Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon csendes vagyok, ez...

Nagyon csendes vagyok, ez tényleg baj?

Figyelt kérdés

Vannak barátaim az osztályba, de max 3-4-et tudok mondani akkikel jól érzem magam, vagy egyáltalán hozzájuk szólok.

A családommal és ezzel a pár barátommal azért már kicsit hagisabb vagyok de idgenekhez én soha nem mernék szólni. Mindig én vagyok az aki csak áll egy helyben.

Ebből persze vannak konfliktusaim, pár osztálytársam nagyon nem bír és mondjuk úgy, hogy cikiznek mert csendben vagyok.

A tanáraimnak is csak annyi a vélemény, hogy túl csendes vagyok.

Ma az is eljütott e fülemhez, hogy nem csak suliban mondják azt rám, hogy nagyon nem vagyok kommunatív.

Ez már kicsit fáj.

Nem tudom, hogyan javíthatnék magamon.(bár nemtom h szeretnék-e)

Önbizalmam kb. 0.

Ez baj?

L/15


2020. máj. 5. 17:04
 1/10 anonim válasza:
100%
Én is nagyon csendes vagyok, viszont ha valaki jobban megismer akkor nagyon megváltozik a véleménye. A barátaimmal őrült vagyok, de néhány osztálytársammal, tanáraimmal nem tudok rendesen beszélni mert félek/vagy nemtudom de ez mindig is így volt. Szerintem nem kell változtatnod magadon hisz te úgy vagy jó ahogy vagy, ne érdekeljen az emberek véleménye és más véleménye miatt ne változz meg.A barátaid azért szeretnek aki vagy és többiek le kell💩
2020. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz bekapcsolódni a társalgásba. Legyen véleményed a legtöbb témáról. Mondd el a magadét is. Nem baj, ha a többséggel nem lesz azonos, de mondd ki. Viszont ne akard meggyőzni őket a magad igazáról. Könyveld el, hogy nekik ez, Neked pedig amaz a véleményed. Beszélj a szüleiddel erről-arról, ami a fiatalok közt elhangzik. Kérjed ki az ő véleményüket is és mondd el nekik a magadét is. Ezzel rászoksz a kommunikációra.

Ffi.

2020. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Te hogy érzed az önbizalom hiány az oka, vagy csak ilyen vagy?

Félsz attól, hogy ha valamit kimondasz mit gondolnak majd rólad, vagy csak nem is akarsz mondani semmit sem?


Alapvetően nincs baj a csöndességgel, de ha ez meghunyászkodás, és konfliktus kerülés nállad, akkor ki kell nőnöd belőle.


Egyébkét menyire vagy képes nemetmondani valakinek?

2020. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális vagy.
2020. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet itt mondani, hogy nincs veled semmi baj és maradj ilyen, de ha a csendességed mellett határozatlan vagy és nem tudsz kiállni magadért, ergo nem tudod megvédeni magad akkor sok problémád lesz még ebből. Legyen véleményed a dolgokról és ne félj kimondani őket, a konfliktusokat nem lehet mindig elkerülni.
2020. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szeritem ebbe nagyrészt beleszól az önbizalmam, amit egy pár ember miatt már egy olyan 2 éve el is veszítettem. Azt se tudom, hogy még lesz-e valaha.:( (lehet ez nagyon furán hangzik de most ezt érzem, mert sajnos ezek az emberek, akik olyan véleményt mondtak rólam ami senkinek se esnek jól, közel állnak hozzám, lehet ezért fáj mégjobban)

Nemet csak a hozzám közeli embereknek tudok mondani, de náluk is meggondolom, hogy mit “lenne szabad”.

Suliban is reggelente azon izgulok, hogy páran ne jönnének aznap. Velük nem tudok mit kezdeni. Osztályt nem fogok váltani, őkse. (ők pont azok a hangos osztálytársak akik jobbnak hiszik magukat és senki se mer nekik visszaszólni) Engem se hagynak ki a bunkózásbóp, mivel amúgy is csendes vagyok ez nagyon szarul esik, hogy azt várják, hogy visszaszoljak, de tudják, hogy nem merek.

2020. máj. 6. 00:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha így van az gáz.

Hosszútávon nem fog jót tenni.

Ha igazán akarsz az önértékeléseden javítani, vagy a konfliktus megoldó képességeden, van két könyv amit elküldhetek.

Az egyik egy nehezebb önfejlesztő könyv.

A mésik egy könnyebb nyelvezetű konfliktuskezelésről szóló könyv.


Nagyon szeretnék segíteni, mert ha nem is ilyen.nehéz, de hasonló problémákkal küzdöttem.

2020. máj. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor én nagyon más környezetben voltam mint te. Én is nagyon csendes voltam, pár barátommal tudtam csak felszabadult lenni. Az én osztályomban csak egyetlen egy lány volt aki rámszált, de egy idő után még a többiek kérdezték tőle hogy miért csinálja. Később bocsánatot kért. De ha azt mondták rólam hogy nem sokat beszélek nem érdekelt, mert tudtam hogy igaz. Téged miért zavar ha ezt mondják? Ez nem rosszindulatú megjegyzés, és igaz is.

A problémádat alapvetően szerintem is az önbizalohiány okozza. És ahogy írták, alapvetően nem baj ha csendes vagy csak az ha hagyod hogy irányítsanak amiből később lesznek problémáid. Ha pedig a hozzád közelállók alkotnak olyan véleményt rólad ami nem igaz vagy nem tetszik, szólj nekik hogy zavar. Ők se tökéletesek. Kezd szerintem ezzel.

2020. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok visszajelzést!

Próbálok javítani a bizalmaman ammennyire lehet.

Pontosan nem értem én se h miért zavar, ha megmondja, hogy mit gondol. Nagyon mások vagyunk, de remélem majd enyhül.

Jól esik látni, hogy teljesen idegenek tudnak segíteni, mert ezek a kommentek elolvasása is valamit segített.

Köszönöm:)

2020. máj. 7. 00:19
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez a “személy” nem vsak közli velem, hogy csöndes vagyok, sőt így siha nem is mondta. Inkább be akara ezzel égetni. Tudja, hogy nem vagyok beszédes. (Itt gondolok arra h az órán mindent vissza kerdez vagy 4x mintha nem hallána, amit nem hiszek mert mellettem ül) Nemtudom h direkt csinálja (nem csak velem csinálja) Ilyen a természte, tudom h a csakádja nem olyan mint amilyennek kéne és privlémái is vannak de nem értem miért kell így viselkedni.

Nagyon mások vagyok, teljesen ellentétek. Sajnálom h így van.

(Nem akarom itt sajnáltatni magam, de én ezt így látom)

2020. máj. 7. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!