Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha jövő héten kimegyek,...

Ha jövő héten kimegyek, kaphatok-e érte büntetést?

Figyelt kérdés

Nem valószínű, hogy ki fogok menni, de azért érdekel, hogy mi jár érte.

Vidékről van szó, ha az éttermek, kávézók kerthelységeibe ki lehet ülni másfél méterre maszkban, akkor este kimehetek haverral/baráttal a másfél méter távolságot megtartva maszkban?

Főleg, hogy a strandok is kinyithatnak.

(Tudom, hogy sokan leszarták eddig is, de én betartottam a korlátozást.)


2020. máj. 1. 23:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Szerintem így nem lehet kimenni, de a logikáját marhára nem értem akkor az egésznek.
2020. máj. 1. 23:18
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahova akartok majd menni érdemes êrdeklődni, mert lehet pl csak 20 embert fogad be. Kinyitnak és ilyen feltételekkel lehet menni ( bár én nem tudom elképzelni, hogy fel le húzogatom a maszkot sörivás közben ) akkor inkább jöjjenek át a haverok.
2020. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami nyitva van, az azért van, mert oda lehet menni...amúgymeg a kisvárosban ahol élek, nagyobb a forgalom mint a vírus előtt,mert az emberek megunták a bezártságot, azokis mászkálnak akik nem szoktak.
2020. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

"(Tudom, hogy sokan leszarták eddig is, de én betartottam a korlátozást.)"


Akkor ez éven még ne menjél ki, mégis ki mondta neked hogy nem veheted elő a biciklit, motorod, kupédat hogy friss levegőn lehess?

Nem tudom hogy csak provokáció-e a kérdésed, de ha igaz is, eléggé kimosták a fejed... szomorú.

2020. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kimehetsz, hiszen ezért van hétfőtől a korlátozás sok helyen feloldva.
2020. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen jellegű sétára eddig is kimehettél volna.
2020. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tegnapi Közlöny szerint a pesti agglomeráción túl a kijárási korlátozást megszüntették, tehát ha a helyi Önkormányzat másképp nem rendelkezik, és nem múltál még el 65, és nem vagytok 500-an, akkor olyan közterületre mész, ahova akarsz. Magánterület (pl kávézó, étterem, kocsma) esetén értelemszerűen a tulajdonos szabályozza, hogy egyáltalán beenged-e (pl X létszámig).
2020. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#4-es, te miről beszélsz?

Nem mosták ki nekem semmivel az agyam.

Arra voltam csak kíváncsi, hogyha például kimegyek egyik haverral mászkálni, akkor azért megbüntethetnek vagy sem.

Ugyanis királyunk bejelentette, hogy vidéken enyhítenek a korlátozásokon.

Többieknek köszönöm a válaszát!

2020. máj. 2. 10:19
 9/9 A kérdező kommentje:

#7-es válaszolónak külön köszönöm!

A kérdés nem a büntetésre irányult, rosszul fogalmaztam meg.

Az lett volna a lényeg, hogy mit szabad, és mit nem, ennyi.

Mert eddig közterületen sem szabadott tartózkodni, csak ha valahová mentél, vagy sporttevékenységet folytattál, és max. egy háztartásban élőkkel lehettél kint.

Osztottak ki itt a környéken is 100ezres nagyságrendű csekkeket.

2020. máj. 2. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!