Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek szociálisabb?

Hogyan legyek szociálisabb?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kisebb koromban sosem figyelt rám senki, ezért eléggé csendes ember lettem, majd amikor 5. osztályban lett telefonom nem szocializálódtam rendesen, és ki voltam közösítve. Kialakult nálam egyfajta szociális fóbia is és nagyon látszik rajtam, hogy sokszor nehezen találom a szavakat. Ha tudnék is mit mondani, akkor meg nem merem, mert tele vagyok gátlásokkal. Ezért nagyon szeretem az alkoholos italokat, mert úgy könnyebben beszélgetek. Állandóan figyelem az emberek reakcióit hogy vajon jó-e amit mondok stb. Alapvetően nem vagyok az a szerény lány, de ez a fóbia meggátol abban, hogy önmagam legyek.

Örülnék ha adnátok tippeket, hogy hogyan álljak az emberekhez, milyen témákat hozzak fel, hogyan legyek magabiztosabb?


2020. júl. 11. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

*Ezért nagyon szeretem az alkoholos italokat,


Ki volt alkoholista a családodban?

2020. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Senki, a szorongás oldása miatt szeretem.
2020. júl. 12. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdeklődés alapján keress veled kb. egykorú embereket, úgy viszonylag könnyű elindulni ha van valami, amiről sokat tudtok beszélni és mindkettőtöket érdekel.


Járj el mindenfelé veled "szociálisabb" emberrel, úgy jobban fogod magad érezni nagyobb társaságban is, ha van melletted valaki, akire támaszkodhatsz, aki majd beszél ha te nem tudsz stb. :D Még tanulhatsz is tőle, ha van ilyen ember a környezetedben, az rengeteget segítene, kezdésként.


Az alkohol hosszú távon nagyon nem jó megoldás, annál még a pszichológus is jobb lenne.

2020. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!