Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnőttkorban nőként, már nem...

Felnőttkorban nőként, már nem szokás barátságokat kialakítani? Van erre egyáltalán a legtöbb nőnek igénye?

Figyelt kérdés

Itt állok közel a 30-hoz és a saját nememből egyáltalán nem tudtam barátságokat kialakítani, pedig tényleg próbálkoztam és igényem is lenne rá. Férfi barátom/haverom több is akad, de velük teljesen más szerintem. Hiányoznak a lányos programok. Lehet, h a többi nőt teljesen leköti a munka+család kombó? Ha jobban belegondolok, a munkatársaimtól se hallottam még azt, h "barátnőmmel"...

Mit gondoltok?



2020. jún. 20. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem szokás. Én 40 éves is elmúltam, és nőként szoktam barátkozni nőkkel is. Vannak is barátnőim akikkel mindig vannak "csajos programok"
2020. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

24 vagyok "csak", de nekem lenne igényem rá. Keresem is a lehetőségeket, ahol kifejezetten nőkkel barátkozhatnék, de úgy érzem, mindenkinek megvan a maga kis élete, amivel nem lenne baj, de nekem nem arról szól egy barátság, hogy háromhavonta egyszer elővesszük egymást és csak arról tudunk beszélni, amit másokkal csináltunk, mert annyira nem vagyunk egymás életének része.


Például van egy kollégám, akivel jól kijövünk, de ő is csak akkor van ott, ha együtt ebédelünk vagy ha munka van. Nincs az, hogy akkor most elugrunk hétvégén valahova vagy hogy munka után spontán ráírunk egymásra dumálni...


Pedig nekem is van dolgom, van párom is, aki egyben barátom is, de mégis tudnék figyelni 1-2 közeli emberre, akit a barátomnak tudnék hívni és nem havonta jutnának eszembe, ha a többi ember épp nem elérhető. Mert velem konkrétan ezt csinálják a barátaim. Papíron sosem érnek rá, közben meg minden más haverjukkal teszik ki a közös képet... Férfiakkal meg nem szívesen kötök szoros barátságot úgy, hogy kapcsolatban vagyok. Valahogy gátol abban, hogy túl bizalmas legyek a férfiakkal. És amit te is mondasz, a lányos programok hiányoznak.


Szóval maximálisan megértelek

2020. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is azt érzem, h mindenkinek megvan a saját kis élete, ami teljesen leköti. A másik, pedig az, h nem is tudom hogy kellene közelednem, mert senki fejére se szeretnék rámászni.

2. válaszoló, valóban a férfi barátokkal szemben én is távolságtartóbb vagyok, nekem is van párom és lehetőséget se szeretnék adni neki a féltékenykedésre.

2020. jún. 20. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férfiak jobban szeretnek barátkozni. Elég csak ránézni arra, hogy a férfiak elmennek egymással kocsmázni, de a 30-40-50-es nők jóval ritkábban lógnak együtt bárhol.

Kicsit azt látom, hogy sok nő kényelmesen elvan azzal, hogy valaki/valakik mindig vannak kéznél. Innét segít ez, onnét az és kész, élik a saját életük. Másrészt, a nők belelustulnak a barátságokba és inkább elülnek otthon egyedül.

2020. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan ezt érzem, de nem tudom miért van ez. Pedig nagyon jó lenne ha lennének lány/nő barátaim, akikkel tudunk programokat szervezni és megosztani egymással a mindennapi dolgainkat, gondolatainkat. Én is úgy vettem észre, hogy körülöttem mindenki éli a saját életét, ha összetalálkozik egy ismerőssel, akkor egész jót tudunk beszélgetni vagy pár havonta beszélünk facen, de ennél tovább jutok senkivel, pedig nem érzem magam defektesnek.
2020. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem könnyű felnőttként barátkozni és közös programokat csinálni. Nem vagyok már fiatal, de most először van valaki akivel jóban vagyok és szívesen taliznék vele munkán kívül is, de sajnos ő más életszakaszban van, lekötik még a gyerekek. Nekem hiányzik nagyon egy barátnő.
2020. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, nem megy egyik napról a másikra, de azért nem is lehetetlen. 35 éves nő vagyok, az utóbbi egy-két évben több hasonló korú nővel alakítottam ki jó kapcsolatot, valakivel csak úgy eldumálgatunk, de van, akivel kifejezetten közeli lett a viszonyunk.

Anyukám elmúlt 60, a mai napig köt új barátságokat.

Persze ezeket nem úgy kell elképzelni, mint a kamaszoknál, hogy éjjelig lelkizünk, vagy hogy nem telhet el úgy nap, hogy ne beszélnénk, ilyesmi. Ebből a szempontból valóban mindannyiunknak megvan a saját élete, munka, házasság, gyerekek. De pont a héten volt egy többórás, nagyon mély beszélgetésem egy jó barátnőmmel (akit szintén felnőttként ismertem meg), ilyesmi pár havonta fordul elő, és nagyon jólesett.

2020. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én nagymamám 75 éves,ő is köt barátságokat, de fogalmam sincs hogyan csinálja és apum is ilyen, de én talán nem vagyok annyira közvetlen az emberekkel,mint ők vagy nem tudom... de igazából ötletem sincs, hogy hova mehetnék ismerkedni. Mindegy, abban bízok, hogy az idő múlásával a munkatársaim is közelebb kerülnek hozzám korban és ki tudok alakítani szorosabb kapcsolatokat.
2020. jún. 20. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!