Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Komolyan nem értik az emberek,...

Komolyan nem értik az emberek, hogy a törvényeket be kell tartani és ha nem tartják be annak következményei vannak?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, amit egy amerikai rendőr mellkas-kamerája rögzített. Ez állt benne:


A járőrautóból kiszáll a két férfi (rendőrök), mert látnak egy a sárdánál cigiző tinikből álló csoportot.

Odamennek, mondják, hogy rutinellenőrzés és meg kell vizsgálniuk mi van a cigiben. (a cigiből kivesznek egy kis darabot és az egy folyadékkal keverve ha sárga akkor drog, ha más színű akkor nem) erre elkezd üvöltözni 2 srác, hogy menjenek mást csesztetni, nem ez a dolguk, és pár perc múlva az egyik gyerek meglöki az egyik rendőrt!!!

A rendőr elesik (hanyatt vágódik) Erre a másik rendőr egy ügyes mozdulattal hátrafogja a társát ellökő srácot és megbilincseli az autónak támasztva.


Itt már kb 20-as csoport gyűlt össze és mind üvöltöznek. felnőttek, gyerekek (18-20 éves) telefon mindenkinek a kezében és sorra dobálják a rendőröket mindennel ami a kezük ügyébe kerül. Erre megérkezik egy másik rendőrautó és könnygázzal "oszlatják a tömeget"


És úgy terjed a videó, hogy ilyen drutálisan bánnak a rendőrök velünk "ártatlanokkal".


Na álljunk meg! Egy srác megtámadott egy rendőrt, aminek megtapasztalja a következményét, mert ez a törvény! De persze a rendőr a hibás mindenért.

Aztán ha kirabolnak vagy megvernek és a rendőr nem fogja meg a rablót, vagy azt aki megvert, akkor meg az a baj.


Amúgy meg ez a füvescigis sztori néhány államban nagyon szigorú. mindig van ilyen ellenőrzés. itt igazoltatnak és mintát vesznek a cigiből.


2020. jún. 7. 23:32
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
JÁRDÁNÁL cigiztek :D bocsi fáradt vagyok
2020. jún. 7. 23:32
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert fogyatékosok az emberek, és azt hiszik, hogy az a menő, ha szembeszállnak a törvénnyel. Nem véletlenül van a mindennapi élet jogi keretek közé szorítva. Ha tényleg mindenki betartaná, akkor annyira jó lenne minden.


Csak manapság divat menőnek lenni és divat azt hangoztatni, hogy a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket.

2020. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

de ez most tényleg arról szól, hogy "menő szembeszállni a törvénnyel"?

Annyira ellentmondásosak az ilyen facebookon nethuszár kommentelők véleménye is.


Egyik pillanatban ha megtámadsz egy rendőrt és megbilincselnek az milyen brutális kegyetlenség, másik pillanatban ha megkéselnek és elveszik a tárcád akkor miért nem bilincselik meg a rablót... Szóval áááhhh. Ez már sok nekem..

2020. jún. 7. 23:40
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Tele vannak a börtönök világszerte, és ez csak egy töredéke annak, akik nem tartották be a törvényt. Szóval, igen, vannak, akik nem tartják be. :D
2020. jún. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

"És úgy terjed a videó, hogy ilyen drutálisan bánnak a rendőrök velünk "ártatlanokkal"."


Tudod, aki ezt terjeszteni kezdi, és ő MÉG tudja, hogy nem így történt, annak ez a célja. Manipulálni akarja a közvéleményt, mert valamilyen (mondjuk politikai) érdekei így kívánják.


Vesd össze: "Szemkilövető" rendőrök 2006. őszén Budapesten.

2020. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem így értem... Én itt arra gondolok, hogy menynire rosszul reagálnak ilyenekre az emberek. Nem konkrétan azokra gondolok akik bűncselekményt követtek el. Hanem pl a facebookozókra is. Ugyanazt a videót láttuk, de mégis a kommentek 99%-a arról szól, hogy úristen hogy lehet így bánni az emberrel, megbilincselik, jézus isten hííííí hát erősen fogja a rendőr? szörnyű. Én meg azt nem értem ,hogy mégis mire számított? Csak úgy ellök egy hivatásos személyt aki ráadásul jogosan jött ellenőrzést tartani?

Aztán meg dobálóznak?

Lehet, hogy semmi rosszat nem tett az a gyerek, lehet, hogy sima normál cigit szívott, de ezzel a viselkedéssel, hogy üvöltözik, meg ellök egy rendőrt.. hááát. csoda, hogy nem lőtték le. Ilyen szempontból még a rendőrök voltak a szolidak. Akit ellökött a gyerek ha rosszul üti be a fejét a járdaszegélybe ott helyben meghal. A gyerek meg kap egy szép 60 évet hivatalos személy ellen elkövetett gyilkosságért.

2020. jún. 8. 00:08
 7/29 A kérdező kommentje:

ÁÁ nehogy azt hidd, hogy politikai ez az egész.. sima civil egyszerű emberek. Telefonnal felvett dolog az egész.

Csak valamiért annyira túlreagálnak egy teljesen hétköznapi és JOGOS rendőri intézkedést, hogy az már szomorú és egyben ijesztő is.

És ha megkéseli? Előránt egy bicskát és minden ok nélkül 10-szer hasbaszúrja a rendőrt? Az is el van nézve? brutális rendőrök akik ezért előállítják a fiút..

2020. jún. 8. 00:10
 8/29 A kérdező kommentje:

Jézus istenem. most nézem évek óta először ezt a szemkilövős sztorit.. hááát szégyen, hogy ezt hozták ki belőle...

A tüntetők rongálnak, verekednek, rosszabb esetben durva sérüléseket is okoznak. A válasz pedig Gumilövedékes NEMHALÁLOS fegyver. De persze a rendőr a szörnyű. Ott mutatja a videóban. kb 12mm-es fekete gumilövedék. ismerem én az ilyet. önvédelemre is lehet kapni. Nem halálos, de ártalmatlanná teszi a támadót..


Amúgy mégegy sztori amit láttam.


Amerikai férfi csvarhúzóval áll ellen a rendőröknek akiknek elfogatóparancsuk van ellene, mert állítólag lopott egy üzletből 1500 dollárt a kasszából.

Egysze rcsak a férfi megindult a rendőrök felé és kb 1 méterről épp, hogy csak le tudták lőni. Ez után is akkroa felháborodás volt, hogy az valami katasztrófa. 1. ellenállt a rendőri intézkedésnek. 2. megtámadott egy rendőrt utóbbi önvédelenek is bőőőővem elmegy.

De persze a rendőrök a szörnyű gyalázatos férgek.

2020. jún. 8. 00:16
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
És mi jogon jön oda a rendőr azzal hogy azt hiszi hogy drog van a cigimben? Ne legyél ennyire álszent. Te is fel lennél háborodva.
2020. jún. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

#9:

És te milyen jogon követsz el hivatalos személy elleni erőszakot, te sutaagyú?

2020. jún. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!