Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hány éved van még hátra a...

Hány éved van még hátra a nyugdíjig és mit fogsz csinálni ha nyugdíjba vonultál?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 19:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Alsóhangon 30... Szerintem van még időm tervezgetni.
2020. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%
Nekem már nyugdíjam sem lesz (19 vagyok) Sajnos egy korrupt országban élünk ahol nem számít az ország színvonalának helyzete, szimplán csak az számít, hogy "nagyjaink" minél több pénzt zsebelhessenek be. A Fidesznek ez eddig tökéletesen sikerült is köszönhetően az elöregedő és kommunista berendezkedésű birka népnek akik sajnos országunk jelentős részét alkotják. Magyarország felemésztődik a FIDESZ által szép lassan és nagyjából 10-20 év múlva már elképzelhető, hogy fegyvert kell hordanod az utcán ha életben akarsz maradni. Sötét jövő, de jelenlegi állás szerint ebbe az irányba tartunk. A gyerek is olyan lesz amilyennek szülei neveli. Ez esetben a FIDESZ a szüleink, mi pedig a gyermekük. És mit látunk? Bűnözés, erőszak. Egyszerű a képlet.
2020. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
20:00 Szomorú, hogy egy ilyen fiatal ennyire borúsan látja a jövőt. Szerintem amikor az ellenzék volt hatalmon akkor azok is a birka népet hajtották, ebben szinte minden rendszer hasonló, nem szabad nagyon beleélni magad ezekbe a politikai dolgokba, mert csak tönkremész agyilag. A lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben, ne törődj olyan dologgal amire egyébként semmi ráhatásod nincs, csak éld az életed hogy az neked a legjobb legyen.
2020. júl. 12. 20:34
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
40, de remélem nem érem meg. Annyira nem jó buli ez a mókuskerék.
2020. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

#13 Persze, ettől függetlenül én élem az életem, nehogy azt hidd :DD

Hidd el, én egy halálosan nyugodt személy vagyok akit nem igazán lehet kizökkenteni, csak feltettél egy kérdést én pedig leírtam a saját, szubjektív véleményem. Teljesen rendben van, ha valaki nem ért vele egyet, hisz ettől szubjektív. Egyébként köszönöm a jó tanácsod, mindenképpen így fogok élni továbbra is ahogy azt javasoltad :)

2020. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Az, hogy mennyi idő van még Magyarországon egy embernek a nyugdíjig, nem mérvadó, mert amikor kezdené látni a fényt az alagút végén, tol egy tizest az éppen aktuális kormány a nyugdíjkorhatáron. Speciel, nagyon bízom abban, hogy nem élem meg a nyugdíjat, mert minden társadalmi réteg úgy bánik manapság - általában - a nyugdíjasokkal, ami több, mint megalázó és remény sem sok van arra, hogy ez pozitív irányba fog változni. Nem kérek abból, hogy mindenki csak púpként tekint rám - attól elvonatkoztatva sem, hogy addig jó leszek mindenkinek, amíg adókat, járulékokat tudnak kifacsarni belőlem, amit el lehet herdálni. Azt sem nagyon értem - és tudom elfogadni, - hogy a közigazgatásból miért nem b.sszák ki ugyanúgy az embereket a rendszerből, mint a halandói körökből. -Kapnának egy kis ízelítőt abból a károkozásból, amit művelnek, - így könnyű mindent túlélni.
2020. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%
Hát én elmentem 18 évesen dolgozni azzal a tudattal, hogy 40 év munkaviszony, aztán elmegyek nyugdíjba. Ez bő 15 éve volt, és csak picit túlzok, ha azt mondom, hogy a jelen állás szerint még mindig 40 évet kell dolgoznom. Épp emiatt még nem is tervezgetek semmit arra az időszakra. Jó lenne majd új hobbikat találni (pl. mindig meg akartam tanulni a keresztszemes hímzést), utazgatni stb, de majd meglátjuk, mire lesz lehetőség.
2020. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Sok, nem fogom megérni, az orvos jóval kevesebbet jósol, mint a nyugdíjig hátra van. Így értelemszerűen nem is tervezek
2020. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Kalkulátor szerint 34 év, bár kérdés, addig mennyit változnak a szabályok. Ahogy haladunk, lehet, soha nem lesz nyugdíj, vagy ha rokkant leszek :D.


Viccet félretéve, ha még aktív lennék addigra, utazgatnék meg mennék színházba, mint szoktam, ha meg fizikailag nem, akkor valószínűleg nekiállnék elolvasni azokat a 6-700+ oldalas klasszikusokat, amiket jelenleg "félek" elkezdeni, pl. Elfújta a szél, Nyomorultak, Anna Karenina, Háború és béke. Meg elkezdenék festeni, kézműveskedni.

2020. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Dudok Andrásné ***** válasza:

Fő az egészség,én 7 ve vagyok nyugdíjas és azota

még többet dolgozok.4gyerek,3 unoka 51 év munkaviszony és 77.000.ezer nyugdj.Nincs miröl beszélni.Halálunkig dolgozunk,hogy adni tudjak a gyerekeknek és ne szoruljak rájuk.Erre mondjuk nem gondoltam,20-30 évvel ezelött,hogy nincs pihenő,pedig jó lenne,fizikai munka után.

2020. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!