ami közös jellemző hogy hogymondjam csak a saját dolgaikat mondják. ők hogy jártak, aktuálisan mit vettek, velük mi történt, milyen helyzetekbe kerültek, én pedig reagálok rá valahogy. de nincs visszakérdezés, érdeklődés felém. egyrészt belegondolva én nem is tudnék mit mondani hisz velem nem történik szinte semmi, itthon ülök munkanélküliként sok ideje, de nem én erőltetem a beszélgetéseket sem mégiscsak úgy érzem magam mint aki meghallgat valamit de nem teljes értékű a kommunikáció, hiába reagálok nyilván a mondandójukra
2020. ápr. 24. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így eléggé egyirányú. De ma már ez a jellemző.
2020. ápr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt tapasztalom. A beszélgetés a legtöbb ember számára azt jelenti, hogy elmondja, vele mi történt, ő mit csinált és kész. A másikra nem kíváncsiak. Vagy elfogadod ezt és továbbra is végighallgatod a másik monológját, vagy megszakítod ezekkel az emberekkel a kapcsolatot és megpróbálsz új ismeretségekre szert tenni. Más megoldást nem nagyon látok.
2020. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanez van velem meg egy "barátnőmmel", meghallgatom, reagálok, ha mesélnék valamit, közbeszól, és elmondja, hogy ez náluk hogy működik. Én se érzem ezt normálisnak.
2020. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!