Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg velem van a baj?

Tényleg velem van a baj?

Figyelt kérdés

Igazából sosem voltam valami nagy társasági ember, mindig is introvertált személyiségjegyekkel voltam megáldva, így sokkal jobban éreztem magam egyedül. Valahogy jobban kijöttem saját magammal már gyerekként is, idegesített a többi gyerek, zavart, hogy nem figyelnek arra, amit mondok, vagy ha éppen megértették, akkor meg szimplán nem érdekelte őket.

Jelenleg 16 éves vagyok, helyi barátaim pedig csak a suliból vannak, de velük sem beszélek sokat. Inkább "ibff"-ekkel, akiket inkább neveznék barátoknak, mint az eddigi összeset együttvéve. Tudom, ez most egy ilyen "haragszom a világra" monológnak tűnik, de annyira belefáradtam, hogy folyton feszengjek, kellemetlenül érzem magam, ha például olyan valakivel kell beszélgetnem, akivel nem is akatok, dehát hallgatni még kellemetlenebb. Nem akarok extrovertáltabb lenni, mert nekem tökéletesen jó így, csak elgondolkodtam, hogy akkor én most selejtes vagyok? Vagy túl karótnyelt? Magamnak való? Igazából mem tudom, hogy mi volna a helyes megfogalmazás...



2020. ápr. 27. 17:16
 1/5 he84 ***** válasza:
Nem vagy ettől még selejtes, ne túlozd el. Csak mert te nem vagy annyira nyitott és társasági, az nem egyenlő a selejtessel. Ez is egy jellem, sokan vannak így, el kell fogadnod. Ne kényszerítsd magadra mások miatt azt, aki nem te lennél. Én is zárkózott vagyok valamennyire, ám egy régi jó barátom még nálam is jobban zárkózott, mégse vagyunk selejtesek, hanem így is megvagyunk.
2020. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg veled.
2020. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk ilyenek, hidd el. :) Ahogy előtte is írták, nincs ezzel semmi baj, ez egy ilyen személyiség típus.


Amíg suliba jártam, mint most te, engem is jobban zavart ez az ellentét, meg nem értettség, de felnőttként szabadabban megválaszthatom a társaságomat. Sőt, már egyetem alatt is jól éreztem magam, pedig nem voltam bulizós, de sok jófej, nyitott embert ismertem ott meg, akikkel el lehetett olyan mélyen beszélgetni, amire nekem igényem volt.


Időről időre persze mindenki kerül olyan helyzetbe introvertáltként, ami nem kellemes neki, és sokan értetlenül állnak hozzá olyankor. Sajnos nem lehet mást tenni, mint megpróbálni elfogadni, hogy ez egy feloldhatatlan ellentét, mert nem lehet mindenkivel megértetni, hogy nem vagyunk egyformák.

Azon kívül amikor teheted, majd mozogj olyan körökben, ami neked megfelelő.

2020. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha boldog vagy így és nem érzed magad magányosnak, akkor nem kell azzal foglalkozni, hogy mások szerint mi a normális.
2020. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nincs veled baj!!!
2020. ápr. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!