Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Komolyan nem értik az emberek,...

Komolyan nem értik az emberek, hogy a törvényeket be kell tartani és ha nem tartják be annak következményei vannak?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, amit egy amerikai rendőr mellkas-kamerája rögzített. Ez állt benne:


A járőrautóból kiszáll a két férfi (rendőrök), mert látnak egy a sárdánál cigiző tinikből álló csoportot.

Odamennek, mondják, hogy rutinellenőrzés és meg kell vizsgálniuk mi van a cigiben. (a cigiből kivesznek egy kis darabot és az egy folyadékkal keverve ha sárga akkor drog, ha más színű akkor nem) erre elkezd üvöltözni 2 srác, hogy menjenek mást csesztetni, nem ez a dolguk, és pár perc múlva az egyik gyerek meglöki az egyik rendőrt!!!

A rendőr elesik (hanyatt vágódik) Erre a másik rendőr egy ügyes mozdulattal hátrafogja a társát ellökő srácot és megbilincseli az autónak támasztva.


Itt már kb 20-as csoport gyűlt össze és mind üvöltöznek. felnőttek, gyerekek (18-20 éves) telefon mindenkinek a kezében és sorra dobálják a rendőröket mindennel ami a kezük ügyébe kerül. Erre megérkezik egy másik rendőrautó és könnygázzal "oszlatják a tömeget"


És úgy terjed a videó, hogy ilyen drutálisan bánnak a rendőrök velünk "ártatlanokkal".


Na álljunk meg! Egy srác megtámadott egy rendőrt, aminek megtapasztalja a következményét, mert ez a törvény! De persze a rendőr a hibás mindenért.

Aztán ha kirabolnak vagy megvernek és a rendőr nem fogja meg a rablót, vagy azt aki megvert, akkor meg az a baj.


Amúgy meg ez a füvescigis sztori néhány államban nagyon szigorú. mindig van ilyen ellenőrzés. itt igazoltatnak és mintát vesznek a cigiből.


2020. jún. 7. 23:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nem, ha a gyalogos vagy bringás a szabálytalan, és így történik baleset, nem hibás az autós. De mint írtam, nincs annyi ellenőrzés, ami visszatartaná az embereknek azon részét, akik életük kockáztatását is vállalják.

Illetve van még egy probléma, ha már az utaknál tartunk. Vannak olyan helyek, ahol nagyon kellene zebra a felszínre, hiába van aluljáró is, mert vannak olyan emberek, akik nem bírnak lépcsőzni (főleg idősek), másik zebra meg messze van. Vannak rosszul belátható kereszteződések gyalogátkelővel, ahol nincs lámpa, de nagyon kéne, aztán még lehetne példákat írni.

Én nem kockáztatom az életemet, csak ha biztonságos az átkelés, például ha 100 méterrel arrébb van a lámpás zebra, ami pont zöldre váltott, és tudom, hogy nem jöhet máshonnan jármű, és pont jön a villamosom, átszaladok. De forgalmas úton nem, ha a kutyámmal vagyok, nem tanítom rosszra, ha kisgyerek van a gyalogátkelőnél, ahol én is átmegyek, nem mutatok rossz példát.

De akiben magától nincs meg ez, hogy alapvetően legyen szabálykövető, és ha már szabálytalan, azt körültekintően tegye, azokat rá kell kényszeríteni a szabálykövetésre, és azt csak úgy lehet, ha betartatják, illetve oda kellene figyelni a felmerült igényekre is, nem 100 évet várni egy zebra közbeszerzésre, amire amúgy adott helyen például nagy szükség volna.

2020. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Én a facebookozókra értettem, hogy az autós okolnák, mert hát elütött egy biciklist. egy ZÖLDET! :D :D :D


De mint írtam itt nem azzal van a baj, hogy hogyan kéne leszoktatni az embereket a szabályszegésről... Hanem arról, hogy hogyan reagálnak.. Ellökött egy rendőrt, erre a másik megbilincseli és elvezeti. Erre az emberek, a nézelődők megdobálják a rendőröket.

