Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok gyereket ez normáli...

Nem akarok gyereket ez normális ebben a korban?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, azt látom hogy ekkora már megállapodtak az emberek, családjuk van stb.


Bennem meg 0 felelőség van egy gyerek felneveléséhez..azt sem tudom hogy bánjak vele egyáltalán nem vonz a dolog.


Viszont lemaradva érzem magam, eddig folyamatosan volt barátnőm de mostmár 2 éve még az sem.


Abszolút nem látom magamat kompetensnek az egészhez, még egy párkapcsolathoz is.


Én nem érzem ez miatt magamat jól.


A másik kérdésem, hogy akinek már lett családja az úgy érzi elérte már a céljait? Révbe ért az élete?


Köszönöm a válaszokat!


26f



2019. jan. 17. 22:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Párkapcsolathoz sem* elnézést.
2019. jan. 17. 22:58
 2/7 Metionin ***** válasza:
80%
Ne érezd magad lemaradva, éld a saját életed. Csak akkor vállalj gyereket, ha érettnek és felelősségteljesnek érzed magad hozzá de azt sem várhatja el tőled senki, hogy vállalj egyáltalán. Bízd magad az időre, eljön majd az a pont ahol tisztán fogod érezni hogy mit (nem) akarsz. Én 28 vagyok és egy felelősségteljes felnőttnek tartom magam, de nem akarok gyereket és vagyok hozzá annyira érett, hogy ebben a témában nem engedem magam befolyásolni.
2019. jan. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bennem meg 0 felelőség"


Csak erre reagálok, ez baj, igen. Bocs ha nem ilyen válaszokat vártál.

2019. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen, pláne férfiként nem vagy lemaradva semmiről. Azzal sincs baj, ha soha nem akarsz gyereket, és azzal sem, ha csak mondjuk később szeretnél. Ráérsz eldönteni. De az mondjuk nem baj, ha megpróbálsz felelősséget tanulni, az nem csak a családalapításhoz fontos. Esetleg, ha nagyon nem megy, megpróbálkozhatnál terápiával. Tudom, ott a stigma a terápián, hogy oda csak "őrültek" meg "pszichopaták" járnak, de ex-pszichológus hallgatóként mondom, hogy ez nem igaz.
2019. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

31 vagyok, ugyanilyen gondolatokkal.

A felelősség értelmezésén nem rugóznék, szerintem a gyerekkel kapcsolatban értetted kizárólag, nem pedig általánosan, ahogy valaki értelmezte.

Ráadásul én nem bírom a gyerekeket, de tényleg nagyon nem. Isten ments, hogy megfogjam, gügyögjek neki meg ilyenek.

Kb. amikor annyi idős voltam, mint te, akkor azt gondoltam, hogy igen, kellene ebbe az irányba menni, kell a család, egy magasabb cél, mint csak az anyagi jólét, minőségi életvitel stb. Aztán, hála a sorozatos párkapcsolati kudarcoknak is gondolom, átalakult az egész. A klasszikus családalapításról egyértelműen lekéstem, de nem is vágyom rá. Mivel a gyerek nekem nem cél, így ezzel a többi klasszikus családi érték is más megvilágításba kerül (házasság pl.)

2019. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező ez a saját egyéni döntésed,emiatt nem kell rosszul érezned magad vagy társadalmi elvárásból másként döntened.

30-as nőként már én sem akarok gyereket.Nem tudnám elképzelni, hogy évekig egész nap gyerek ricsajt hallgassak.Ezt látom egy barátnőmnél aki majdnem 40 volt amikor szült gyorsan egymás után két gyereket,és nem úgy tűnik mint aki élvezi a dolgot...állandóan panaszkodik a kisgyerekekre,sose hallottam tőle,hogy mennyire örül a két gyereknek meg jó hogy vannak,azt annál inkább hogy nem jut ideje magára meg bedilizik,pedig van segítségük,gyerek körül, házimunkában is, a férje is sokat segít.Sokszor nézik, hogy letudják passzolni a gyerekeket.Persze ezzel nem azt mondom,hogy a későbbi években nem vállalhat valaki gyereket.De ne elvárásból tegye valaki hanem azért mert az szívből fakad.A fent említett személyeknél inkább a férj akart gyereket,a másodikat biztosan meg azelőtt azt mondta legalább négyet szeretne.

2019. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne másoknak akarjmegfelelni, hanemmagadnak.

ÖNISMERET!

Vannak, akik egyáltalán nem akarnak gyeretek,100 évesen se.

2019. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!