Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szörnyen érzem magam, lelkiism...

Szörnyen érzem magam, lelkiismeret furdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este történt a dolog és nem tudom mi tévő legyek. :(

16 éves vagyok, azaz gimi 11. osztály. (Nem vagyok év vesztes.) Én vagyok az osztályban a legfiatalabb, ebből már sokszor volt problémám. Amúgy sem nagyon szeretnek az iskolatársaim, de úgy érzem/éreztem kicsit sikerült beilleszkednem. (2 éve járok a mostani sulimba). Sokan iskolát váltanak ebben az évben, kb. 7-en.

Tegnap készítettünk egy olyan messenger csoportot amiben csak azok vannak benne akik jövőre is velünk lesznek. (Egyébként amibe a volt osztálytársaink benne vannak, az a csoport is megmaradt, hogy tudjunk velük együtt beszélgetni, de ezt most nem részletezném.) Van egy osztálytársunk, nevezzük X-nek. Azt hittük őt vettük fel a csoportba, de kiderült, hogy egy győri, idegen, 18 éves srácot vettünk fel (ő, az idegen legyen Y.). X egy nagyon vicces fiú, így azt gondoltuk szórakozik, amikor azt mondta nem is ismer minket. Ezután rájöttünk, hogy ő tényleg nem ismer minket. Idáig nem volt semmi probléma, a barátnőm aki felvette, tisztázta vele a dolgot, és elnézést kért a kellemetlenségért. Ezután a két fiú osztálytárs elkezdett Y-nak írogatni, de olyan szinten bántották, hogy az valami eszméletlen. Pedig Y SEMMIT nem csinált az ég egy adta világon. B*zinak és cigánynak nevezték. Ezután Y-t csak akkor hagyták békén a srácok, ha bocsánatot kért tőlük. (Senki sem tudja miért kellett bocsánatot kérnie Y-nak.)

Mindenki szerint tök jó pofák voltak a fiúk, de én szörnyen érzem magam miattuk, nagyon leégették a viselkedésükkel az osztályt. Ha az osztályfőnöknek szólok úgyis elmondja, hogy én szóltam neki és megutálnak az iskolatársaim.

Szerintetek mi lenne a helyes? Kérjek Y-tól bocsánatot a viselkedésükért? (Egyébként a fiúk mindig ilyenek, de most azért túl léptek egy bizonyos határt.)

Köszi a tanácsokat!



2020. jún. 13. 17:17
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó válaszoló. Sajnos ezt én sem értem miért nem tiltotta le a fiúkat.
2020. jún. 13. 18:34
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nekem is furi, hogy messangeren hogy lehet zaklatni valakit? Nagyon egyszerű letiltani bárkit is.

Szerintem simán írj rá, a srácra, hogy sajnálod hogy kellemetlenséget okoztak neki az osztálytársaid. És egyszerűen tiltsa őket.

Azt meg, hogy te írsz a srácnak senki nem fogja megtudni (gondolom)

2020. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nem fogja megtudni senki. Hamarosan írok neki, ha hazaértem.
2020. jún. 13. 19:08
 24/24 anonim ***** válasza:
Nemhinném, hogy egyedül vagyok amikor azt mondom, hogy engem egyáltalán nem érint meg mikor ismeretlen emberek küldenek fenyegetéseket meg beszólásokat. Nem is értem Y miért kért bocsánatot.
2020. jún. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!