Ez számomra még mindig felfoghatatlan.

2020. jún. 8. 11:45
 23/29 A kérdező kommentje:
És megpróbálják "kimenekíteni" azt a srácot aki ellökött egy rendőrt. Hát én kész vagyok komolyan...
2020. jún. 8. 11:46
 24/29 anonim ***** válasza:
77%

Ez olyan birka szellem ami most Amerikában megy. (Más szituáció de szerintem értjük a lényeget)

"Ő egy közülünk, a nép! A rendőrök meg azt hiszik felettünk állnak, na de ilyen nincs! Lerohanjuk a felsőbb hatalmat! Behódolnak majd!"

Tehát csak azért a bűnös pártját fogni mert érzelmileg, társadalmilag vagy akárhogyan közelebb érezzük magunkat hozzá, idiótaság minden más tényt kizárni.

2020. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%

Mert sokszor nincsen következménye.


Ne menjünk el amerikáig. Engem raboltak már ki. A citadella meglett, felfüggesztettet kapott. Vertek már meg csoportosan. Felvétel alapján se kerültek elő. Zúzták már le a kocsimat buliból szintén térfigyelő alatt. Én láttam a felvételt, a rendőrség ki se kérte, törlődött.


Ezek után szerinted én hiszek még abban hogy bárminek vannak itt következményei?

2020. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%

Csak mellekesen tennek hozza meg valamit:

Buszon (Budapesten is, de videki nagyvarosban is) tapasztaltam, hogyha az ellenor egy bliccelot elkap, akkor kifejezetten ellene fordul a kozhangulat. Pedig az a bliccelo a tisztessegesen fizetok penzebol utazik!

En ezt se ertettem soha...

2020. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Tessék. mégegy példa.


Amúgy azt veszem észre, hogy az elmúlt 20 évben egyre butább az emberek többsége.


jó mondjuk a 2006-os tüntetéses dolognál is ugyanez volt, de akor még nem volt facebook.


a 20. században a rendőr elkapta azt aki szabályt szegett, vagy bűncselekémnyt követett el. ENNYI? KÉSZ VÉGE!!! Le se szarták az emberek. Jogos volt? Persze.


Most meg akkora káosz van az emberek agyában, hogy elhányom magam olvasva a kommenteket. (facén). 99%-uk azt írja, hogy szerencsétlen nő így bánnak vele. Pedig ő az aki igazán tesz valamit a környezetéért. És iganis a piroson átmehet!!!

HÁt ez szomorú. Már az is, hogy kettőnél több ember hiszi, hogy ez igaz..

2020. jún. 8. 18:37
 28/29 anonim ***** válasza:
Komolyan nem! Ezért jellemzik ezt a magatartást úgy, hogy öntörvényű!
2020. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Én örülnék ha nálunk lennének ilyen rutin ellenörzések. Itt Szerbiába még css ak a rendőr se jön a közeledbe kivéve ha nincs lámpád vagy sötétedés után gyanusan álldogálsz egy helyben valakivel...velem nem egyszer fordult meg, hogy csak haverral iszogattam egy régi rakodónál és vissza fordultak megnézni mit csinálunk...még dumálni is leálltak velünk miután felvették az adatainkat mert még kiskorúak voltunk (ott azért paráztam mert elmúlt éjfél és bevallom kiszöktem) azt hittem hazaszólnak de csak felirtak. 3 felirás után szólnak a szülőnek ha nagykorú vagy akkor meg bíróság. A gyilkosságok, betöréses rablások minden másnap van. Nem a rendőrök ellen vagyok félre értés ne essék, csak itt nálunk sose azt csinálják amit kéne. És az összes utcában lakik legalább 2 drogos az enyémben is. Pláne,hogy ismerőseim 75%-a füvezik vagy szed valamit...de persze nem tudnak róla mert nem csinálnak semmit.
2020. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!