Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szörnyen érzem magam, lelkiism...

Szörnyen érzem magam, lelkiismeret furdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este történt a dolog és nem tudom mi tévő legyek. :(

16 éves vagyok, azaz gimi 11. osztály. (Nem vagyok év vesztes.) Én vagyok az osztályban a legfiatalabb, ebből már sokszor volt problémám. Amúgy sem nagyon szeretnek az iskolatársaim, de úgy érzem/éreztem kicsit sikerült beilleszkednem. (2 éve járok a mostani sulimba). Sokan iskolát váltanak ebben az évben, kb. 7-en.

Tegnap készítettünk egy olyan messenger csoportot amiben csak azok vannak benne akik jövőre is velünk lesznek. (Egyébként amibe a volt osztálytársaink benne vannak, az a csoport is megmaradt, hogy tudjunk velük együtt beszélgetni, de ezt most nem részletezném.) Van egy osztálytársunk, nevezzük X-nek. Azt hittük őt vettük fel a csoportba, de kiderült, hogy egy győri, idegen, 18 éves srácot vettünk fel (ő, az idegen legyen Y.). X egy nagyon vicces fiú, így azt gondoltuk szórakozik, amikor azt mondta nem is ismer minket. Ezután rájöttünk, hogy ő tényleg nem ismer minket. Idáig nem volt semmi probléma, a barátnőm aki felvette, tisztázta vele a dolgot, és elnézést kért a kellemetlenségért. Ezután a két fiú osztálytárs elkezdett Y-nak írogatni, de olyan szinten bántották, hogy az valami eszméletlen. Pedig Y SEMMIT nem csinált az ég egy adta világon. B*zinak és cigánynak nevezték. Ezután Y-t csak akkor hagyták békén a srácok, ha bocsánatot kért tőlük. (Senki sem tudja miért kellett bocsánatot kérnie Y-nak.)

Mindenki szerint tök jó pofák voltak a fiúk, de én szörnyen érzem magam miattuk, nagyon leégették a viselkedésükkel az osztályt. Ha az osztályfőnöknek szólok úgyis elmondja, hogy én szóltam neki és megutálnak az iskolatársaim.

Szerintetek mi lenne a helyes? Kérjek Y-tól bocsánatot a viselkedésükért? (Egyébként a fiúk mindig ilyenek, de most azért túl léptek egy bizonyos határt.)

Köszi a tanácsokat!



2020. jún. 13. 17:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Kedves #9!

Örülök, hogy úgy látod a dolgokat ahogy én.

2020. jún. 13. 17:45
 12/24 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik csak nekem nem sikerült értelmeznem ki x és ki y.
2020. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést kérnék a nevükben. A korosztályotok eléggé labilis lelkileg, valakinek elég egy rossz szó hogy magába essen. Mindenesetre tisztázd a sráccal, hogy mellette állsz.
2020. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Bántalmazás... kölykök által?! Ti nem vagytok normálisak! 9-es! Hajrá! De most tényleg. Ez, amit írtál, szerinted valami fenyegetés, vagy mi? Okítani akarsz? Mi a bánat bajotok van nektek? Ezek a problémáitok? Hogy ki mit mond?
2020. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%
Hihetetlen. :D Ha nincs probléma, ti mindenből csináltok magatoknak? :D
2020. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Brokkoli! Nem mindenki olyan ta.ló, mint te, van akit szavakkal, érzelmi zsarolással és megalázással is teljesen ki lehet készíteni.
2020. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Brokkoli: Te nem voltál fiatal? Olyankor az egész világ ellened van. Olyankor egész máshogy esik egy rossz szó, mint felnőtt fejjel.

Gondolom te voltál az, aki bántott, és nem tudod milyen, ha bántanak

Remélem nem lesz gyereked, mert az összes problémáját kiröhögnéd. Ő meg szépen felvágja az ereit, mert még a saját szülője sem értette meg.

Nem túlzás, sok fiatal ide jut ilyen hülyék miatt mint te.

2020. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
16,17,18 Ne foglalkozzatok már azzal a trollal, ő ezt élvezni mert szánalmas életében nincs más örömforrás, nem kell neki örömet okozni :D
2020. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%

Na, nincs több eszmefuttatás? Egyik logikai bukfenc a másik után...

Sajnáljátok egymást, amiért csúnyákat mondtak nektek! Jaj, szegények!

2020. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

" Ezután Y-t csak akkor hagyták békén a srácok, ha bocsánatot kért tőlük."


Őmm... most jól értem, messengerről beszélünk? Mivan? Mi az, hogy "csak akkor hagyták békén, ha bocsánatot kért"? Y nem ismeri talán a tiltás funkciót?

2020. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!