Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te Harry Potter rajongó voltál?

Te Harry Potter rajongó voltál?

Figyelt kérdés

Ma láttam neten, hogy "Nemzetközi Harry Potter nap" van.

Emlékszem az első részek akkor voltak mikor általánosban alsósok voltunk. Még egyik farsangon is ilyen témában öltöztünk be, annyi rajongó volt az osztályban. Sokan a könyveket is kiolvasták.

Engem gyerekként sem kötött le, felnőttként is elkezdtem nézni, de ugyanúgy nem tetszett.

Te rajongó voltál?


2020. máj. 2. 22:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen, és az is vagyok a mai napig, imádom. <3


Viszont, ahogy valaki már írta előttem, az Elátkozott gyermek és a Legendás lények már nem fogott meg, azokat nem szeretem.


31/N

2020. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Igen és mindig is az leszek, imádom mai napig.

24/L

2020. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Voltam és vagyok.


Első 3 filmet többször, 4-es filmtől felfele egyszer láttam, az utolsó két részre szedettet egyszer sem. Nem tetszett, hogy több szöveg is volt, amit más karakter szájába adtak, mint a könyvben.


A könyveket gyakran újraolvasom, most is benne vagyok. 16 évesen az 5-öst angolul olvastam, mert még nem jött ki magyarul. A mobiljátékot is játszom.


Télen néha sutyorognak, ha látják a griffendéles sálam, de leszarom, én vagyok az OG. :)

2020. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem sajna. És a Star Wars-t sem láttam, meg a Trónok harcát sem.
2020. máj. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A gyerek -és tinikorom szerves részét képezte a HP, de olyan elvakult fan szerintem sohasem voltam.

Na jó, esetleg talán 2005-2006 tájékán, amikor A Tűz Serlege ment a mozikban és A félvér herceg megjelent a könyvesboltokban, akkor volt egy komolyabb rajongói korszakunk a nővéremmel. Akkoriban kezdtem el elolvasni a könyvverziókat is.

Aztán egy idő után mi is kezdtünk felnőni, és a HP is elkezdett veszíteni a régi fényéből, miután egyre silányabbak lettek a filmadaptációk.

Azért persze az utolsó részt amint tudtam, rögtön elolvastam, és a Part 2-re is hajlandó voltam elmenni moziba, de nekem ott számomra tényleg véget ért HP franchise.

A filmeket még ma is szívesen megnézem (pláne az első négyet), a könyvekbe néha belelapozok nosztalgiából, de ezekre a Legendás állatos mozis bőrlehúzásokra már nem vagyok hajlandó pénzt kiadni.


26/F

2020. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mai napig rajongó vagyok. 30/N
2020. máj. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 BRUTAL TV ***** válasza:

Láttam a filmet tetszett.

Könyvet sose olvastam.

Sose öltöztem be vagy hordtam griffendéles polot-füzetet stb.


Szóval nem igazán voltam rajongó.


Nincs azzal semmi baj ha nem tetszik olyasvalami amiért rengeteg ember rajong.


Pl én nem szeretem a tronok harcát...amikor ez szóba kerül mindenki csak akadékoskodik...ami idegesítő.

2020. máj. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

10-es, ez jó ötlet! Mármint az idegen nyelv. :) Én elolvastam őket angol, németül és spanyolul is, mert egyrészt nagyon jó nyelvgyakorlás, másrészt meg kíváncsi voltam rá, hiszen a magyar zseniális fordítás, akartam tudni, a többi is ilyen-e (illetve, hogy milyen az eredeti).

Nos, az eredeti szuperjó, az az igazi. :) A német elég fantáziátlan, ott a legtöbb kifejezés, név nincs viccesre lefordítva, hanem maradt az eredeti, ami viszont a német nyelvben messze nem olyan beszédes. A spanyol ugyanolyan jó fordítás, mint a magyar, ott is minden kis poénra odafigyeltek.


Egyébként az Elátkozott gyermeket színházban is láttam Londonban, az úgy zseniális. Ne felejtsük el, hogy az egy színdarab, ha valaki olvassa, nagyon el kell képzelni, hiszen nem regény, nem ír le mindent. Viszont ahogy a darabot megcsinálták... mintha egy David Copperfield show-t nézne az ember! El sem hittem, hogyan csinálják az átváltozásokat, varázslatokat a színpadon.


A filmekből az első kettő fogja meg számomra az igazi hangulatot, a többi az már annyira független a könyvtől, hogy nem is tartom igazi Harry Potternek. A könyvek közül meg - fentebb már említettem - az első négy az igazi varázslatos, új világot bemutató számomra. Annyira érződik sajnos, hogy utána már beindult a business és megrendelésre, siettetve írta őket. :(

2020. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Na most elültették a bogarat a fülembe és rájöttem, hogy be kell szereznem angol nyelven a könyveket.. Ennyit arról, hogy májusban spórolok.
2020. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hajrá! Ez a befektetés megéri! :)
2020. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!